Fakty i opinie

stat

Zmiany na skrzyżowaniach w Gdańsku po naszej interwencji

interwencja trojmiasto.pl
Nowy sygnalizator kierunkowy (w lewo) na skrzyżowaniu Siennickiej i Głębokiej z pewnością poprawi bezpieczeństwo kierowców w tym miejscu.
Nowy sygnalizator kierunkowy (w lewo) na skrzyżowaniu Siennickiej i Głębokiej z pewnością poprawi bezpieczeństwo kierowców w tym miejscu. fot. Łukasz Unterschuetz / Trojmiasto.pl

Seria kolizji i wypadków oraz nasza interwencja w tej sprawie skłoniła wreszcie drogowców do zmiany sygnalizacji świetlnej na skrzyżowaniu Siennickiej i Głębokiej zobacz na mapie Gdańska. Po naszym artykule kierowcy zyskali też więcej zielonego światła na skrzyżowaniu Huciska z ul. 3 Maja zobacz na mapie Gdańska.Czy zdarzyło ci się kiedykolwiek zwrócić z jakimś problemem o pomoc do mediów?

nie, ale widzę, że chyba warto spróbować 54%
tak, już nie raz korzystałem z pomocy dziennikarzy 11%
nigdy nie przyszło mi to do głowy 35%
zakończona Łącznie głosów: 600
O niebezpiecznym skrzyżowaniu Siennickiej i Głębokiej pisaliśmy w naszym Raporcie i osobnych artykułach wiele razy. Po modernizacji torowiska, jezdni i przystanków pojawiły się tam tzw. antychlapacze, czyli ekrany z pleksi, chroniące stojących na przystanku pasażerów. Nawet gdy nie były brudne, w znaczny sposób wpływały na decyzję skręcających w lewo i oszacowanie, czy z przeciwnego kierunku nie nadjeżdża inny pojazd.

Sytuacji nie ułatwiał też np. stojący na przystanku tramwaj, albo inni kierowcy, którzy widząc, że ul. Głęboka jest dwupasmowa, ustawiają się przed skrętem równolegle, ograniczając sobie wzajemnie widoczność.

Kierowcy już wczesną wiosną postulowali, by na skrzyżowaniu pojawił się sygnalizator kierunkowy, który sprawiłyby, że skrzyżowanie stałoby się bezkolizyjne.

Kwietniowy wypadek na skrzyżowaniu Siennickiej z GłębokąGdy zgłosiliśmy problem drogowcom, ci obiecali, że przeanalizują sytuację. Po kolejnych kolizjach i naszych zapytaniach o nową sygnalizację przekonali się jednak, że nie ma co czekać. Kilka dni temu problem udało się rozwiązać. Kierowcy zjeżdżający ul. Siennicką i zamierzający skręcić w lewo w ul. Głęboką nie muszą się już obawiać jadących z przeciwnego kierunku samochodów.

Niby było ok, ale...

Od kilku dni łatwiej się jeździ także kierowcom w centrum Gdańska. Na początku wakacji opisaliśmy problem ze światłami na Hucisku. Drogowcy wytyczyli tamtędy objazd zamkniętego prawoskrętu na węźle Unii Europejskiej i ruch pojazdów jadących od strony dworca na Trasę W-Z skierowali na Hucisko. Problem w tym, że zielone światło do skrętu w lewo przepuszczało na jednym cyklu zaledwie 5 samochodów, co generowało ogromne korki, które wylewały się na Podwale Grodzkie. Przejazd tego krótkiego odcinka zabierał kierowcom nawet kilkanaście minut więcej niż zwykle.

Tak było jeszcze na początku lipca...I choć drogowcy upierali się, że problemu nie ma, po kilku dniach czytelnicy zwrócili uwagę, że po Hucisku jeździ się zdecydowanie lepiej. W poniedziałek sami się o tym przekonaliśmy. Podczas jednego cyklu skrzyżowanie opuściło... 13 aut.

A tak jest po naszej interwencji...


Widzisz problem ze światłami? Masz kłopot z wyjazdem z osiedla, brakiem zielonej fali, zauważyłeś absurdalne albo wykluczające się znaki? Poinformuj nas o tym. Z naszą pomocą będzie się jeździło po Trójmieście bezpieczniej, szybciej i bardziej komfortowo.
Na wasze zdjęcia, krótkie filmy i inne informacje czekamy pod adresem: news@trojmiasto.pl. Zgłoszenia możecie też wysyłać do naszego Raportu.

Opinie (149) 4 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.