Fakty i opinie

stat

Złodzieje z Auschwitz zatrzymani w Gdyni

Władze muzeum zapowiadają, że tablica wróci na miejsce najszybciej, jak się da.
Władze muzeum zapowiadają, że tablica wróci na miejsce najszybciej, jak się da. mat. prasowe

- Dwie spośród pięciu osób, podejrzewanych o kradzież tablicy z napisem "Arbeit macht frei" z muzeum w Auschwitz, zatrzymano w Gdyni - poinformowała policja podczas specjalnej konferencji, zorganizowanej przez funkcjonariuszy z Małopolski.Zatrzymani byli zaskoczeni i nie stawiali oporu.
Zatrzymani byli zaskoczeni i nie stawiali oporu. mat. małopolskiej policji
Tablicę skradziono w piątek. Policji udało się ją odzyskać w nocy z niedzieli na poniedziałek. Policja na razie nie ujawnia, co dwóch spośród pięciu zatrzymanych robiło w Gdyni. Wiadomo tylko, iż zostali zatrzymani, gdy przyjechali do miasta swoim samochodem.

Z informacji, które uzyskaliśmy w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie wynika, że nie są oni mieszkańcami Trójmiasta. Usłyszą zarzuty kradzieży dobra kultury o szczególnym znaczeniu oraz jego uszkodzenia, za co grozi do 10 lat więzienia

Znajdują się już w Małopolsce, gdzie w poniedziałek przed południem mają rozpocząć się ich przesłuchania. Policja na razie nie chce mówić o ewentualnych motywach kradzieży tablicy. Wiadomo, iż udało się ją odzyskać. Była jednak pocięta na trzy kawałki.

Złodzieje mają od 20 do 39 lat, zostali schwytani dzięki informacji telefonicznej. Jak podaje RMF FM, dzwoniący nie chciał obiecanej za pomoc w złapaniu sprawców kradzieży nagrody finansowej, która wynosiła 115 tys. zł.

Opinie (362) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.