Fakty i opinie

stat

Zobacz jak wyglądają loże VIP w Ergo Arenie


Jest ich 47. Najtańszą można wynająć na rok za 36 tys. zł netto. W zeszłym roku Ergo Arena na lożach dla VIP-ów zarobiła 1,2 mln zł. W tym roku chce za ich wynajem zainkasować 1,6 mln zł.Mając firmę zainwestował(a)byś w loże VIP?

oczywiście, to zwiększa prestiż firmy 21%
tylko wtedy, gdy posiadanie takiej loży wiązałoby się z reklamą mojej firmy 39%
nie, to pieniądze wyrzucone w błoto 40%
zakończona Łącznie głosów: 848
Loże mieszczą się na czwartej kondygnacji hali. Łącznie przypisanych jest do nich 946 miejsc na trybunach. Do najmniejszych lóż - 9, do największych - 27. Dla niektórych najemców to jednak mało - są tacy, którzy "kumulują" po dwie, a nawet trzy loże i tworzą z nich jedną większą.

- Tak jak na większości tego typu obiektów, tak i u nas około 20 proc. lóż przeznaczonych jest do krótkoterminowego wynajmu. W Ergo Arenie jest 10 takich lóż. Wynajmowane są one osobno na różne imprezy - mówi Bartosz Tobieński, rzecznik Ergo Areny.

Pozostałe 37 lóż wynajmowanych jest na dłuższy okres - minimalnie na jeden rok. W tej chwili spółka obsługująca halę nie ma podpisanych umów najmu tylko na dwie z nich.

Wynajęcie najtańszej loży na 12 miesięcy to koszt ok. 36 tys. zł netto. - Najdroższe są zdecydowanie... droższe, ale nie chcielibyśmy zdradzać szczegółów. Mogę tylko powiedzieć, że cena zależy od lokalizacji loży, jej wyposażenia oraz liczby przypisanych do niej miejsc ma trybunach - mówi Tobieński.

Wiadomo jednak, iż na wynajmie wszystkich lóż Ergo Arena zarobiła w zeszłym roku ponad 1,2 mln zł. W tym roku przychody z tego tytułu mają być jeszcze wyższe i wynieść ok. 1,6 mln zł. Ta liczba robi wrażenie, jeżeli weźmiemy pod uwagę fakt, że łączny przychód hali w zeszłym roku wyniósł niewiele ponad 10 mln zł.

Loże wynajmuje się oczywiście nie tylko na mecze czy koncerty. Użytkować można je przez siedem dni w tygodniu, w standardowych godzinach pracy hali. Poza nimi też, ale trzeba zgłaszać to z wyprzedzeniem.

- Mieliśmy sytuacje, gdy nasi klienci organizowali w lożach walne zebrania akcjonariuszy swoich spółek, wynajmowano w tym celu także dodatkowe przestrzenie - mówi Tobieński.

Opinie (233) 3 zablokowane

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.