Fakty i opinie

stat

Zobacz nowe logo ECS

Zwycięski projekt prof. Michała Klisia.
Zwycięski projekt prof. Michała Klisia.
Wyróżniona praca Henryka Chylińskiego.
Wyróżniona praca Henryka Chylińskiego.

Europejskie Centrum Solidarności rozstrzygnęło konkurs na swoje logo. Zwycięski projekt "ma w sobie wiele ekspresji i w nienachalny sposób nawiązuje do logo Solidarności" - uznało jury.Do udziału w konkursie zaproszono 125 grafików i malarzy, którzy na konkurs nadesłali 95 prac. Za najlepszą spośród nich, jury konkursu uznało pracę prof. Michała Klisia z Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Projekt przedstawia czerwoną smugę, sprawiającą wrażenie pociągnięcia pędzlem bądź wałkiem malarskim. Kształt linii może przynosić na myśl literę "s".

- W tej pracy widać ogromną ekspresję. Logo w nienachalny sposób nawiązuje do znanego wszystkim loga Solidarności. Jest niezwykle otwarte na grę literami - chwalił narodzoną pracę prof. Tomasz Bogusławski, przewodniczący jury konkursowego i rektor gdańskiej ASP.

Wyróżniono jeszcze jedną pracę, Henryka Chylińskiego z Warszawy, autora godła Teraz Polska i logo koncernu naftowego Orlen.

Czemu ECS zdecydował się na opracowanie własnego logo, a nie posługiwanie się znanym na całym świecie logiem "Solidarności"? - Pisana charakterystyczną czcionką nazwa Solidarność jest zastrzeżonym znakiem związku zawodowego, my korzystamy z niej czasem na zasadzie użyczenia. To może powodować nieporozumienia - tłumaczy Maciej Zięba, dyrektor ECS. - Nowe logo nie będzie pozostawiało wątpliwości, że mamy do czynienia z działanimi ECS, a nie NSZZ "Solidarność".

Logo ECS będzie wykorzystywane w oficjalnych dokumentach oraz w akcjach promocyjnych. Niewykluczone, że trafi na fasadę siedziby Centrum. - To jeszcze nie jest przesądzone - zastrzega Maciej Zięba. - Będziemy rozmawiać na ten temat z projektantami budynku i zobaczymy co oni na ten temat sądzą.

Niewykluczone, że niektóre inne projekty nadesłane na konkurs trafią na koszulki i gadżety oraz będą wykorzystywane w czasie akcji promocyjnych ECS.

Zwycięzca konkursu za swój projekt otrzyma 15 tys. zł.

Opinie (272) ponad 10 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.