Fakty i opinie

Zgłoś się do służby w gdańskiej Straży Miejskiej

Gdańscy strażnicy miejscy szukają 65 kandydatów do służby.
Gdańscy strażnicy miejscy szukają 65 kandydatów do służby. mat. prasowe

Dbają o porządek w mieście, zajmują się bezpieczeństwem jego mieszkańców i interweniują w przypadku zanieczyszczania środowiska. Gdańscy strażnicy miejscy będą w przyszłym roku świętować 30-lecie istnienia formacji, a już teraz szukają 56 ochotników, którzy zasilą szeregi formacji. Mundurowi kandydatów do służby zachęcają nieszablonową pracą, możliwością rozwoju i stabilnym zatrudnieniem.O straży miejskiej mówi się, że są jak policjanci - ale jeszcze bliżej ludzi. Zajmują się bowiem problemami, z którymi spotkać się może każdy z nas. Utrudniony wyjazd przez źle zaparkowane auta? Zanieczyszczona okolica w związku ze spalanymi śmieciami? A może znalezione ranne zwierze? W takich sytuacjach na posterunku są gdańscy strażnicy miejscy.

Różne ścieżki karieryFormacja w Gdańsku porządku pilnuje od 1991 roku. Przez prawie 30 lat istnienia Straż Miejska nabywała kolejne kompetencje - m.in. w ubiegłym roku do życia powołano Referat Ekologiczny z Sekcją Ochrony Środowiska oraz Sekcją Kontroli Odpadów. To jedna ze ścieżek, na którą pierwsze kroki skierować mogą świeżo upieczeni funkcjonariusze SM.

- W straży miejskiej można spełniać się na rozmaite sposoby. Referat Ekologiczny to miejsce dla osób, którym na sercu leży troska o środowisko. Ci, którzy mają zdolności pedagogiczne i chcą sprawdzić się w pracy z dziećmi i młodzieżą zapraszamy do Referatu Profilaktyki. Nasza formacja to miejsce, w którym każdy może mieć realny wpływ na porządek w mieście. Czy to jako strażnik w patrolu interwencyjnym realizującym zgłoszenia od mieszkańców, czy jako strażnik dzielnicowy - wylicza Marta Drzewiecka z biura prasowego gdańskiej Straży Miejskiej.
W swojej pracy strażnicy do dyspozycji mają nowoczesny tabor: radiowozy, motocykle, skutery i rowery oraz gratkę dla osób z patentem sternika motorowodnego - motorówkę, która patroluje Gdańsk od strony wody.

Do działań mundurowi wykorzystują nowinki techniczne: drona, fotopułapki, a niebawem pojazd mobilne laboratorium.

Co trzeba zrobić, by zostać strażnikiem miejskim?Zanim jednak przywdziejemy mundur strażnika miejskiego trzeba spełnić odpowiednie wymagania. Na kandydatów czeka m.in. test sprawności fizycznej, test wiedzy, a także rozmowa kwalifikacyjna przed komisją rekrutacyjną oraz badania lekarskie i psychologiczne.

21 lat i nieposzlakowana opinia- Kandydat na strażnika miejskiego musi także cieszyć się nienaganną opinią, posiadać obywatelstwo polskie, mieć ukończone 21 lat, posiadać co najmniej średnie wykształcenie, mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej i nie może być skazany prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwa ścigane z oskarżenia publicznego i przestępstwa popełnione umyślnie - wylicza Marta Drzewiecka z biura prasowego Straży Miejskiej.
Od zeszłego roku strażnicy miejscy mogą służyć także w referacie zajmującym się ochroną środowiska.
Od zeszłego roku strażnicy miejscy mogą służyć także w referacie zajmującym się ochroną środowiska. mat. prasowe
Formacja do zaoferowania kandydatom ma także m.in. stabilne zatrudnienie oraz dodatki do zarobków. Świeżo upieczony strażnik może liczyć na wynagrodzenie od 3500 zł. Pensja rośnie przy okazji awansu na kolejne stopnie służbowe.

- Po roku od zatrudnienia nasz pracownik ma możliwość zawarcia umowy na czas nieokreślony. Dodatkowo nasi pracownicy mogą korzystać ze świadczeń z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych (np. "wczasy pod gruszą", bony prezentowe dla dzieci, dofinansowanie wypoczynku dla dzieci), osoby dbające o formę mają także możliwość korzystania z siłowni - mówi Marta Drzewiecka.

O czym należy pamiętać?Każde ogłoszenie powinno zawierać wykaz wszystkich wymaganych dokumentów, które należy złożyć, aby wziąć udział w naborze oraz sposób, miejsce i termin (datę, godzinę) ich złożenia.

Składając dokumenty osobiście, za pośrednictwem poczty lub kuriera liczy się data i godzina dostarczenia aplikacji do Straży Miejskiej w Gdańsku, a nie nadania przesyłki.

Aplikacje mogą być również przesyłane poprzez elektroniczną skrzynkę podawczą ePUAP, z wykorzystaniem kwalifikowanego podpisu elektronicznego lub profilu zaufanego na adres: /SMGDANSK/SkrytkaES oraz pocztą elektroniczną na adres: sm-rekrutacja@gdansk.gda.pl (w postaci załączonych skanów wymaganych dokumentów).

O szczegółach rekrutacji i zatrudnienia przeczytać można na oficjalnej stronie gdańskich strażników miejskich.

* możliwość dodania komentarzy lub jej brak zależy od decyzji firmy zlecającej artykuł