Fakty i opinie

Zmiany w układzie drogowym na lotnisku

Najnowszy artukuł na ten temat

Rośnie ruch na lotnisku w Gdańsku. "Nie ma strachu przed lataniem"

Jeśli planujesz podwieźć kogoś na lotnisko w Rębiechowie, przygotuj się na zmiany. Od 1 września oddany został do użytku nowy układ drogowy w tym miejscu.Od wtorku osoby korzystające z terminalu T1 i T2 na trójmiejskim lotnisku zobacz na mapie Gdańska muszą pamiętać o zmianach w dotychczasowym układzie drogowym.

Czy często zdarza ci się przyjeżdżać na lotnisko samochodem?

tak, i nowy układ drogowy bardzo ułatwi mi poruszanie się po tym terenie 24%
tak, ale nie podoba mi się nowa idea układu drogowego 25%
sporadycznie, więc zmiany nie są dla mnie problemem 34%
nie, zawsze korzystam z taksówek lub komunikacji publicznej 17%
zakończona Łącznie głosów: 435
- Najważniejszy z punktu widzenia kierowcy będzie nowy wjazd, zarówno pod terminal, jak i na lotniskowe parkingi - mówi Tomasz Kloskowski, prezes Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy. - Na rondzie, na którym obecnie kończy się Trasa Słowackiego, pojedziemy dalej na zachód, w stronę Banina. Funkcjonujący dotychczas zjazd z ronda w kierunku terminali będzie chroniony szlabanami i dostępny wyłącznie dla autobusów. Równocześnie wszystkie jezdnie przed terminalami staną się jedną, dużą strefą Kiss&Fly.
Co więcej, bez względu na to, czy ktoś podwozi kogoś pod terminal, czy szuka odpowiadającego swoim potrzebom parkingu, na terenie lotniska może za darmo przebywać do 10 minut.

- Po przekroczeniu tego czasu będzie obowiązywała taryfa za parkowanie, tak jak dotychczas na pasach Kiss&Fly przed oboma terminalami, chyba że wcześniej wjedzie na jeden z parkingów - wtedy dokona opłaty zgodnej z jego cennikiem - dodaje prezes lotniska.

Zobacz, jak wygląda rozbudowana część lotniska w Rębiechowie.

Oprócz istniejących już trzech parkingów, które powiększono przy okazji przebudowy, dostępny będzie nowy parking krótkoterminowy P1, zlokalizowany bezpośrednio przed nowym terminalem. Natomiast wyjazd ze strefy Kiss&Fly będzie możliwy nowym wyjazdem głównym zlokalizowanym za hotelem Hampton by Hilton lub wyjazdem dodatkowym przy terminalu Cargo.

Od wtorku od godz. 22 otwarta jest już część przylotowa Terminalu T2. Dzięki temu znikła potrzeba podjeżdżania pod terminal T1, na parterze którego odbywały się dotychczas przyloty. Od wczoraj to strefa niedostępna dla podróżnych. Oprócz tego na lotnisku ograniczone zostało bezpłatne korzystanie ze strefy Kiss&Fly do czterech wjazdów na dobę.

- Ograniczenia wjazdów do strefy Kiss&Fly do czterech na dobę dotknąć mają nie pasażerów odwożonych przez prywatne samochody, a osoby prowadzące komercyjną działalność - dodaje prezes lotniska. - Nie chcemy, aby ktoś, kto zarabia na podwożeniu osób na lotnisko zajmował bezpłatne miejsca w strefach Kiss&Fly, wyjeżdżając i wracając w strefę nieograniczoną ilość razy. Takie osoby zapraszamy do zawierania z nami odpowiednich umów uprawniających do wjazdów na parkingi.

Opinie (164) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.