Fakty i opinie

stat

Zatrzymano wandala, który uszkodził pomnik Kindertransportów


Dwa dni po publikacji nagrań z monitoringu zatrzymano mężczyznę, który uszkodził pomnik Kindertransportów przy Dworcu Głównym zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku. Wandalem okazał się 31-letni mieszkaniec wsi w powiecie wejherowskim. Policjantom powiedział, że uszkodził pomnik "bo był pijany".Do zdarzenia doszło 8 czerwca, około godz. 4:20 rano. Mężczyzna najpierw wyrwał jedną z figur będących częścią pomnika Kindertransportów, a później zaczął pozować z nią do zdjęć. Wszystko zarejestrowały kamery monitoringu. Policja nagrania ujawniła jednak dopiero w ostatni poniedziałek.

Na efekty nie trzeba było długo czekać.

- Otrzymaliśmy bardzo dużo sygnałów, wszystkie je sprawdziliśmy i już we wtorek ustaliliśmy dane osoby, która uszkodziła pomnik. Mężczyzna - prawdopodobnie wiedząc już, że go szukamy - ukrył się. W środę jednak sam zgłosił się na komisariat - mówi Aleksandra Siewert z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Przypomnijmy: pod opublikowanym przez nas artykułem na ten temat pojawiły się komentarze, w których podaliście nie tylko miejsce zamieszkania mężczyzny, ale też jego nazwisko. Czytelnicy Trojmiasto.pl jak zwykle nie zawiedli - za co dziękujemy.

Jak dowiedzieliśmy się, mężczyzna - podczas wstępnego przesłuchania - przyznał się do zniszczenia pomnika, stwierdził też, że figurkę zniszczył, "bo był pijany".

Opinie (406) ponad 20 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.