Fakty i opinie

Żółte korki i hulajnoga, czyli medycy w kalendarzu


Nie ze stetoskopem czy skalpelem, ale rektor z piłką do nogi, prodziekan z mieczem do sztuk walki, dziekan na hulajnodze - najważniejsi wykładowcy Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego zaprezentowali się w przyszłorocznym kalendarzu ze sportowym sprzętem. Dlaczego?Czy wspierasz akcje charytatywne?

tak, jeżeli są ciekawie promowane 29%
zależy na jaki cel 38%
raczej nie, wolę przekazać 1 proc. na sprawdzoną instytucję 15%
nie, bo nie stać mnie na to 18%
zakończona Łącznie głosów: 306
Na co dzień podejmują ważne decyzje, nie tylko dotyczące GUM-edu, ale też lecząc ludzi, jednak postanowili pokazać swoje inne, mniej oficjalne oblicze w kalendarzu na 2013 rok.

Rektor uczelni, prof. Janusz Moryś, choć daleko mu do Messiego, wystąpił w roli piłkarza. Dziekan wydziału lekarskiego, dr hab. Maria Dudziak, jeździ po korytarzu uczelni na hulajnodze. Prodziekan wydziału lekarskiego, dr hab. Stanisław Hać, choć na Szoguna nie wygląda, to chwycił za miecz do sztuki walki. A dr Maciej Niedźwiecki, przewodniczący rady Fundacji Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci, wskoczył na rower treningowy. Po co? Z jednej strony chcą promować aktywny tryb życia, ale nie tylko.

Dochód ze sprzedaży kalendarza ma zasilić konto Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. "Hospicjum to miejsce szczególne ze względu na wiek podopiecznych i wielkość problemów, z jakimi przychodzi się im mierzyć" - przekonują twórcy kalendarza. "Instytucja opiera swoją działalność na pracy woluntariuszy, pomocy pozyskiwanej od firm, instytucji oraz akcji charytatywnych".

Pomorskie Hospicjum zajmuje się małymi pacjentami, najczęściej borykającymi się z nowotworami czy wadami genetycznymi, codziennie odwiedzając ich w domach. Zespół medyczny, który w nim pracuje, jeździ do swoich podopiecznych w obrębie 100 km od Gdańska. Jeden z głównych kosztów to paliwo.

Koszt kalendarza z wizerunkiem władz GUM-edu to zaledwie 30 zł, choć można też zapłacić więcej. Kalendarze można nabyć w Bibliotece Głównej uczelni, dziekanacie ds. studenckich oraz w Sekcji Informacji i Promocji. Hospicjum można też wspomóc wpłacając darowiznę.

Opinie (44) 7 zablokowanych

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.