• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport
Skopiowano

Znęcał się nad psem. York nie przeżył

on
29 września 2022, godz. 12:05 
Mężczyźnie, który znęcał się nad zwierzęciem i go zabił, grozi pięć lat więzienia. Mężczyźnie, który znęcał się nad zwierzęciem i go zabił, grozi pięć lat więzienia.

21-latek maltretował psa, aż w końcu go zabił. Mężczyzna usłyszał zarzuty i został aresztowany na trzy miesiące. Grozi mu do pięciu lat więzienia.Reagujesz, widząc, jak ktoś znęca się nad zwierzęciem?

Do bestialskiego aktu przemocy wobec zwierzęcia doszło w jednym z mieszkań we Wrzeszczu. Funkcjonariusze z komisariatu przy ul. BiałejMapka dostali zgłoszenie, że żyjący tam mieszkaniec Białegostoku zabił psa rasy york.

Areszt za znęcanie się nad kotemStał w samej bieliźniePolicjanci pojechali pod wskazany w zgłoszeniu adres. Na miejscu zastali mężczyznę, który stał w samej bieliźnie, był pobudzony, a jego zachowanie było irracjonalne. Z tego też powodu w asyście funkcjonariuszy został przewieziony do szpitala.

- Podczas przyjęcia do placówki medycznej znieważył on policjantów oraz groził jednemu z nich, chcąc zmusić go do odstąpienia od czynności zatrzymania - poinformowała podinsp. Magdalena Ciska, oficer prasowy Komendanta Miejskiego Policji w Gdańsku.

Pies z obrażeniami głowy i kończynPolicjanci na miejscu zgłoszenia wykonali oględziny oraz zabezpieczyli zwłoki psa, które przekazali do badań weterynaryjnych. Wykazały one, że pies doznał między innymi obrażeń głowy, kończyn oraz stłuczenia narządów wewnętrznych, które doprowadziły do jego śmierci.

- Na podstawie zebranego przez policjantów materiału dowodowego prokurator przedstawił 21-latkowi zarzuty znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem, które doprowadziło do śmierci psa. Dodatkowo podejrzany odpowie za znieważenie policjantów oraz zmuszanie jednego z nich groźbą do zaniechania czynności zatrzymania. Do sądu wpłynął wniosek o zastosowanie tymczasowego aresztowania mężczyzny. We wtorek sąd zastosował ten środek zapobiegawczy wobec podejrzanego - dodała podinsp. Ciska.

Groźba kary więzienia do pięciu latZa przestępstwo zabicia zwierzęcia i znęcania się nad nim ze szczególnym okrucieństwem grozi kara do pięciu lat pozbawienia wolności. Za stosowanie gróźb bezprawnych w celu zmuszenia funkcjonariusza do zaniechania prawnej czynności służbowej grozi do trzech lat pozbawienia wolności. Za znieważenie policjanta grozi do roku więzienia.
on

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (167)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane