• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zatrzymano agresywnego mężczyznę z Zaspy

Rafał Borowski, Szymon Zięba
9 grudnia 2021, godz. 16:00 
Opinie (262)

Zobacz filmik czytelnika, na którym nagrano napastliwego mężczyznę

Dzień po naszej publikacji, w której opisaliśmy agresywnego mężczyznę, terroryzującego od kliku miesięcy mieszkańców Zaspy, do akcji wkroczyła policja. W czwartek, 9 grudnia 2021 r., po południu mundurowi zatrzymali "do sprawy" 33-latka, który został doprowadzony na komisariat.Czy składałe(a)ś kiedyś zeznania?

Przypomnijmy: w środę informowaliśmy o poważnym zagrożeniu, z jakim od wakacji mierzą się mieszkańcy Zaspy. W budynku przy ul. Leszczyńskich 5Mapka zamieszkał wówczas agresywny mężczyzna, który - jak wynika z uzyskanych przez nas relacji świadków - może cierpieć na schizofrenię i w przeszłości miał rzekomo wejść w konflikt z prawem.

Mężczyzna miał bez powodu napadać na przypadkowe osoby. W najlepszym wypadku kończyło się na wulgaryzmach czy grożeniu nożem, w gorszym - na rękoczynach.

Dlaczego problem trwa tak długo?Płeć i wiek ofiar miał nie odgrywać żadnego znaczenia. Dla przykładu, w lipcu agresywny mężczyzna miał zdemolować lokalny sklep i spoliczkować napotkaną w nim ciężarną kobietę, zaś w ubiegły wtorek miał uderzyć i dusić kobietę na ul. Chrobrego.

Czytaj więcej: Mieszkańcy Zaspy obawiają się agresywnego sąsiada

Jak to możliwe, że przez tyle miesięcy taki człowiek chodził bezkarnie po ulicach i siał strach wśród przechodniów? Jak tłumaczyli stróże prawa, z karnoprawnego punktu widzenia mieli związane ręce. Innymi słowy, pokrzywdzeni chętnie dzielili się swoimi przeżyciami w internecie, ale nie byli skorzy do składania na komisariacie zawiadomień o popełnieniu przestępstwa.

O zatrzymaniu poinformowali nas czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta
13:20 9 GRUDNIA 21 (aktualizacjaakt. 13:35)
Skopiowano

:) (25 opinii)

Poszukiwania brodatego gościa na zaspie, najprawdopodobniej jest już w rękach policji.
Poszukiwania brodatego gościa na zaspie, najprawdopodobniej jest już w rękach policji.

Mieszkańcy okolicy zgłaszają się na policjęPolicjanci zapewnili jednak, że przyglądają się sprawie i prowadzą czynności sprawdzające. Mieli już dotrzeć do pierwszych świadków i zabezpieczyć nagrania z monitoringu. Te intensywne działania przyniosły skutek już w czwartek, gdy nasi czytelnicy poinformowali nas o pojawieniu się sporej liczby stróżów prawa na Zaspie. To również m.in. efekt mobilizacji mieszkańców, którzy zdecydowali się poinformować o incydentach mundurowych.

- Wczoraj [tj. w środę - dop. red.] wieczorem wraz z żoną zgłosiliśmy się na policję i opowiedzieliśmy funkcjonariuszowi o zniszczeniach mienia i groźbach. Wiem, że oprócz nas zgłosiło się kilka innych osób - mówi anonimowo jeden z mieszkańców okolicy.

Mężczyzna doprowadzony do komisariatuJak się okazało, agresywny mężczyzna został wreszcie zatrzymany. Należy podkreślić - został zatrzymany do sprawy, czyli nie zostały mu jeszcze przedstawione żadne zarzuty. Nie można jednak wykluczyć, że nastąpi to jeszcze dzisiaj.

- W związku z pojawieniem się w mediach społecznościowych informacji o agresywnym mężczyźnie sprawą od razu zajęli się policjanci z Przymorza. Na początku tygodnia dzielnicowi spotkali się z mieszkańcami osiedla. Podczas spotkania mundurowi ustalili dane osób, które mogą mieć informacje dotyczące mężczyzny. Nad tą sprawą pracowali też kryminalni, którzy zdobyli oraz sprawdzili wiele informacji. Policjanci dotarli do świadków oraz pokrzywdzonych. Dotychczas przesłuchano w tej sprawie kilka osób, zostały też zaplanowane kolejne przesłuchania. Dzisiaj o godz. 12:30 do tej sprawy kryminalni z Przymorza zatrzymali na Zaspie 33-letniego mieszkańca Gdańska. Mężczyzna został doprowadzony do komisariatu i jest w dyspozycji policjantów. Po analizie zgromadzonych materiałów zostaną podjęte dalsze decyzje procesowe - potwierdza asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (262)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane