Fakty i opinie

Złodzieje samochodów zatrzymani na gorącym uczynku

Samochód, który ukradli dwaj złodzieje. Policja zatrzymała ich po krótkim pościgu.
Samochód, który ukradli dwaj złodzieje. Policja zatrzymała ich po krótkim pościgu. fot. policja

Kryminalni z Gdańska zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 56 i 40 lat próbujących ukraść samochód. Złodzieje chwilę wcześniej wyciągnęli kluczyki z kieszeni kobiety, która wchodziła do przychodni, po czym próbowali odjechać należącym do niej autem. Według policji obaj zatrzymani mają na koncie znacznie więcej podobnych przestępstw.Co robisz z kluczykami, gdy na chwilę wychodzisz z auta?

chowam je do kieszeni 65%
chowam je do torebki lub saszetki 10%
dla pewności trzymam je w ręce, żeby ich nie zgubić 8%
różnie, nie przykładam do tego wielkiej wagi 7%
nic nie robię, bo nie mam samochodu 10%
zakończona Łącznie głosów: 2208
Choć policja oficjalnie nie potwierdza, że obu mężczyzn wcześniej obserwowano, to wydaje się to sugerować sam przebieg zatrzymania. Złodzieje zostali zatrzymani przez kryminalnych z grupy zajmującej się kradzieżami aut, którzy zauważyli, jak - i tu cytat z policyjnego komunikatu - "dwaj mężczyźni typowani do kradzieży pojazdów wsiadają do cudzej skody i odjeżdżają".

Policjanci zareagowali od razu i zablokowali złodziejom drogę, zmuszając ich do zatrzymania się. Jak się okazało, chwilę wcześniej rabusie zdobyli kluczyki do auta, wykorzystując sztuczny tłok w drzwiach wejściowych do jednej z gdańskich przychodni i okradając właścicielkę pojazdu.

- Dalsza praca policjantów wykazała, że od marca 2021 roku podejrzani ukradli cztery samochody z terenu Gdańska. Łączna wartość skradzionych pojazdów wynosiła ponad 330 tys. zł. Na podstawie zebranego materiału dowodowego policjanci przedstawili 56-latkowi i 40-latkowi cztery zarzuty za kradzieże tych aut. Mężczyźni odpowiedzą za te przestępstwa w warunkach recydywy - mówi Magdalena Ciska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.
Zatrzymani zostali już doprowadzeni do prokuratury, gdzie przesłuchano ich i postawiono im zarzuty. Jeden z mężczyzn został aresztowany tymczasowo na trzy miesiące, wobec drugiego zastosowano z kolei tylko dozór policyjny.

- Sprawa jest rozwojowa i policjanci nie wykluczają kolejnych zarzutów - mówi Ciska. Dodając przy tym, że skoda, którą przestępcy próbowali ukraść w piątek, została już oddana wraz z kluczykami właścicielce.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (153)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »