- 1 Awaria w sklepach Auchan w Trójmieście (76 opinii)
- 2 Bliżej budowy drogi łączącej obwodnice (151 opinii)
- 3 Ćwiczenia rezerwy i wezwania na komisję (226 opinii)
- 4 Działali ws. Iwony Wieczorek w Sopocie? (114 opinii)
- 5 Nieodśnieżone chodniki to relikt PRL-u (112 opinii)
- 6 Jest zgoda na zwolnienie radnej po 20 latach (216 opinii)
Zmarł Tomasz Jakubiak, znany kucharz i gwiazda programów kulinarnych
Zmarł Tomasz Jakubiak. Informacja o śmierci znanego kucharza ukazała się na jego profilu instagramowym w środę wieczorem. Chorował na bardzo rzadki i złośliwy nowotwór jelita i dwunastnicy, który dał przerzuty na kości i zaatakował miednicę oraz kręgosłup. W grudniu odbyła się kolacja charytatywna , z której fundusze zostały przekazane na jego leczenie. W marcu pisaliśmy też o akcji zorganizowanej przez Gastro Paczkę , firmę cateringową współpracującą z Tomaszem Jakubiakiem.
"Z ogromnym bólem informujemy, że odszedł Tomek Jakubiak - ukochany Tata, Mąż, Kucharz i Człowiek, którego serce biło dla innych - w domu, przy stole, w codzienności. Jego odejście zostawiło pustkę, której nie da się opisać słowami. Rodzina prosi o uszanowanie prywatności i spokoju w tym niezwykle trudnym czasie" taka informacja ukazała się w środę, 30 kwietnia, na oficjalnym profilu Tomasza Jakubiaka w serwisie Instagram.
Znany kucharz i gwiazda telewizji
Tomasz Jakubiak to urodzony w 1984 r. w Chorzowie kucharz i autor książek kucharskich. Rozpoznawalność zdobył dzięki prowadzeniu telewizyjnych programów kulinarnych. Były wśród nich emitowane na Canal+ Kuchnia: "Jakubiak rozgryza Polskę", "Jakubiak w sezonie" i "Jakubiak lokalnie" oraz program "Sztuka mięsa" na Food Network. Sławę zyskał też dzięki udziałowi w roli jurora w polskiej edycji programu "MasterChef Junior", a także w programie "MasterChef" na TVN.
Latem 2019 r. otworzył w Sopocie restaurację "Jakubiak w Sopocie" , niestety nie zagościł tam na długo. Związany był również z Gastro Paczką, firmą cateringową z Redy.
Walka z chorobą
We wrześniu 2024 r. Tomasz Jakubiak poinformował o zdiagnozowaniu u niego rzadkiego nowotworu jelita i dwunastnicy. Wiadomość ta poruszyła jego fanów i bliskich, dając początek walce o zdrowie kucharza. Uruchomiono zbiórkę pieniędzy pod hasłem "Walka z chorobą Tomka Jakubiaka", która zebrała ponad 2,6 mln zł.
W Trójmieście zorganizowano kilka akcji wspierających leczenie kucharza. Jedną z nich była kolacja charytatywna "Kucharze pomagają Tomkowi" na Stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, podczas której czołowi polscy szefowie kuchni oraz gwiazdy show-biznesu przygotowali sześciodaniowe menu, a zebrane fundusze przekazano na leczenie Jakubiaka. Firma Gastro Paczka również wsparła kucharza , organizując specjalną promocję, z której część dochodów przeznaczono na ten cel.
Ostatni komunikat Tomasza Jakubiaka
Pięć dni przed śmiercią na profilu kucharza w mediach społecznościowych pojawiło się poruszające oświadczenie:
"Kochane Głodomory, jak widzicie, jestem mniej aktywny w mediach społecznościowych. Obecnie przebywam w Atenach, gdzie intensywnie się leczę. Walka, którą toczę, wymaga ode mnie ogromnej ilości czasu, siły i pełnego skupienia. Każdy dzień to wyzwanie, któremu staram się sprostać z pełnym zaangażowaniem. Z całego serca dziękuję Wam za troskę, wiadomości i wsparcie - są dla mnie niezwykle ważne. Odwiedzam Instagrama, czasem czytam Wasze komentarze i wiadomości, ale nie jestem w stanie każdemu z osobna odpisać. Proszę, nie odbierajcie tego jako obojętności - po prostu muszę teraz skoncentrować się na leczeniu. Mam nadzieję, że zrozumiecie. Wasza obecność, dobre słowa i pozytywna energia są dla mnie nieocenione."
Mimo intensywnych wysiłków leczenie nie przyniosło oczekiwanych rezultatów. W środę 30 kwietnia 2025 r. rodzina poinformowała o śmierci Tomasza Jakubiaka. Wiadomość o odejściu znanego kucharza wywołała głęboki smutek, szczególnie wśród osób związanych z gastronomią. Jego pasja, talent i serdeczność na zawsze pozostaną w pamięci tych, którzy mieli okazję go znać lub śledzić jego kulinarne dokonania.
Opinie wybrane
-
2025-05-01 06:32
Pamiętam jednego roku p. Tomek miał budkę z jedzeniem na Jarmarku Dominikańskim. Bardzo kontaktowy, wesoły, z każdym porozmawiał, nie udawał gwiazdy. I takim go zapamiętam.
Spoczywaj w pokoju- 152 3
-
2025-04-30 22:24
(4)
Był moment po terapii w Izraelu ze ciut lepiej wyglądał,myślałam,że idzie ku dobremu.niestety za bardzo zaawansowana choroba jednak była gdy diagnoza została postawiona.kondolencje dla rodziny
- 146 6
-
2025-04-30 23:55
na jakiej podstawie? gdzie żródła? (3)
postawiona na jakiej podstawie za późno? eksperymentalne leczenie ze zbiórki? w izraelu?
- 15 22
-
2025-05-01 00:27
poszukaj źródła to znajdziesz
to nie jest trudne w XXI wieku :)
- 19 3
-
2025-05-01 01:05
Marta, ale się odpaliłaś w komentarzach.
- 17 1
-
2025-05-01 06:50
Na innym portalu dokładnie Tomasz opisał początki choroby,jakie to było stadium.
- 9 0
-
2025-04-30 21:59
Bardzo przykra wiadomość. (23)
Młody mężczyzna, miał małego synka, żonę od 1,5 roku. Nie czas na umieranie. Jako ludzkość latamy w kosmos a na ziemi ludzie umierają w cierpieniu na nowotwory. Coś tu jest grubo nie tak.
- 251 15
-
2025-05-01 16:13
Nie zależy
Bo firmom farmaceutycznym zależy tylko na kasie a nie na ludziach. Niestety, jest nas za dużo na tej planecie i to wszystko idzie w kierunku redukcji populacji. A pewnie leki już są tylko kwestia - za ile....
- 13 7
-
2025-05-01 11:19
(1)
Żyjesz sobie zdrowo 40 lat, wcinasz frykasy na antenie, popijasz wodeczka. Diagnozują u ciebie raka i w pół roku tracisz 70kg i umierasz.
Nasuwa się pytanie ile byś schudł i pociągnął gdybyś nie poddał się temu leczeniu.
Mam sąsiadkę co ma raka od 18lat wszędzie od mózgu do kości, powycinane kości, piersi. Boli ją, męczy się cały czas na fentanylu ale żyje i nie chudnie.- 4 12
-
2025-05-01 18:39
Jednym z objawów tego nowotworu jest szybkie chudnięcie. Bez leczenia też by schudł. Z nowotworem piersi można żyć bardzo długo.
- 7 2
-
2025-05-01 08:56
Kosmosu nie ma i nikt w nim nie był... (2)
- 5 14
-
2025-05-05 16:37
:)
Jak to jest żyć w XXI w. i być głupszym niż sumeryjscy beduini sprzed 8 tysięcy lat, którzy już wtedy rozumieli astronomię i potrafili mapować gwiazdy w konstelacje?
- 0 0
-
2025-05-01 10:54
Jaknie ?
Gagarin bohater sojuza
- 4 1
-
2025-04-30 22:41
Nie latajmy w kosmos
Będziemy umierać nadal tak samo.
- 12 6
-
2025-04-30 22:43
Co jest grubo nie tak? (5)
Mamy przestać latać w kosmos i to komuś pomoże?
A może po prostu lepiej byłoby przestać się zabijać za pomocą broni za miliardy?- 20 10
-
2025-04-30 22:54
(3)
Zamiast próbować zdobywać nową planetę, sprawmy, żeby ludzie na Ziemi żyli zdrowi i w dobrobycie.
- 29 3
-
2025-05-01 10:33
Z Putinem i Trumpem?
- 6 1
-
2025-04-30 23:03
(1)
Tak, dajmy każdemu po milionie zielonych.
- 9 11
-
2025-04-30 23:26
Nie trzeba rozdawać pieniędzy, żeby sprawić, żeby ludzie żyli w dobrobycie.
- 21 2
-
2025-05-01 00:00
ale my nie latamy..
to twoje marzenia...rosja lata, chiny, stany...i NASZE umysły ze zbiórki...
- 5 10
-
2025-04-30 23:29
Skandalem jest to ze mczłowiek chory musi w POlsce zbierac pieniadze na leczenie!!Pamietam jak obiecywali ze onkoloia (8)
bedzie ich priorytetem okazało sie e jest zupełnie odwrotnie!!teraz Kolejny od nich klamie i obiecuje wszystko wszystkim bo cała POlska wygra tylko na niego zagłosujecie !!
- 27 27
-
2025-05-05 14:58
JA
POpatrz, ze oni choć wspierają wosp a nie jak PIS, które szczuło jadem i sami sobie napchali do kieszeni
- 0 0
-
2025-05-02 08:58
Moja kolezanka mieszkajaca w Hiszpanii dwa leki na nowotwor piersi ma darmowe, za trzeci bedzie musiala zaplacic sumę rowną nowemu autu z salonu. Wiec to nie jest tak, ze tylko u nas ytzeba doplacac.
- 3 0
-
2025-04-30 23:51
W Polsce nie było już dla niego leczenia, zrobiono wszystko. Dlatego pojechał do Izraela. Wysyłał też chyba swoje wyniki do innych ośrodków onkologicznych na świecie. Ale tak, ludzie nadal zbierają pieniądze na leczenie w Polsce i to jest niedopuszczalne. Z reguły chodzi o dodatkowe koszty, jak rehabilitacja, fizjoterapia, dojazdy, odżywki itp.
- 33 3
-
2025-05-01 00:02
ale gdzie tu skandal?! (4)
że na pustyni w tel avivie go nie wyleczyli?! skandal że umarł bo miał nie uleczlną chorobę? skandal że TWOJE pieniądze ze zbiórki nie pomogły?
- 14 16
-
2025-05-01 08:37
Pustynię masz pod czaszką- poprawnie piszemy 'nieuleczalną'
- 9 5
-
2025-05-01 01:03
(2)
Nie rozumiesz tego co czytasz. Jako ludzkość najpierw powinniśmy wyleczyć śmiertelne choroby a dopiero potem latać w kosmos.
- 17 5
-
2025-05-01 09:58
(1)
Niestety problem w tym, że jak widać łatwiej jest wysyłać ludzi w kosmos niż znaleźć naprawdę skuteczne lekarstwa na takie straszne choroby. I to się pewnie jeszcze długo nie zmieni. Pomyślcie, że ludzie którzy np. 30-40 lat temu chorowali na raka i nie mieli szansy się wyleczyć to pewnie sobie myśleli, że może za 20-30 lat to już będzie wynaleziony lek i ta choroba będzie uleczalna. A tu niestety minęło tyle czasu i nadal ludzie umierają na raka.
- 10 3
-
2025-05-01 21:11
bzdura kompletna pajecia nie masz jakie naklady ida na latanie w kosmos to sa kwoty praktycznie bez limitu !!!
Nie maja limitów na wydatki!!!
Na słuzbe zdrowia juz sa limity i to coraz niższe!!- 1 3
-
2025-04-30 23:57
kto lata..Rosja, Chiny, Stany zjednoczone?
co ci nie gra?!...z twojej zbiórki..nomen omen.. leczyli go eksperymentalnie w Izraelu na pustyni... gdzie tu kosmos?
- 6 12
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.
