• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zbadaj skórę w Centrum Medycyny Sanitas

4 września 2019 (artykuł sprzed 3 lat) 
Wczesne wykrycie raka skóry zwiększa szansę na wyleczenie, dlatego warto skorzystać z darmowych badań, jakie oferuje Centrum Medycyny Sanitas. Wczesne wykrycie raka skóry zwiększa szansę na wyleczenie, dlatego warto skorzystać z darmowych badań, jakie oferuje Centrum Medycyny Sanitas.

Centrum Medycyny Sanitas przy ul. Pilotów zobacz na mapie Gdańska w Gdańsku, z uwagi na ogromne zainteresowanie poprzednimi akcjami darmowych badań skóry pod kątem występowania nowotworów, po raz kolejny zaprasza pacjentów na konsultacje ze specjalistami. Z darmowych badań będzie można skorzystać w sobotę 7 września w godz. 10-14. Liczba miejsc jest ograniczona a rejestracji można dokonywać pod numerem 58 785 85 03.Bezpłatne badaniaW leczeniu raka skóry najlepsze efekty daje profilaktyka, dlatego warto badać się regularnie nie czekając, aż na ciele pojawią się zmiany wzbudzające nasz niepokój. Coraz więcej pacjentów ma tego świadomość i bada się regularnie, niejednokrotnie korzystając z darmowych badań, cyklicznie organizowanych przez Centrum Medycyny Sanitas.

- Zainteresowanie badaniami profilaktycznymi systematycznie wzrasta, co nas bardzo cieszy. Niemniej nadal wiele osób potrzebuje dodatkowej motywacji, aby skonsultować ze specjalistą dermatologiem np. niepokojące zmiany, które pojawiły się na skórze. Stąd też kolejna edycja naszej akcji. A warto się badać, bo wczesne wykrycie nowotworu skóry zwiększa szansę na jego wyleczenie - mówi Agnieszka Raro, dyrektor Centrum Medycyny Sanitas.
Z darmowych badań będzie można skorzystać w sobotę 7 września w godz. 10-14. Do dyspozycji chętnych będzie dermatolog, który dokładnie zbada skórę pod kątem zmian nowotworowych. Lekarz odpowie też na wszystkie pytania oczekujących oraz doradzi, jak bronić się przed nowotworami skóry.

- W akcji profilaktycznej, po wcześniejszej rejestracji telefonicznej, może wziąć udział każda osoba, która jest zaniepokojona stanem swojej skóry albo chce sprawdzić jej stan. Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego centrum medycznego, bo profilaktyka w przypadku nowotworów zawsze jest podstawą w dalszym skutecznym leczeniu - zachęcają przedstawiciele Centrum Sanitas.
Rejestracji można dokonywać pod numerem 58 785 85 03, w godz. 10 - 16.

Wczesne wykrycie raka skóry zwiększa szansę na wyleczenieOnkolodzy i chirurdzy nie pozostawiają wątpliwości - tylko szybkie wykrycie nowotworów skóry daje szansę na pełne wyleczenie. Dlatego tak ważne jest obserwowanie swojej skóry i reagowanie na jakiekolwiek niepokojące zmiany na ciele.

Aby skutecznie wykryć raka skóry nie należy koncertować się wyłącznie na zmianach w wyglądzie pieprzyków czy znamion, ale zgłosić się do lekarza również wtedy, kiedy np. borykamy się z łuszczeniem. Nowotwory skóry mogą występować na całej powierzchni skóry człowieka, najczęściej jednak pojawiają się w miejscach najbardziej eksponowanych, np. na twarzy w okolicy oczu i nosa, czy w miejscach bardzo owłosionych, jak głowa.

Mimo że są to nowotwory miejscowo złośliwe, które rzadko dają przerzuty, zagrożenie z ich strony jest istotne ze względu na częstość występowania i lokalizację. Ich główną cechą kliniczną jest bowiem naciekanie pobliskich tkanek i niszczenie okolicznych struktur. Z tego względu raki skóry przyczyniają się do poważnych defektów kosmetycznych, znacząco wpływających na jakość życia chorych.

Metoda Mohsa w Centrum SanitasRównie ważne jak profilaktyka jest wybranie skutecznej metody leczenia. Centrum Medycyny Specjalistycznej, jako jedno z nielicznych placówek, oferuje leczenie metodą chirurgii mikrograficznej Mohsa w modyfikacji prof. Helmuta Breuningera, czyli histologii 3D. Dzięki jej zastosowaniu lekarze mają pełną kontrolę nad usuwaniem zmian, przez co jest ono bardziej precyzyjne. 

Jak przebiega leczenie metodą Mohsa?

- Po ocenie charakteru zmiany i kierunkach, w jakich się rozrasta lekarze naprzemiennie badają i wycinają zmianę aż do osiągnięcia pełnej czystości onkologicznej. Ślad po operacji chirurgicznej poprzedzonej stwierdzeniem braku nacieku nowotworu pozostaje najbardziej estetyczny, jak to możliwe - wyjaśnia Jacek Wiejek - chirurg plastyczny z Centrum Sanitas.
W Centrum Sanitas metodę Mosha stosuje dwóch uznanych lekarzy, którzy odbyli staż w Klinice Dermatochirurgii Uniwersytetu w Tybindze, gdzie ukończyli specjalistyczny kurs pod kierunkiem prof. Helmuta Breuningera w zakresie stosowania histologii 3D.

Szczegółowe informacje na temat metody Mosha znajdują się na stronie www.nowotworskory.pl.

Po zabiegach na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia, jaki znajduje się w Centrum Medycyny Sanitas, nie jest konieczna wielodniowa hospitalizacja. Pacjent tego samego dnia wraca do domu, konieczne jest tylko zgłoszenie się do lekarza na wizytę kontrolną. Po zabiegach na Oddziale Chirurgii Jednego Dnia, jaki znajduje się w Centrum Medycyny Sanitas, nie jest konieczna wielodniowa hospitalizacja. Pacjent tego samego dnia wraca do domu, konieczne jest tylko zgłoszenie się do lekarza na wizytę kontrolną.

Oddział Chirurgii Jednego DniaPacjenci niejednokrotnie zwlekają z wizytą u specjalisty ze strachu, że dalsza diagnostyka czy leczenie będą wymagały długiej hospitalizacji. Tymczasem w wielu przypadkach sprawę da się załatwić w ramach Oddziału Chirurgii Jednego Dnia, jaki funkcjonuje w Centrum Sanitas.

- Dzięki zastosowaniu metod małoinwazyjnych pacjent po zabiegu chirurgicznym nie musi być poddany wielodniowej hospitalizacji - ten czas udaje się skrócić do minimum, nawet do jednego dnia - tłumaczy Agnieszka Raro. - Jest to dla pacjenta niezwykle korzystne, ponieważ odczuwa mniejszy stres i jest mniej narażony na zakażenia szpitalne.
W ramach Chirurgii Jednego Dnia możemy wykonać nie tylko zabiegi dermatochirurgiczne, a więc związane z leczeniem zmian występujących na powierzchni skóry i tkanki podskórnej. Wachlarz takich takich zabiegów jest bardzo szeroki.

- W Centrum Sanitas wykonujemy zabiegi z zakresu chirurgii dziecięcej, ortopedii, laryngologii, chirurgii układu współczulnego oraz chirurgii ręki - informuje dyrektor placówki. - Dodatkowo oferujemy zabiegi usunięcia zaćmy oraz zabiegi z zakresu okulistyki dziecięcej.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł

Miejsca

  • Sanitas Gdańsk, Jana Kilińskiego 4 Mapa
 

Najczęściej czytane