Fakty i opinie

Zmiany dla kierowców przy Bramie Wyżynnej

W tym tygodniu zostaną wprowadzone zmiany w organizacji ruchu na Wałach Jagiellońskich w centrum Gdańska. Jest to związane z rozpoczęciem budowy przejścia naziemnego na wysokości Bramy WyżynnejMapka. Realizacja inwestycji, która obejmuje również okoliczny układ drogowy, potrwa do końca roku.Po wybudowaniu przejścia przy Bramie Wyżynnej będę korzystał z:

nowego przejścia naziemnego 22%
istniejącego tunelu pod ulicą 52%
różnie, w zależności od sytuacji 26%
zakończona Łącznie głosów: 2117
W tym tygodniu rozpocznie się zapowiadana od dawna budowa naziemnego przejścia na wysokości Bramy Wyżynnej. Przypomnijmy, że przy okazji zostaną przebudowane przystanki tramwajowe. Zostaną one poszerzone kosztem jezdni na ich wysokości. Warto podkreślić, że budowa przejścia to tylko jeden z elementów znacznie szerszej inwestycji.

W jej zakres wchodzi także m.in. przebudowa zatoki autobusowej od strony Forum Gdańsk, modernizacja nawierzchni jezdni Wałów Jagiellońskich w kierunku Pruszcza Gdańskiego, na odcinku od ul. Okopowej.

To kontynuacja prac realizowanych w ramach budowy wiaduktu Biskupia Górka do okolic skrzyżowania z Huciskiem. Natomiast na jezdni w kierunku dworca, na wysokości NBP, przebudowany zostanie pas z płyt do skrętu w lewo umożliwiający nawrotkę. Wykonawcą prac jest spółka Eurovia Polska, a ich koszt wynosi ok. 5,8 mln zł. Zgodnie z harmonogramem, inwestycja powinna zakończyć się z końcem tego roku.

Czytaj więcej: Wybrano wykonawcę przejścia między LOT-em i Forum Gdańsk

W tym tygodniu drogowcy wprowadzą zmiany w organizacji ruchu przy Bramie Wyżynnej. Pierwsze utrudnienia dla kierowców pojawią się we wtorek 3 sierpnia.

- Przez ok. tydzień jezdnia ul. Wały Jagiellońskie w stronę Pruszcza Gdańskiego zostanie zawężona do dwóch pasów ruchu. Wyłączony z ruchu zostanie prawy skrajny pas jezdni, na ok. 100-metrowym odcinku od węzła Hucisko. Ponadto wydłużona zostanie zatoka autobusowa, tak aby peron w całości był dostępny. W ramach tego etapu organizacji przewidziano także zawężenie chodnika przy zatoce autobusowej - informuje Aneta Niezgoda z biura prasowego Dyrekcji Rozbudowy Miasta Gdańska, które nadzoruje inwestycję.
Kolejne utrudnienia rozpoczną się w czwartek 5 sierpnia. Zostaną wówczas zamknięte na czas trwania inwestycji, tj. do końca roku, lewoskręt i zawrotka, znajdujące się na jezdni w kierunku Wrzeszcza na wysokości ul. Bogusławskiego.

- Planowane wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu jest pierwszym etapem zmian planowanych na tym obszarze w ramach zadania. O kolejnych zmianach informować będziemy z wyprzedzeniem. Kierowcy poruszający się po tym obszarze muszą liczyć się z utrudnieniami co najmniej do końca roku - uzupełnia Niezgoda.
Naziemne przejście dla pieszych powinno zostać wybudowane do końca roku.
Naziemne przejście dla pieszych powinno zostać wybudowane do końca roku. mat. pras. DRMG

Opinie wybrane


wszystkie opinie (350)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »