Fakty i opinie

stat

Zatrzymał samochód i pomógł niewidomemu przejść przez jezdnię


Przy ul. Zaroślak zobacz na mapie Gdańska kierowca volkswagena zatrzymał swój pojazd, aby przeprowadzić starszego niewidomego pana przez jezdnię. Niby banał, ale jednak rzadkość i sytuacja, która chwyta za serce.Czy udzieliłeś kiedyś komuś bezinteresownie pomocy?

raczej nie

4%

nie, nie miałem okazji

8%

tak, kilka razy

58%

tak, często pomagam innym

30%
W dzisiejszych czasach, gdzie ciągle nam się spieszy, często nie zauważamy, że ktoś może potrzebować naszej pomocy. A jeśli zauważamy, to albo udajemy, że tak nie jest, albo też liczymy, że wyręczy nas ktoś inny.

Dlatego każdy widok zwykłej ludzkiej pomocy powoduje radość w sercu. Tak było i tym razem, gdy obejrzeliśmy film nadesłany nam przez czytelnika.

- Dziś rano starszy mężczyzna poruszający się przy pomocy laski dla niewidomych wszedł na jezdnię w miejscu niedozwolonym przy ul. Zaroślak zobacz na mapie Gdańska. Zauważył to młody mężczyzna, który nadjeżdżał z góry. Błyskawicznie wysiadł z samochodu, sprowadził niewidomego na chodnik, kazał mu zaczekać, zjechał samochodem, żeby nie blokować pasa ruchu, po czym wrócił do czekającego pana i przeprowadził go w miejscu dozwolonym, czyli przez zebrę - opowiada pan Adam, świadek zdarzenia.
Kierowca volkswagena nie musiał wysiadać z samochodu, mógł ominąć starszego pana i pojechać dalej. Jednak zrobił to, co każdy z nas powinien zapamiętać i brać z niego przykład.

Ten dzień od razu stał się przyjemniejszy.

Kierowcę volkswagena, który zauważył człowieka w potrzebie i wyciągnął pomocną dłoń, zapraszamy do redakcji po bilety do kina.

Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (217)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.