Fakty i opinie

stat

Zatrzymał samochód i pomógł niewidomemu przejść przez jezdnię


Przy ul. Zaroślak zobacz na mapie Gdańska kierowca volkswagena zatrzymał swój pojazd, aby przeprowadzić starszego niewidomego pana przez jezdnię. Niby banał, ale jednak rzadkość i sytuacja, która chwyta za serce.Czy udzieliłeś kiedyś komuś bezinteresownie pomocy?

raczej nie

4%

nie, nie miałem okazji

8%

tak, kilka razy

58%

tak, często pomagam innym

30%
W dzisiejszych czasach, gdzie ciągle nam się spieszy, często nie zauważamy, że ktoś może potrzebować naszej pomocy. A jeśli zauważamy, to albo udajemy, że tak nie jest, albo też liczymy, że wyręczy nas ktoś inny.

Dlatego każdy widok zwykłej ludzkiej pomocy powoduje radość w sercu. Tak było i tym razem, gdy obejrzeliśmy film nadesłany nam przez czytelnika.

- Dziś rano starszy mężczyzna poruszający się przy pomocy laski dla niewidomych wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym przy ul. Zaroślak zobacz na mapie Gdańska. Zauważył to młody mężczyzna, który nadjeżdżał z góry. Błyskawicznie wysiadł z samochodu, sprowadził niewidomego na chodnik, kazał mu zaczekać, zjechał samochodem, żeby nie blokować pasa ruchu, po czym wrócił do czekającego pana i przeprowadził go w miejscu dozwolonym, czyli przez zebrę - opowiada pan Adam, świadek zdarzenia.
Kierowca volkswagena nie musiał wysiadać z samochodu, mógł ominąć starszego pana i pojechać dalej. Jednak zrobił to, co każdy z nas powinien zapamiętać i brać z niego przykład.

Ten dzień od razu stał się przyjemniejszy.

Kierowcę volkswagena, który zauważył człowieka w potrzebie i wyciągnął pomocną dłoń, zapraszamy do redakcji po bilety do kina.

Opinie (217) 8 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.