• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Zmęczyło go ukrywanie się, poszedł na policję

MKo
18 maja 2022, godz. 12:00 
Opinie (87)
Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi i uznał, że ma już dość ukrywania się. We wtorek sam zgłosił się na policję. Mężczyzna był poszukiwany trzema listami gończymi i uznał, że ma już dość ukrywania się. We wtorek sam zgłosił się na policję.

- Mam już dość ukrywania się i chcę odbyć karę więzienia - powiedział 49-letni mężczyzna, który we wtorek sam przyszedł do komisariatu policji w Śródmieściu Gdańska. Był poszukiwany trzema listami gończymi. Trafił do zakładu karnego na ponad rok więzienia.Czy masz coś na sumieniu, co ukrywasz przed najbliższymi?

Trzy listy gończe i życie w ciągłym strachu skłoniły 49-letniego mężczyznę z Gdańska, by zgłosił się na policję i oddał się w ręce wymiaru sprawiedliwości.

Na komisariat przyszedł w towarzystwie partnerki, z którą pożegnał się na oczach zaskoczonych policjantów.

- Do komisariatu Policji przy ul. Długa Grobla 4 zgłosił się mężczyzna, który powiedział dyżurnemu, że jest poszukiwany i chciałby tę sprawę zakończyć. Dodał, że ma już dosyć ciągłego ukrywania się oraz unikania miejsc, w których mógłby zostać rozpoznany i zatrzymany - mówi Mariusz Chrzanowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku. - 49-letni mieszkaniec Gdańska do komisariatu przyszedł w towarzystwie swojej znajomej. Na miejscu się z nią pożegnał, po czym powiedział policjantom, że jest już gotowy, aby ponieść ciążące na nim konsekwencje.
Mężczyzna, już pod opieką mundurowych, został sprawdzony w policyjnych rejestrach, a następnie zatrzymany. Był poszukiwany trzema listami gończymi, na podstawie nakazu doprowadzenia oraz ustalenia miejsca pobytu. Teraz zatrzymany spędzi ponad rok w zakładzie karnym.

Przyszedł na komisariat z telewizorem i konsolą do gierJak mówią policjanci, podobne sytuacje się zdarzają, choć niezbyt często. Ostatnia tego typu sytuacja miała miejsce kilka lat temu, kiedy to do gdańskiej komendy miejskiej przyszedł poszukiwany. Mężczyzna był wówczas przygotowany na dłuższą odsiadkę, przyniósł ze sobą spakowaną torbę oraz telewizor i konsolę do gier.
MKo

Miejsca

Opinie wybrane


wszystkie opinie (87)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.