Fakty i opinie

stat

Zasypaliście nas zdjęciami wraków. Wszystkie trafiły pod lupę miejskich służb

interwencja trojmiasto.pl

Tak dużego odzewu czytelników się nie spodziewaliśmy. Gdy po naszej interwencji zalegający od kilku tygodni przy ul. Sybiraków wrak uszkodzonego w wypadku daewoo tico zniknął, zasypaliście nas informacjami o miejscach, w których stoją wraki samochodów. Wszystkie zgłoszenia przekazaliśmy miejskim służbom. Mamy nadzieję, że ich reakcja będzie równie szybka i skuteczna, co za pierwszym razem.Czy zgłaszałeś kiedykolwiek miejskim służbom nieporządek w swojej najbliższej okolicy?

nie, nie mam na to czasu 40%
nie, nie zwracam na to uwagi 25%
tak, przeważnie reaguję, gdy mi coś przeszkadza 24%
tak, zgłaszam takie rzeczy od razu miejskim służbom 11%
zakończona Łącznie głosów: 722
W sumie otrzymaliśmy od naszych czytelników kilkadziesiąt lokalizacji, w których nieużytkowane pojazdy zastawiają miejsca parkingowe, chodniki, zieleńce czy podwórka. Każde ze zgłoszeń jest inne, dotyczy auta znajdującego się w różnym stadium rozkładu, ale łączy je jedno - wszystkie nie nadają się już do jazdy czy nawet remontu i od dawna nie powinny szpecić okolicy i przeszkadzać okolicznym mieszkańcom.

Jednym z najjaskrawszych przykładów jest zdewastowany i popisany sprayem wrak opla vectry przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego 14 zobacz na mapie Gdańska.

- Auto stoi tam od ponad dwóch miesięcy. Z relacji mieszkańców wynika, że samochód został zdemolowany przez troje młodych ludzi, mających do niego kluczyki. Powiadomiona o fakcie wandalizmu policja nie zareagowała. Od wielu tygodni nikt też nie reaguje na wezwania mieszkańców ze strony instytucji miejskich. Z auta już zniknęły tablice rejestracyjne i teraz straż miejska zasłania się koniecznością odnalezienia właściciela. Ponadto zalegają w nim śmieci, ludzie wrzucają tam niedopałki papierosów. Tylko czekać, aż dojdzie do podpalenia, zagrażającego innym samochodom i budynkowi - napisała pani Małgorzata.
W bardzo złym stanie technicznym jest też auto stojące przy ul. Karpackiej 8 zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Zielony moskwicz dla niejednego konesera tzw. oldtimerów byłby nie lada gratką. Ten jednak egzemplarz najlepsze czasy ma już dawno za sobą. Mieszkańcy zdążyli się już do niego nawet przyzwyczaić, by nie napisać przywiązać. Pan Tomasz, który podesłał nam zdjęcia wysłużonego auta przyznał, że samochód stał się w ostatnich latach lokalną atrakcją.

Czytaj także: Uliczne straszydła - czas zwolnić miejsca parkingoweCo na to miejskie służby?

- Każdy z takich pojazdów to dla nas osobny przypadek, do którego musimy podchodzić indywidualnie. Działamy według przepisów, nie możemy po prostu wysłać tam lawety i obciążyć właściciela samochodu kosztami postępowania - mówią nam strażnicy miejscy, do których najczęściej kierowane są prośby o usunięcie zalegających na ulicach samochodów.
Ile może być ich w całym Trójmieście? Kilkaset? Tysiąc? Oficjalnych statystyk nie ma, ale jest szansa, że wkrótce ich liczba się zmniejszy. Liczymy na szybką i skuteczną reakcję miejskich służb.

Przypominamy, że wraki i inne zdarzenia czy problemy z nieporządkiem w mieście można też zgłaszać za pośrednictwem Gdańskiej Mapy Porządku.

Opinie (132) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.