• Kino
  • Mapa
  • Ogłoszenia
  • Forum
  • Komunikacja
  • Raport

Wraca siedemdziesiątka w tunelu pod Martwą Wisłą

Maciej Korolczuk
22 marca 2023 (artykuł sprzed 1 roku) 
Opinie (176)
Najnowszy artykuł na ten temat 18-latek wbiegł do tunelu. 2 tys. zł mandatu
Ograniczenie do 50 km/h wprowadzono w tunelu ze względu na duży ruch ciężarówek z węglem. Teraz - gdy jest ich mniej - znów będzie można tam jechać o 20 km/h szybciej. Ograniczenie do 50 km/h wprowadzono w tunelu ze względu na duży ruch ciężarówek z węglem. Teraz - gdy jest ich mniej - znów będzie można tam jechać o 20 km/h szybciej.

Od czwartku, 23 marca, kierowcy znów pojadą w tunelu pod Martwą WisłąMapka z wyższą prędkością. Urzędnicy widząc, że ruch ciężarówek z węglem wyraźnie zmalał, przywrócą maksymalną dopuszczalną prędkość wynoszącą 70 km/h.Tunel pod Martwą Wisłą - znowu ograniczenie prędkości do 70 km/hZ jaką prędkością poruszasz się w tunelu pod Martwą Wisłą?

W optymalnych warunkach w tunelu pod Martwą Wisłą obowiązuje ograniczenie prędkości do 70 km/h.

Zimą, gdy wokół portu radykalnie zwiększył się ruch ciężarówek z węglem, podjęto decyzję o jej zmniejszeniu o 20 km/h do 50 km/h. Ograniczenie wprowadzono "do odwołania" w godz. 5-22.

Niższa prędkość miała na celu ograniczyć rozprzestrzenianie się pyłu węglowego, zagrażającego instalacjom odpowiedzialnym za bezpieczeństwo w podwodnej przeprawie.

Tunel tonie w pyle węglowym Tunel tonie w pyle węglowym

Zarządca tunelu już w styczniu alarmował, że jeśli sytuacja się nie poprawi, zanieczyszczenie może uszkodzić system wentylacyjny, co sprawi, że cały tunel trzeba będzie zamknąć.- Chodzi głównie o wentylatory i o system przeciwpożarowy - wskazywał w styczniu Tomasz Wawrzonek, wicedyrektor GZDiZ. - Jeśli pył pochodzący z ciężarówek transportujących węgiel uszkodzi choćby jeden z elementów odpowiedzialnych za wentylację, systemy bezpieczeństwa nie pozwolą na dalsze funkcjonowanie tunelu. Innymi słowy - tunel trzeba będzie całkowicie zamknąć dla ruchu do momentu usunięcia usterki.

Moment niedawnej kolizji na wjeździe do tunelu

Tunel pod Martwą Wisłą: korków brak, a ograniczenie pozostałoPoczątek wiosny i koniec sezonu grzewczego sprawiły, że w ostatnich dniach ruch ciężarówek z węglem wyraźnie zmalał. Ograniczenie prędkości jednak pozostało, na co uwagę zwrócili nasi czytelnicy w Raporcie.

- Nie ma korków ani sznurów tirów, a ograniczenie ciągle jest? Do tego w dwie strony, choć w drugą nie było problemów z przejazdem. Ktoś bardzo chce mandatów dla mieszkańców Gdańska? - napisał nasz czytelnik.
11:43 20 MARCA 23

Ograniczenie w tunelu - po co? (24 opinie)

Nie ma korków ani sznurów tirów, a ograniczenie ciągle jest? Do tego w dwie strony choć w drugą nie było problemów z przejazdem.

Ktoś bardzo chce mandatów dla mieszkańców Gdańska?
Nie ma korków ani sznurów tirów, a ograniczenie ciągle jest? Do tego w dwie strony choć w drugą nie było problemów z przejazdem.

Ktoś bardzo chce mandatów dla mieszkańców Gdańska?


Od czwartku, 23 marca, wraca 70 km/h w tunelu pod Martwą WisłąJak się okazało, z poprawy sytuacji zdają sobie sprawę także urzędnicy i zapowiadają, że od czwartku, 23 marca, w tunelu zostanie przywrócona pierwotna organizacja ruchu.

- Obserwujemy, że rzeczywiście stopniowo zmniejsza się natężenie ruchu pojazdów transportujących węgiel - przyznaje Magdalena Kiljan, rzecznik prasowy Gdańskiego Zarządu Drógi i Zieleni. - Jeszcze w ubiegłym tygodniu bywały dni, że jeździło ich sporo, stąd utrzymywanie ograniczenia prędkości w tunelu do 50 km/h. Ciężarówki z węglem nadal jeżdżą, ale jest ich zdecydowanie mniej, dlatego stałą organizację ruchu, czyli 70 km/h, przywrócimy 23 marca.
Jednocześnie urzędnicy zastrzegli, że jeśli ponownie zwiększy się natężenie ruchu ciężarówek z węglem, ograniczenie prędkości do 50 km/h może zostać przywrócone.


Miejsca

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (176)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane