Fakty i opinie

stat

Miał znęcać się nad rodziną i zaatakował policjantów

Interweniujący policjanci zostali zmuszeni użyć wobec 47-latka gazu łzawiącego oraz chwytów obezwładniających.
Interweniujący policjanci zostali zmuszeni użyć wobec 47-latka gazu łzawiącego oraz chwytów obezwładniających. mat. pras. KMP w Gdańsku

Miał znęcać się nad swoją rodziną i zaatakował interweniujących w tej sprawie policjantów. Był nietrzeźwy i na tyle agresywny, że stróże prawa musieli użyć wobec niego miotacza gazu i chwytów obezwładniających. Na wniosek prokuratury 47-letni mieszkaniec Oruni został osadzony w areszcie na najbliższe 3 miesiące.Masz świadomość, że twój sąsiad znęca się nad rodziną. Co robisz?

informuję policję

60%

najpierw sam próbuję przemówić mu do rozsądku

18%

nic nie robię, to nie moja sprawa

22%
Gdy z oficerem dyżurnym gdańskiej policji skontaktowała się mieszkanka Oruni i poinformowała, że boi się wrócić do swojego mieszkania z powodu agresywnego zachowania kompletnie pijanego męża, na miejsce od razu został wysłany patrol.

Z relacji kobiety wynikało, nie był to pierwszy tego typu wyczyn 47-letniego alkoholika. Mężczyzna od lat miał znęcać się nad swoimi najbliższymi - nie tylko żoną, ale również dwójką ich córek.

Policjanci musieli użyć siłyWidok wezwanych na miejsce stróżów prawa nie ostudził emocji 47-latka. Najpierw zamknął się w jednym z pokojów, a gdy otworzył drzwi, rzucił się na policjantów. Podczas jego zatrzymania niezbędne okazało się użycie siły.

- Funkcjonariusze natychmiast pojechali pod adres, w którym miał przebywać. W trakcie interwencji 47-letni mieszkaniec Gdańska zaatakował policjantów. Funkcjonariusze zostali zmuszeni do użycia wobec mężczyzny środków przymusu bezpośredniego w postaci miotacza gazu, chwytów obezwładniających oraz kajdanek - relacjonuje asp. sztab. Mariusz Chrzanowski z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku.

Do aresztu na co najmniej 3 miesiące47-latek został przewieziony do policyjnego aresztu, a niedługo potem trafił z niego do Aresztu Śledczego. We wtorek sąd przychylił się do wniosku prokuratury o zastosowanie wobec mężczyzny środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztu. W praktyce oznacza to, że spędzi w nim co najmniej najbliższe 3 miesiące.

- Usłyszał zarzuty dotyczące znęcania się nad swoimi bliskimi oraz zmuszenia do zaniechania czynności służbowych interweniujących policjantów. Za znęcanie się nad osobą najbliższą grozi kara do 5 lat więzienia. Zmuszanie groźbą, przemocą do zaniechania prawnej czynności służbowych funkcjonariusza publicznego jest przestępstwem zagrożonym karą do 3 lat więzienia - uzupełnia asp. sztab. Chrzanowski.
Policjanci apelują:

Nie toleruj! Przemoc w rodzinie nie jest sprawą prywatną, jest przestępstwem ściganym przez prawo. Wykorzystywanie, bicie i krzywdzenie osób bliskich jest przestępstwem, takim samym, jak przemoc wobec obcych.

Zareaguj! Przemoc domowa rzadko jest incydentem jednorazowym. Jeżeli wobec sprawcy nie podejmie się natychmiastowych, stanowczych działań - przemoc się powtórzy. Policja zwykle jest wzywana w ekstremalnych sytuacjach, czasami zbyt późno.

Powiadom! Jeżeli wiesz, że osobie z twojego otoczenia dzieje się krzywda, nie czekaj! Powiadom Policję pod numerem tel. 112, Straż Miejską tel. 986 lub najbliższy Ośrodek Pomocy Społecznej.

Zadzwoń! (22) 668 70 00 to specjalny numer telefonu dla Ofiar Przemocy w Rodzinie - Niebieska Linia.

Opinie (137) 14 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.