Fakty i opinie

stat

Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

Starszy z zatrzymanych mężczyzn jest recydywistą. Prokuratura będzie wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie.
Starszy z zatrzymanych mężczyzn jest recydywistą. Prokuratura będzie wnioskować o jego tymczasowe aresztowanie. fot. policja

Policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy w piątek rano włamali się do auta i ukradli z niego paliwo. Złodziei zatrzymano, gdy przelewali ukradzioną benzynę do swojego samochodu. Mężczyźni trafili do aresztu, dziś usłyszą zarzut kradzieży z włamaniem.Policjanci z ogniwa interwencyjnego patrolowali w piątek około godz. 5 rano ulice Śródmieścia Gdańska. W pewnym momencie, podczas sprawdzania parkingu niestrzeżonego, zauważyli mężczyznę, który wlewał paliwo do zbiornika volkswagena i nerwowo się przy tym rozglądał.

- Podchodząc do mężczyzny, policjanci zauważyli, że w samochodzie na minuty zaparkowanym obok volkswagena otwarty jest wlew paliwa, z którego wystaje gumowy wąż. Jednocześnie zauważyli, jak kolega mężczyzny, który wlewał paliwo do volkswagena, taki sam wąż chowa pod siedzeniem w aucie - mówi Karina Kamińska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Mężczyźni próbowali uciec, ale szybko zostali obezwładnieni i przewiezieni do komisariatu. Śledczy ustalili, że w baku samochodu znajdowało się około 27 litrów paliwa - złodziejom nie udało się go opróżnić do końca.

39-latek i jego 26-letni kolega zostaną doprowadzeni do prokuratury. Obaj usłyszą zarzuty kradzieży z włamaniem do samochodu i kradzieży benzyny. 39-latek jest recydywistą, prokurator zawnioskuje do sądu o jego aresztowanie.

Opinie (61) 7 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.