Fakty i opinie

Zmarł ciężko poparzony na stacji paliw

Stacja, na której mężczyzna się podpalił.
Stacja, na której mężczyzna się podpalił. fot. trojmiasto.pl

W nocy z wtorku na środę w Małopolskim Centrum Oparzeń w Krakowie zmarł mężczyzna, który w sobotę, 20.03.2021 r., podpalił się na stacji benzynowej w Gdańsku.Aktualizacja, 25.03.2021

Prokuratura Okręgowa w Gdańsku informuje, że badania DNA potwierdziły tożsamość mężczyzny, który podpalił się na stacji benzynowej. To 23-latek, który mieszkał z zamordowanym w Kościerzynie 57-latkiem. Śledztwo trwa i w jego wyniku zostanie ustalone, czy to on był zabójcą.


- Mężczyzna zmarł dzisiaj w nocy. Jego stan przez cały ten czas był na tyle ciężki, że nie było możliwości przesłuchania go - mówi prokurator Grażyna Wawryniuk, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Badany związek z zabójstwem w KościerzynieTo jednak nie kończy postępowania w tej sprawie. Prokuratura wciąż czeka na potwierdzenie tożsamości mężczyzny i ustalenie, czy miał on związek z zabójstwem 57-latka, do jakiego doszło w nocy z piątku na sobotę lub w sobotę rano w Kościerzynie.

- Jeśli to się nie potwierdzi, to i tak będziemy badać, dlaczego mężczyzna tak postąpił - wyjaśnia prok. Wawryniuk.
Przypomnijmy: w sobotę, 20.03.2021, przed godz. 20, na teren stacji Orlenu przy al. Grunwaldzkiej wszedł mężczyzna, który najpierw nalał benzynę do kanistra, a następnie oblał siebie benzyną i podpalił.

Powiedział ratownikom, jak się nazywaRatownikom medycznym, którzy mu pomagali, miał powiedzieć, jak się nazywa. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że mężczyzna miał 22 lata.

W nocy mężczyzna został przetransportowany do specjalistycznego szpitala w Krakowie.

Oględziny stacji paliw. Film z 20 marca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (93)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »