Fakty i opinie

stat

Zatrzymano podejrzanego o próbę kradzieży "na lawetę"

interwencja trojmiasto.pl

Po informacjach od czytelników Trojmiasto.pl policjanci zatrzymali mężczyznę, który pod koniec września próbował ukraść samochód metodą "na lawetę". Tożsamość jego kompana, który towarzyszył mu w próbie kradzieży, również jest znana stróżom prawa. Jego zatrzymanie to kwestia czasu.Masz wiedzę o tożsamości poszukiwanych przestępców. Co robisz?

nic nie robię, boję się o swoje życie i moich najbliższych 9%
to zależy od wagi przestępstwa i tego, czy osobiście znam sprawców 23%
zło trzeba tępić, kontaktuję się z organami ścigania 68%
zakończona Łącznie głosów: 1483
Przypomnijmy: blisko dwa tygodnie temu opublikowaliśmy artykuł o zuchwałej próbie kradzieży, która miała miejsce na Zakoniczynie. Dwóch młodych mężczyzn przyjechało lawetą na osiedlowy parking, aby przy jej pomocy ukraść samochód marki BMW.

Czytaj więcej: Zuchwała próba kradzieży auta "na lawetę"

Kradzież udaremnił czysty przypadek. Na złodziei natknął się wracający właśnie do domu właściciel auta. Co ciekawe, jego obecność nie onieśmieliła fałszywych drogowców. Próbowali mu wmówić, że wszystko odbywa się zgodnie z prawem. Dopiero karczemna awantura uświadomiła im, że kolejnym krokiem będzie wezwanie na miejsce policji i skłoniła do ucieczki z pustymi rękoma, a właściwie - z pustą lawetą.

Nasz apel o wsparcie organów ścigania w ustaleniu tożsamości przestępców przyniósł oczekiwany skutek. Stróże prawa poinformowali właśnie o zatrzymaniu jednego z dwóch widocznych na filmie mężczyzn. To 25-letni mieszkaniec Gdańska. Policjanci sprawdzają, czy mężczyzna może mieć związek z podobnymi przestępstwami.

- Kryminalni zweryfikowali i przeanalizowali wszystkie informacje, które zebrali w tej sprawie i zaledwie po kilku dniach ustalili tożsamość sprawców oraz to, gdzie znajduje się laweta. W ciągu kolejnych dni funkcjonariusze w miejscowości Kolbudy zatrzymali do tej sprawy 25-letniego mieszkańca Gdańska oraz zabezpieczyli lawetę. Mężczyzna spędził noc w policyjnym areszcie. Następnego dnia usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa dotyczącego usiłowania kradzieży, za które grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności - informuje asp. Karina Kamińska, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Stróżom prawa udało się również ustalić, gdzie znajduje się laweta marki Fiat Ducato, której złodzieje użyli do próby kradzieży. Pojazd został już zabezpieczony i przetransportowany na policyjny parking. Do pełni sukcesu brakuje już tylko schwytania drugiego mężczyzny, który został utrwalony na opublikowanym przez nas nagraniu.

- Tożsamość drugiego ze sprawców jest znana policjantom i jego zatrzymanie jest kwestią czasu - uzupełnia asp. Kamińska.

Opinie (122) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.