Weekend z WOŚP na szpitale dziecięce

Najnowszy artukuł na ten temat Przetopią znicze na serduszka WOŚP
W zeszłym roku w samym Gdańsku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbierano 1 102 427 zł. To wynik o blisko 200 tys. zł lepszy od roku 2017.
W zeszłym roku w samym Gdańsku na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy uzbierano 1 102 427 zł. To wynik o blisko 200 tys. zł lepszy od roku 2017. fot. Lucyna Pęsik / Trojmiasto.pl

Koncerty, licytacje, programy artystyczne, pokazy taneczne, warsztaty i wiele innych. W najbliższy weekend w całym Trójmieście trwać będzie finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie zabraknie atrakcji i wspólnego zbierania pieniędzy na zakup nowoczesnego sprzętu medycznego dla specjalistycznych szpitali dziecięcych.Wybierasz się na niedzielny finał WOŚP w Trójmieście?

Zobacz wyniki (1119)
Specjalistyczne szpitale dziecięce to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. W Polsce funkcjonuje blisko 50 takich placówek.

- Nasz oddział funkcjonuje od 10 lat i od samego początku korzystamy ze sprzętu ufundowanego przez WOŚP. Są to łóżka, kardiomonitory czy respiratory. Dawno temu dostaliśmy wsparcie w postaci aparatu ultrasonograficznego, który służy do badania echograficznego dzieci. Skupiamy się na diagnostyce i kwalifikacjach najmłodszych do operacji. Bardzo ważne jest, żeby sprzęt był najwyższej jakości - mówi dr Anna Romanowicz z Oddziału Kardiochirurgii Dziecięcej im. WOŚP w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie.

Gdynia: koncerty i pokazy zaczną się już w sobotę w galeriach handlowychW Centrum Riviera zobacz na mapie Gdyni, gdzie swoją siedzibę ma sztab Stowarzyszenia In gremio i Społecznej Jedynki, przez cały dzień będzie można wziąć udział w zajęciach przygotowanych przez gdyńskie organizacje pozarządowe m.in. z ratownictwa medycznego czy dogoterapii.

Ponadto w Rivierze odbędą się pokazy z programowania i robotyki.

Występy i licytacje będą trwały od godz. 12 do 20. O godz. 13 na scenie zaprezentuje się szkoła tańca irlandzkiego ISTA, a o godz. 17 wystąpi zespół Future Folk.

Z kolei w centrum Batory zobacz na mapie Gdyni od godz. 11 będzie można wziąć udział w licytacjach, kupić wielkoorkiestrowe gadżety, zobaczyć występy zespołów tanecznych, muzycznych i sportowych.

Wiosłowanie na MatarniZ kolei w Parku Handlowym Matarnia w Gdańsku można spróbować swoich sił jako wioślarz i przy okazji zasilić konto orkiestry. Od godz. 9 do 19 trwać będą próby ustalenia rekordu w największej liczbie osób, które w ciągu 10 godzin przepłyną na jednym ergometrze wioślarskim dystans 500 metrów.

Oprócz Gdańska wydarzenie odbywa się także w sześciu innych polskich miastach. W każdym z nich mają pojawić się też gwiazdy sportu: Adam Korol, Szymon Ziółkowski, Monika Pyrek, Andrzej Juskowiak i wielu innych.

Niedzielne wydarzenia i koncerty w GdyniW Gdyni tradycyjnie będą działać trzy sztaby - główny mieścić się będzie w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26 zobacz na mapie Gdyni. Podobnie jak i w zeszłym roku na ulice wyjdzie ponad 650 wolontariuszy. W gdyńskim programie finału WOŚP przewidziano koncerty, występy zespołów tanecznych, licytacje, pokazy wozów straży pożarnej, policji i straży miejskiej czy pokazy w planetarium. Niedzielny wieczór umili występ zespołu Detko Band w restauracji Róża Wiatrów zobacz na mapie Gdyni o godz. 19.

Od godz. 13 w Teatrze Miejskim im. Witolda Gombrowicza przy ul. Bema 26 zobacz na mapie Gdyni odbędą się wokalne i muzyczne pokazy dzieci i młodzieży. Swoje pojazdy zaprezentują służby miejskie. O godz. 15 Formacja Artystyczna Osiedlowego Klubu Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej "Bałtyk" oraz Towarzystwo Miłośników Gdyni wystawią "Burzę" Williama Shakespeare'a.

W restauracji Róża Wiatrów w godz. 10-22 odbędą się m.in.: licytacje, występy grup sportowych i tanecznych, zajęcia z capoeiry. Z kolei o godz. 19 wystąpi zespół Detko Band.

Co godzinę od 12 do 16 w Planetarium im. Antoniego Ledóchowskiego zobacz na mapie Gdyni odbywać się będą pokazy astronomiczne. Będzie można również zapoznać się z działaniem symulatora manewrowego, na którym studenci Wydziału Nawigacyjnego uczą się m.in. manewrowania statkiem.

