Fakty i opinie

Zerwana trakcja trolejbusowa w centrum Gdyni


Tuż przed godz. 11 samochód z dźwigiem zerwał trakcję trolejbusową na skrzyżowaniu ul. Świętojańskiej i 10 Lutego zobacz na mapie Gdyni w Gdyni. Kursują tylko trolejbusy zasilane bateriami. Trwa naprawa, a na skrzyżowaniu ruchem sterują policjanci.Aktualizacja, godz. 12:47. Awaria została już usunięta. Trolejbusy kursują już po całym centrum po normalnych trasach, ale jeszcze mogą pojawiać się opóźnienia.O zdarzeniu informowaliśmy już w naszym Raporcie z Trójmiasta.

Niestety nie wiadomo, kiedy służbom technicznym uda się uporać z awarią. Na razie na środku skrzyżowania ul. Świętojańskiej i 10 Lutego w centrum Gdyni stoi wóz techniczny i trwa naprawa trakcji. Ruchem kierują policjanci, choć sygnalizacja świetlna działa.

Kto zerwał trakcję? Według naszych czytelników był to kierowca samochodu z dźwigiem.

- To kierowca Saniporu, który doskonale widział, co się stało, ale odjechał. Może miejski monitoring pomoże go złapać, bo ewidentnie uciekał z miejsca zdarzenia, zdając sobie sprawę z tego, co zrobił - mówi pan Adam, świadek zajścia.
Zerwana trakcja spowodowała chaos nie tylko na skrzyżowaniu, ale też w kursowaniu pojazdów ZKM. Trolejbusy starszej generacji, które nie są wyposażone w baterie, zatrzymały się na przystankach.

Opinie (68)

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.