• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Znakowanie drzew nie zawsze oznacza wycinkę

on
22 maja 2023, godz. 07:00  Raport
Opinie (91)
- 160 drzew w parku w Jelitkowie do wycięcia? - pyta czytelnik Trojmiasto.pl w Raporcie, dołączając zdjęcia. - 160 drzew w parku w Jelitkowie do wycięcia? - pyta czytelnik Trojmiasto.pl w Raporcie, dołączając zdjęcia.

Znakowanie drzew nie zawsze jest sygnałem, że pójdą pod topór. Do Raportu Trojmiasto.pl czytelnicy przesyłają co jakiś czas zdjęcia z wymalowanymi w różnych kolorach znakami na korze. Oznaczone drzewa to przede wszystkim informacja o ich inwentaryzacji na danym terenie. Wcale nie muszą być wycięte.

Czytelnicy poinformowali nas o tym w Raporcie.
Widzisz coś ciekawego? + dodaj Raport


Czy zwracasz uwagę na oznakowane drzewa?

Pomarańczowe, białe czy zielone punkty, koła, strzałki czy cyfry. Na tak oznakowane drzewa można natknąć się w różnych miejscach - w lasach, parkach, w okolicach plaży czy przy ulicy. Wzbudza to niepokój wielu osób, którym takie symbole kojarzą się z jednym - wycinką.

Ostatnio do Raportu Trójmiasto.pl czytelnik Piotr przesłał zdjęcia z Jelitkowa.

160 drzew w Parku w Jelitkowie do wycięcia? (6 opinii)

Czy te 160 drzew w Parku w Jelitkowie idzie do wycięcia? Na razie stanął tajemniczy płot.

Ktoś wie co tu się dzieje?
Czy te 160 drzew w Parku w Jelitkowie idzie do wycięcia? Na razie stanął tajemniczy płot.

Ktoś wie co tu się dzieje?


Akcja inwentaryzacjaW tym konkretnym przypadku drzewa oznaczone zostały na terenie, gdzie planowane jest powstanie bazy żeglarskiej, o czym pisaliśmy na początku miesiąca. Drzewa, choć oznaczone, nie zostaną wycięte - oprócz dwóch.

- Między wejściami na plażę 74 i 75 - od strony ul. JelitkowskiejMapka, na sąsiadującym z plażą terenie o powierzchni ok. 7 350 m2, przewidziana jest etapowa realizacja niezbędnej infrastruktury technicznej dla nowej bazy żeglarskiej. To zaplecze sanitarne, administracyjno-szkoleniowe, magazynowe na potrzeby sprzętu wodnego itp. W ramach tych działań prowadzone są już prace porządkowe i pielęgnacyjne. Obecnie, zgodnie z zapowiedzią, teren wygrodzono, a drzewa poddano inwentaryzacji, sprawdzony zostanie stan drzewostanu. Na tym etapie inwestycji interwencyjnie usunięte zostaną dwa drzewa (zagrażają użytkownikom terenu) - przekazała Izabela Kozicka-PrusUrzędu Miejskiego w Gdańsku.

Nie ma jednej wykładni w oznaczaniuSposób znakowania drzew nie jest czymś uniwersalnym - nie ma jednej zasady, według której dokonywane jest oznaczanie i inwentaryzacja. Wszystko zależy od przyjętej metodyki.

  • Oznaczone na zielono i czerwono drzewa w Gdyni-Cisowej.
  • Oznakowane drzewa przy Domu Zdrojowym w Brzeźnie.

W inwentaryzacji chodzi o dokładne stworzenie wykazu drzew pod względem ich liczby i gatunku na danym terenie. Podczas działań dokonywane są pomiary drzew i krzewów, oceniany jest też ich stan. Inwentaryzację wykonuje się w oparciu o mapę zagospodarowania terenu. Takie prace mogą być prowadzone w ciągu całego roku.on

Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (91)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane