• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Zmarł dziennikarz Tomasz Rozwadowski

piw
18 grudnia 2021 (artykuł sprzed 1 roku) 
Tomasz Rozwadowski na jednym z tegorocznych festiwali muzycznych. Tomasz Rozwadowski na jednym z tegorocznych festiwali muzycznych.

Nie żyje Tomasz Rozwadowski, gdański dziennikarz muzyczny i filmowy, przez lata związany z Dziennikiem Bałtyckim. Miał 57 lat, przez ostatnie tygodnie ciężko chorował.- Ze smutkiem informuję, że Tomek zmarł w Warszawie w piątek 17 grudnia rano. Spał i był spokojny, gdy wydał z siebie ostatnie tchnienie, które odebrała mu choroba płuc. Był w bliskim otoczeniu osób, na których mu zależało i którym zależało na nim. Nie chciałbym, by mówiono lub pisano, że "przegrał z chorobą". To nie jest i nie była równa walka, w której można wyróżniać zwycięzców i przegranych - napisał w mediach społecznościowych Cyryl Rozwadowski, również dziennikarz i syn Tomasza Rozwadowskiego.
Tomasz Rozwadowski był absolwentem gdańskiej "piątki" i polonistyki na Uniwersytecie Warszawskim. Jako dziennikarz muzyczny i filmowy dał się poznać pod koniec lat 90., kiedy to trafił do redakcji Dziennika Bałtyckiego.

Z gazetą związał się aż na dwie dekady. Potrafił zaimponować nie tylko encyklopedyczną wiedzą o kulturze, ale też niezwykłym humorem, z którym opisywał płyty, koncerty czy premiery filmowe.

Z pewnością kojarzą go też wszyscy bywalcy trójmiejskich koncertów - Tomasz był na nich praktycznie stałym elementem krajobrazu, i to bez znaczenia, czy mowa o niszowych występach dla kilkudziesięciu osób, czy też o dużych muzycznych festiwalach. Muzyka była jego pasją. Praktycznie nią żył.

Ostatnie chwile Tomasz Rozwadowski spędził otoczony rodziną, w szpitalu w Warszawie. Na razie nie ma informacji o miejscu i terminie jego pogrzebu.
piw

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (42)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane