• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Znika jeden z symboli Brzeźna. Kończy się wyburzanie Supersamu

MKo
7 września 2022 (artykuł sprzed 1 roku) 

Z dawnego Supersamu w centrum Brzeźna pozostały już wyłącznie zewnętrzne ściany. W miejsce obiektu powstanie budynek wielorodzinny.


Kończy się rozbiórka jednego z najbardziej charakterystycznych budynków w Brzeźnie - byłego już Supersamu przy ul. Gałczyńskiego.Mapka W jego miejscu ma powstać wielorodzinny budynek mieszkalny z podziemnym garażem.Czy masz sentyment do sklepów z dawnych lat?

O planowanej rozbiórce charakterystycznego sklepu i rozpoczęciu inwestycji, która ma odmienić wygląd centrum nadmorskiej dzielnicy informowaliśmy pod koniec czerwca.

Dziś prace rozbiórkowe powoli dobiegają końca. Jak udało nam się ustalić, wniosek o pozwolenie na budowę został złożony w Urzędzie Miejskim, ale ze względów formalnych inwestora wezwano do jego uzupełnienia. Ma to nastąpić do końca września, co pozwoliłoby jeszcze jesienią na rozpoczęcie właściwej budowy.

Działka, na której stał Supersam a wkrótce powstaną nowe mieszkania znajduje się w samym centrum nadmorskiej dzielnicy. Działka, na której stał Supersam a wkrótce powstaną nowe mieszkania znajduje się w samym centrum nadmorskiej dzielnicy.
Zgodnie ze złożoną dokumentacją, w miejscu dawnego już Supersamu ma powstać wielorodzinny budynek mieszkalny wraz z garażem i infrastrukturą. Jego budowa ma potrwać ok. dwóch lat.

Supersam, przez mieszkańców Brzeźna nazywany Kupcem, powstał w połowie latach 70. W podobnych pawilonach handlowych należących do WSS Społem zakupy robili też mieszkańcy Stogów, Zaspy czy Żabianki.

Tak Supersam w Brzeźnie wyglądał tuż po otwarciu, wiosną 1975 roku. Tak Supersam w Brzeźnie wyglądał tuż po otwarciu, wiosną 1975 roku.
MKo

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (170)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane