• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zatrzymano stalkera, który podpalił samochód byłej partnerki

on
1 grudnia 2022, godz. 12:30 
Opinie (147)
Spalone bmw na Władysława IV w Nowym Porcie. Spalone bmw na Władysława IV w Nowym Porcie.

39-latek odpowie za nękanie byłej partnerki i jej matki oraz za spalenie ich samochodu. W tle jest konflikt o wspólne dziecko byłej już pary. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany. Grozi mu do 8 lat więzienia.Czy zrobiłe(a)ś kiedyś coś głupiego po rozstaniu wymuszonym przez drugą stronę?

Stalkera i podpalacza zatrzymali policjanci z Nowego Portu. Mężczyzna nie tylko przez kilka miesięcy nękał swoją byłą partnerkę i jej matkę. Swoją niechęć wyładował także na aucie kobiety, które podpalił. Od ognia zajął się także samochód stojący obok. Ale to nie wszystko. Podejrzany zbił także szybę w drzwiach pizzerii, należącej do jego byłego pracodawcy.

Wczoraj został doprowadzony do prokuratury. Odpowie za stalking i zniszczenie mienia.

Straty oszacowano na 65 tys. złDo pożaru samochodów doszło w poniedziałek na ul. Władysława IVMapka w Nowym Porcie. Okazało się, że bmw zostało podpalone celowo, natomiast ogień uszkodził także stojącego obok mercedesa. Właściciele pojazdów wycenili starty na łączną kwotę 65 tys. zł.

- Policjanci na miejscu zabezpieczyli ślady, sprawdzili zapisy z kamer monitoringu i rozmawiali z osobami, które mogą mieć informacje na temat przestępstwa i sprawcy. W poniedziałek po południu kryminalni z Nowego Portu zatrzymali 39-latka podejrzanego o to przestępstwo - informuje Magdalena Ciska, oficer prasowy z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Funkcjonariusze ustalili, że zatrzymany podpalił bmw należące do jego byłej partnerki. Zdjęcie spalonego pojazdu dostaliśmy na Raport z Trójmiasta, za co dziękujemy.Stalker nękał kobiety od wrześniaJak się okazało, 39-latek od początku września nękał swoją byłą partnerkę oraz jej matkę.

- Nachodził kobiety w ich miejscu zamieszkania oraz wysyłał liczne SMS-y, w których groził byłej partnerce, chcąc zmusić ją do umożliwienia kontaktu z synem. Praca policjantów wykazała też, że 39-letni gdańszczanin 13 września zbił szybę w drzwiach pizzerii należącej do byłego pracodawcy, powodując starty na kwotę 680 zł. W tej sprawie śledczy zebrali dowody świadczące o przestępczej działalności 39-latka, które pozwoliły na postawienie mu trzech zarzutów za stalking oraz zniszczenia mienia - dodaje podinsp. Ciska.
Mężczyzna na wniosek prokuratury został aresztowany na 3 miesiące.

Stalking to przestępstwo, za które grozi kara pozbawienia wolności do 8 lat, a w niektórych przypadkach nawet do lat 12. Za zniszczenie mienia grozi do 5 lat więźnia.

Policjanci przypominają o tym, że w przypadku uporczywego nękania jedyną metodą walki z tym przestępstwem jest zgłoszenie go policji. Ofiara powinna też gromadzić dowody (np. SMS-y, e-maile, listy, nagrania), pozyskać świadków. Stalking określa się jako uporczywe nękanie bądź prześladowanie ofiary. Nie jest możliwe stworzenie pełnego katalogu zachowań, które mogą być uznane za przejaw uporczywego nękania. Jednak praktyka uczy, że dręczyciele zazwyczaj działają poprzez dzwonienie, śledzenie, zastraszanie, tzw. głuche telefony oraz telefony w porze nocnej, nachodzenie ofiary w miejscu zamieszkania czy też zatrudnienia, nawiązywanie niechcianego kontaktu przy pomocy osoby trzeciej, śledzenie, włamania do domu lub samochodu, wysyłanie listów, e-maili, a nawet prezentów.
on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (147)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane