Fakty i opinie

stat

Zatrzymano trzeciego sprawcę znieważenia Hindusów w autobusie

Wszyscy trzej sprawcy lutowej napaści na obywateli Indii w miejskim autobusie w Gdańsku, odpowiedzą za swój czyn. Właśnie zatrzymano ostatniego z agresorów.
Wszyscy trzej sprawcy lutowej napaści na obywateli Indii w miejskim autobusie w Gdańsku, odpowiedzą za swój czyn. Właśnie zatrzymano ostatniego z agresorów. mat. Policji

Zatrzymano ostatniego z trzech mężczyzn, którzy w lutym znieważyli i poturbowali dwóch Hindusów podróżujących autobusem w Gdańsku.Jak oceniasz obecność w Polsce obywateli innych państw?

cieszę się, że do nas przyjeżdżają, to znak, że nieźle nam się powodzi 41%
nieutralnie, ani mnie to cieszy, ani przeszkadza 38%
uważam, że jest ich zbyt wielu 21%
zakończona Łącznie głosów: 1664
Przypomnijmy: Do ataku na Hindusów doszło w lutym tego roku. Do jadących autobusem linii 168 dwóch obywateli Indii podeszło trzech Polaków, którzy zaczęli ich lżyć oraz poniżać. Napastnicy m.in. próbowali zmusić Hindusów do wstania z siedzeń, mówiąc, że "to biali powinni siedzieć".

Po kilku miesiącach bezowocnych poszukiwań sprawców, pod koniec maja policjanci opublikowali wizerunki napastników. Efekt był natychmiastowy: po dwóch dniach zatrzymano dwóch mężczyzn - 31- i 37-latka, którzy dopuścili się tej napaści. Odpowiedzą za znieważenie na tle narodowościowym. Zostali objęci policyjnym dozorem.

Napastnik przeprasza i wyraża skruchęJeden z nich, Rafał K., przeprosił publicznie za swój udział w tym zdarzeniu, w liście skierowanym do naszej redakcji.

- Nie jestem człowiekiem mającym urazę i uprzedzenia do jakiejkolwiek narodowości. Bardzo żałuję zaistniałej sytuacji i chciałem najmocniej przeprosić za wszystkie przykre słowa, które były kierowane do Panów narodowości Hinduskiej, którzy padli ofiarą moich niestosownych i nie do końca świadomych słów - napisał.

Trzeci napastnik zatrzymany 18.06.2019Cały czas trwały poszukiwania trzeciego mężczyzny, który brał udział w tym przestępstwie. Udało się go zatrzymać we wtorek, 18 czerwca, około godziny 19:30. Policjanci weszli do mieszkania, w którym ukrywał się 28-letni mężczyzna.

Mieszkaniec Gdańska został zatrzymany i osadzony w policyjnej celi. W środę zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty.

Za znieważenie na tle narodowościowym grożą trzy lata pozbawienia wolności.

Opinie (125) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.