• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zarzuty i areszt dla agresora z Zaspy

MKo
12 grudnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
33-latek usłyszał 10 zarzutów i trafił na 3 miesiące do aresztu. 33-latek usłyszał 10 zarzutów i trafił na 3 miesiące do aresztu.

33-letni mieszkaniec Zaspy, który od dłuższego czasu swoim agresywnym zachowaniem stwarzał zagrożenie okolicznym mieszkańcom usłyszał 10 zarzutów dotyczących gróźb karalnych, znieważenia i uszkodzenia ciała i po decyzji sądu trafił na 3 miesiące do aresztu. Dodatkowo okazało się, że 33-latek to recydywista.Czy czujesz się bezpiecznie w dzielnicy, w której mieszkasz?

O niebezpiecznym mężczyźnie z Zaspy, który terroryzował okolicę zastraszając, grożąc i bijąc okolicznych mieszkańców informowaliśmy w środę 8 grudnia. Nagłośnienie sprawy w mediach okazało się skuteczne, bo już dzień później mężczyzna został zatrzymany przez policjantów z Przymorza. Wcześniej dzielnicowi spotkali się też z mieszkańcami osiedla i ustalili dane osób, które mogą mieć informacje dotyczące mężczyzny. Nad sprawą pracowali też kryminalni.

W czwartek w południe funkcjonariusze z Przymorza na ul. Meissnera zatrzymali 33-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu.
Dziś policjanci poinformowali, że mężczyzna został przesłuchany. W sumie postawiono mu aż 10 zarzutów.

- Dzięki pracy funkcjonariuszy dochodzeniowo-śledczych w tej sprawie zebrano obszerny materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zatrzymanemu w Prokuraturze Rejonowej Gdańsk Oliwa 10 zarzutów dotyczących gróźb karalnych, znieważenia i uszkodzenia ciała, a prokurator objął ściganiem z urzędu przestępstwa, które były ścigane z oskarżenia prywatnego - informuje podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.
Jak mówią policjanci, większość z zarzucanych mężczyźnie przestępstw miały charakter chuligański, co będzie miało wpływ na podwyższenie kary zasądzonej wobec podejrzanego. Dodatkowo okazało się, że 33-latek to recydywista.

- Wcześniej już bowiem odsiadywał w więzieniu karę za podobne przestępstwa. Prokurator wystąpił do sądu z wnioskiem o zastosowanie tymczasowego aresztowania wobec podejrzanego. Sąd przychylił się do złożonego wniosku i zastosował wobec mężczyzny tymczasowy areszt na najbliższe trzy miesiące - dodaje Ciska.
Za przestępstwo gróźb karalnych i spowodowania lekkiego uszczerbku na zdrowiu grozi do dwóch lat więzienia. Za przestępstwo znieważenie grozi kara grzywny lub kara ograniczenia wolności.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (159)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane