Fakty i opinie

Zmarł Zdzisław Stankiewicz, prezes Gedanii

Gedania S.A.

Zdzisław Stankieiwcz
Zdzisław Stankieiwcz fot. media.energa.pl

W sobotę, w wieku 66 lat zmarł Zdzisław Stankiewicz, wieloletni prezes klubu Gedania Gdańsk. Od lat zmagał się z nieuleczalną chorobą nowotworową. Uroczystości pogrzebowe zaplanowano na piątek, 24 listopada.W 2001 ROKU ZDZISŁAW STANKIEWICZ ZOSTAŁ PREZESEM GEDANII. PRZECZYTAJ, CO WÓWCZAS ZAPOWIADAŁ

Zdzisław Stankiewicz był jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci w trójmiejskiej siatkówce. Co prawda klub, którego był prezesem od 2001 roku, ostatni wielki sukces odniósł 10 lat wcześniej, ale słynął on ze szkolenia młodzieży.

Gedania zarządzana przez Stankiewicza była uznawana wielokrotnie za najlepszy młodzieżowy klub w naszym kraju. Dominowała przez lata wśród kadetek, a do 2015 roku trzy razy z rzędu zdobywał mistrzostwo Polski juniorek.

W 2013 KADETKI GEDANII ZDOBYŁY 8. MEDAL MP W 10 LAT

Choć drużyna seniorska była utrzymywana nawet gdy pojawiły się problemy z halą przy ul. Kościuszki w Gdańsku - została wówczas przeniesiona do Żukowa - to oczkiem w głowie prezesa były sekcje młodzieżowe. Od 2015 roku w klubie funkcjonowały już tylko one.

Warto jednak dodać, że zawodniczki Gedanii wspomagały grający w ostatnich latach w czołówce ligi siatkarek, Atom Trefl Sopot. Stanowiły także jego zaplecze w postaci II-ligowych rezerw.

Kiedy Stankiewicz obejmował funkcję prezesa KKS Gedania, był to jeden, wielosekcyjny klub. Za jego rządów doszło jednak do podziału. Stworzyły się: Gedania Spółka Akcyjna - zarządzana przez Stankiewicza, piłkarski Gdański Klub Sportowy Gedania 1922 oraz Gdańskie Towarzystwo Wioślarskie Gedania.

W tym miesiącu Stankiewicz zrezygnował z funkcji prezesa zarządu Stowarzyszenia Nasza Gedania. Na 5 grudnia Zarząd Stowarzyszenia zwołał Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków.

WE WRZEŚNIU GEDANIA ŚWIĘTOWAŁA 95-LECIE

Tematem, na który w ostatnich latach często wypowiadał się Zdzisław Stankiewicz jako prezes spółki Gedania S.A. była kwestia odpowiedzialności za teren przy ul. Kościuszki zobacz na mapie Gdańska. W 2005 roku za około 20 tys. złotych klub sportowy, którego prezesem był Zdzisław Stankiewicz wykupił od miasta działki, które miały być wykorzystane na działalność sportową. Klub przekształcony został w spółkę akcyjną. Po latach, w kwietniu tego roku, zdewastowany teren został sprzedany firmie deweloperskiej za 16,5 mln zł. Miasto Gdańsk złożyło w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury i Prokuratorii Generalnej.

Msza żałobna odprawiona zostanie 24 listopada, w piątek o godz. 10:00 w Kościele pw. NMP Królowej Różańca Świętego (Okrąglak) na Przymorzu. Pogrzeb tego samego dnia o godz. 11:30 na Cmentarzu Srebrzysko (nowa kaplica).

Opinie (59) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.