• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zimą z Gdańska polecimy na Dominikanę, Kubę, do Meksyku i Tajlandii

Maciej Korolczuk
23 marca 2022, godz. 18:00 
Najnowszy artykuł na ten temat Niecodzienny lot z Gdańska do Poznania
Na zimowe wakacje np. na Dominikanie mieszkańcy Trójmiasta będą mogli wybrać się z lotniska w Gdańsku. Na zimowe wakacje np. na Dominikanie mieszkańcy Trójmiasta będą mogli wybrać się z lotniska w Gdańsku.

Na Dominikanę, do Meksyku, na Kubę, a może do Tajlandii? Przed takim wyborem staną w tym roku mieszkańcy Trójmiasta planując zimą egzotyczne wakacje. A polecą tam bezpośrednio z lotniska w Gdańsku wyczarterowanymi dreamlinerami LOT-u.Który z nowych kierunków jest według ciebie najbardziej atrakcyjny?

Dotychczas zimowe turystyczne loty do Meksyku, do Tajlandii, Dominikanę i Kubę odbywały się z lotnisk w Warszawie, Katowicach i Poznaniu. Gdańsk będzie więc czwartym miastem w kraju, mającym w swojej siatce ofertę do najbardziej popularnych egzotycznych destynacji.

W dodatku, turyści z Trójmiasta wybierający się na wakacje na drugi koniec świata polecą tam wyczarterowanym dreamlinerem LOT-u, zabierającym na swój pokład 252 pasażerów.

O nowej ofercie poinformował w tym tygodniu Maciej Szczechura, członek zarządu biura podróży Rainbow, uruchamiającego nowe połączenia.

- Dodanie Gdańska do siatki naszych dreamlinerowych połączeń jest wynikiem rosnącego popytu na egzotyczne wakacje i dużego potencjału północnej Polski. Planujemy wyloty do naszych czterech głównych destynacji raz w tygodniu - powiedział Szczechura podczas trwających w tym tygodniu branżowych spotkań ze sprzedawcami.
W czwartek o nowych połączeniach na specjalnej konferencji poinformuje gdańskie lotnisko.

Podczas trwającej już dwa lata pandemii połączenia do egzotycznych krajów np. na Zanzibar czy na Dominikanę cieszyły się ogromną popularnością. Z jednej strony był to efekt bardzo liberalnych obostrzeń w tych krajach (brak testów i paszportów covidowych), co sprzyjało większemu napływowi turystów. Z drugiej - zabrakło w nich turystów z bogatszych krajów takich jak USA, Wielka Brytania czy Niemcy, co sprawiło, że ceny w hotelach mocno spadły, stając się atrakcyjną alternatywą dla turystów z Polski.

Nowe połączenia są już widoczne w ofercie biura Rainbow. Przykładowo dziewięciodniowy pobyt all-inclusive na Puerto Plata na Dominikanie kosztuje 4,9 tys. zł za osobę. Za około 5-6 tys. zł za osobę polecimy z Gdańska do Meksyku (Riviera Maya). Nieco więcej zapłacimy za dziewięciodniowy pobyt na Kubie (ok. 6-7 tys.), z kolei grudniowy wyjazd do Tajlandii (także na dziewięć dni) to koszt ok. 5 tys. zł.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (298)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane