Fakty i opinie

stat

Zatrzymali oszusta, który okradał seniorów

33-latek wchodził do mieszkań podając się m.in. za pracownika gazowni.
33-latek wchodził do mieszkań podając się m.in. za pracownika gazowni. fot.avirid/Fotolia

Podawał się za pracownika gazowni lub firmy zajmującej się telewizją kablową, wchodził do mieszkań seniorów i - korzystając z ich nieuwagi - okradał je. 33-latek z Gdyni został zatrzymany, na razie postawiono mu trzy zarzuty.Zdarzyło ci się zadzwonić np. do gazowni, aby zweryfikować, czy faktycznie przysłała swojego pracownika?

tak

18%

nie

82%
W ostatnim czasie policjanci z Chyloni otrzymali kilka zgłoszeń dotyczących bardzo podobnych kradzieży. Mężczyzna, podający się za pracownika gazowni bądź też firmy odpowiedzialnej za kablówkę, pukał do drzwi starszych mieszkańców Gdyni, po czym przekonywał ich, że musi wejść do mieszkania, aby sprawdzić instalację gazową bądź też sprzęt telewizyjny.

Kiedy starsze osoby wpuszczały mężczyznę do domu, ten prosił je o szklankę wody bądź filiżankę herbaty, a gdy zostawał sam w pokoju, kradł pieniądze i wartościowe przedmioty.

Policjantom udało się wytypować sprawcę tych kradzieży. 33-latek został zatrzymany i usłyszał już zarzuty dotyczące trzech kradzieży. Nie jest jednak wykluczone, że policjantom uda się go połączyć z większą liczbą podobnych przestępstw.

- Apelujemy do osób, do których drzwi zapuka osoba podająca się za pracownika telewizji kablowej lub zakładów dostarczających inne media o zachowanie czujności i ostrożności. Jeśli nie jesteśmy w stanie zweryfikować danych takiej osoby, np. dzwoniąc do konkretnej instytucji, to najlepiej nie wpuszczajmy jej do mieszkania - mówi Krzysztof Kuśmierczyk z Komendy Miejskiej Policji w Gdyni.
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (80)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.