Gdyńska YMCA wraz ze stowarzyszeniem Gdynia Rowerowa przygotowała przejazd rowerowy z Ergo Areny zobacz na mapie Gdyni do Wydziału Transportu Uniwersytetu Morskiego zobacz na mapie Gdyni. Start o godz. 12.

W Gdańsku 1200 wolontariuszy i 11 sztabówRok temu w Gdańsku zebrano 1 mln 102 tys. zł. Czy w tym roku uda się ustanowić nowy rekord? Największy sztab przy Centrum Wolontariatu w Gdańsku liczy ponad 700 wolontariuszy, jednak w całym mieście kwestować będzie ponad 1200 osób.

Zbiórka pieniędzy dla WOŚP w 2018 r.W niedzielę (13 stycznia) w godz. 15 do 21 na Targu Węglowym zobacz na mapie Gdańska odbędą się koncerty. Dla gdańszczan zagrają m.in.: Varius Manx & Kasia Stankiewicz (20:10), Blue Cafe (19:10), Etna Kontrabande (18:30), Reggaeside (17:55), Marta (17:20), Trio Boffelli (16:45), Workers (16:10), Absyntia (15:30 ) i Czarodzieje z Kaszub (15:05).

Na Targu Węglowym będzie można również m.in.:

 • zmierzyć ciśnienie i poziom cukru
 • oddać krew oraz zarejestrować się w bazie DKMS
 • zrobić badanie dot. HPV
 • wziąć udział w warsztatach z pierwszej pomocy zorganizowanej przez Inspektorat Ratowniczy ZHP, szpital Copernicus
 • zagrać w loterii "Los na WOŚP"
 • zrobić sobie zdjęcie w altanie WOŚP z jemiołą
 • zobaczyć zabytkowe i bojowe wozy strażackie - OSP Sobieszewo


Strefy gastronomiczne w centrum Gdańska

Na Targu Węglowym ustawiona będzie tzw. strefa "food court" znana z Jarmarku Bożonarodzeniowego, gdzie zasmakujemy w kuchniach świata, a także napijemy się herbaty i czekolady. Warto wspomnieć, że przy ul. Bogusławskiego zobacz na mapie Gdańska zaparkują foodtrucki, które również będą karmić głodomorów.

W Sopocie przejażdżki czołgiem, kuchnia polowa, koncerty i licytacjeO godz. 10 na sopockiej plaży zobacz na mapie Sopotu rozpoczną się przejażdżki czołgiem, wozami wojskowymi, będzie można skosztować wojskowej grochówki. Sopockie WOPR przygotowało m.in. pokazy pierwszej pomocy.

O godz. 12 w Klubie Muzycznym Scena zobacz na mapie Gdyni wystąpi Młodzieżowa Orkiestra Dęta, Flamenco La Paloma oraz dzieci i młodzież z Młodzieżowego Domu Kultury w Sopocie.


Największe atrakcje zapowiadają się o godz. 15, rozpoczną się wtedy koncerty TKM Sopot, KRUKI czy SaiN. Ponadto licytowane będą także gadżety WOŚP. Zaprzyjaźniona Okręgowa Izba Pielęgniarek i Położnych z Gdańska zmierzy ciśnienie czy wykona pomiar BMI. Będzie można także zarejestrować się w bazie Fundacji DKMS jako potencjalny dawca szpiku.

Wesprzeć WOŚP możemy także biorąc udział w aukcjach internetowych

Opinie (603) ponad 20 zablokowanych

 • nie daje na Owsiaka.

  • 232 292

 • A g..no to kogo obchodzi.

  • 102 41

 • No i fajnie! Księdzu nic nie dałem na kolęde

  To na WOŚP dam pieniądze.

  • 197 151

 • w Gdyni pisowski szczurek robi tylko tyle ile musi.

  Nie ma koncertu i dużej imprezy wspierajacego orkiestrę. Dno

  • 51 124

 • Jak już dac kasę to róbcie przelew a nie w puszki dzieciakom wrzucanie. Połowa tej kasy nie dojdzie do punktu zbiorczego

  • 86 69

 • Jak zawsze wplace.

  Bo chce. Bo moge. Bo pis tego nie chce.

  • 139 125

 • Bluzgajta na kogo chceta;)

  • 17 16

 • Będziesz smarować się G....m bo PiS tego nie chce?

  • 30 24

 • Polska

  Te pieniądze powinno dac panstwo z naszych podatków i tak są ogromne więc po co jeszcze wyciągać pieniądze od ludzi na ulicy. Sam osobiście jestem za pomaganiem i nie mam nic do orkiestry natomiast to rola państwa pomagać obywatelą. Wywalić połowę urzędników znajdą się pieniądze.

  • 125 28

 • Polska

  Ps. Wyprzedzam pytanie bo pewnie jakiś zje* znów zacznie mieszać w to politykę. Tak jestem za PiS i głosowałem za PiS. Pozdrawiam.

  • 12 9

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.