Fakty i opinie

stat

Złota Pała dla kadrowego KWP Gdańsk?

interwencja trojmiasto.pl
Niektórym policjantom podczas imprezy "zagrzały się głowy", dlatego do dziś są obiektem drwin.
Niektórym policjantom podczas imprezy "zagrzały się głowy", dlatego do dziś są obiektem drwin. fot. Krzysztof Mystkowski/KFP

Były naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku ma szansę na wygranie symbolicznej "Złotej Pały" w policyjnym konkursie na najbardziej kuriozalne i kompromitujące decyzje oraz "dokonania".Czy pojedyncze wybryki funkcjonariuszy psują opinię o policji?

nic już jej bardziej nie popsuje

50%

trochę tak, ale bez przesady

33%

to tylko incydenty, które nie budują opinii o policji

17%
  • zakończona

  • łącznie głosów: 526
W organizowanym przez policjantów z Internetowego Forum Policyjnego plebiscycie wybierani są funkcjonariusze, którzy zasłynęli z niespecjalnie mądrych powiedzeń, decyzji lub działań.

W tym roku nominowany został były już naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku, który stracił stanowisko po zadymie na imprezie z okazji święta policji, która miała miejsce w lipcu ubiegłego roku.

- Policjanci spotkali się wtedy na symboliczną lampkę szampana, ale skończyło się wielką bijatyką i na koniec niejeden dostał "w lampę" - opowiadał portalowi Trojmiasto.pl świadek zdarzenia.

Po opisanej przez nas bijatyce dochodzenie wszczęła Komenda Główna Policji, a stanowisko stracił komendant wojewódzki policji Krzysztof Starańczak. Właśnie z powodu zadymy nominację do "Złotej Pały" otrzymał były naczelnik Wydziału Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku. Brał on bowiem bardzo aktywny udział we wszystkich częściach imprezy. W uzasadnieniu nominacji czytamy, że otrzymał ją m.in. "za wkręcenie pozostałych uczestników "tego świętowania"".

Czy ma szansę na zwycięstwo? Będzie ciężko, gdyż rywale również się popisali. Jedni w ramach oszczędności na ćwiczeniach pchali radiowozy zamiast nimi jechać, inni bohatersko bronili się przed pokusą skorumpowania dwoma cukierkami, jeszcze inni wywieszali w komendzie informacje, że policjanci powinni przychodzić do pracy ze swoim papierem toaletowym.

- Konkurencja jak co roku jest mocna. Nie mamy większych trudności ze znalezieniem kandydatów, bo plebiscyt jest coraz bardziej popularny - mówi jego inicjator, przedstawiający się jako roztroopek.

Głosować można do końca stycznia na internetowym forum policjantów www.ifp.pl
Dodaj zdjęcie do artykułu

Opinie (61)

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

Klikając "wyślij", akceptujesz regulamin dodawania opinii.
zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii. Opinie niezwiązane z tematem artykułu, wulgarne, obraźliwe, naruszające prawo będą usuwane.

- jeżeli uważasz, że dana opinia nie powinna się tu znaleźć, zgłoś ją do moderacji.