Fakty i opinie

stat

Zbyt wielu 'rzeczoznawców' na obwodnicy Trójmiasta

felieton w trojmiasto.pl

Poranny korek na obwodnicy w Gdyni.
Poranny korek na obwodnicy w Gdyni. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Piątkowa niegroźna kolizja na obwodnicy w Chwarznie kolejny raz pokazała, że wciąż wielu kierowców uwielbia podziwiać skutki zdarzeń, zamiast sprawnie je ominąć. Takie zachowanie jedynie potęguje korki - pisze Maciej Naskręt.Jak oceniasz nadmierne zwalnianie kierowców w miejscu zdarzeń?

krytycznie, kierowcy podziwiają często ludzką tragedię 52%
źle, potęguje to korki na drogach 29%
przeciętnie, może to być lekcja, przestroga dla innych kierowców 7%
dobrze, trzeba zachować ostrożność 12%
zakończona Łącznie głosów: 2611
Deszcz, śnieg, mgła, wilgotna jezdnia - to już niemal przepis na wypadek na trójmiejskiej obwodnicy. W takie dni służby ratownicze praktycznie czuwają w blokach startowych i czekają na sygnał do wyjazdu na ekspresówkę. Nie ma praktycznie dnia, by nie działo się coś niebezpiecznego na obwodnicy.

Tak też było w piątek nad ranem. Ok. godz. 8 przy zjeździe na Witomino zobacz na mapie Gdańska doszło do zderzenia trzech samochodów. Na szczęście nikt nie został poszkodowany. Skończyło się wyłącznie na uszkodzeniach aut.

Jednak tradycyjnie już natychmiast utworzył się korek i to nie tylko na jezdni, na której doszło do kolizji, lecz także po drugiej stronie drogi. Powód? Kierowcy, którzy przejeżdżają na wysokości stłuczki, zwykle zwalniają, by zaspokoić swoją ciekawość. Niczym rzeczoznawcy zakładów ubezpieczeniowych, na własne oczy chcą zlustrować miejsce zdarzenia, zamiast sprawnie ominąć miejsce kolizji.

Zator w najbardziej krytycznym momencie po kolizji miał ponad 5 km długości - zaczynał się w Osowej. Kierowcy stali w nim nawet 40 minut.

Jeśli nadal będziemy poruszać się po obwodnicy w rejonie niegroźnych zdarzeń drogowych w tempie rzeczoznawcy, będziemy tracić mnóstwo czasu. Warto się nad tym zastanowić.

Opinie (212) 6 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.