Fakty i opinie

Zwężenie głównej drogi w Gdyni na ponad miesiąc

Utrudnienia dotkną pieszych, pasażerów komunikacji i kierowców, ale po zakończeniu remontów skorzystają na nich wszyscy.
Utrudnienia dotkną pieszych, pasażerów komunikacji i kierowców, ale po zakończeniu remontów skorzystają na nich wszyscy. mat. ZDiZ Gdynia

Aleja ZwycięstwaMapka w Gdyni nieopodal skrzyżowania z ul. Wielkopolską będzie zwężona do jednego pasa w kierunku centrum od wtorku, 20.09.2021 r., od godz. 8:30. Z korkami, które na pewno będą tego następstwem, trzeba się liczyć do końca października.Gdy wiesz, że będą korki na twojej codziennej trasie, to zmieniasz środek transportu?

tak, staram się częściej pojechać SKM, rowerem czy hulajnogą 18%
nie dotyczy mnie to, bo nie stoję w korkach 17%
nie mam takiej możliwości, muszę odstać "swoje" w aucie 65%
zakończona Łącznie głosów: 909
W tym czasie będą bowiem trwały roboty w okolicach przystanku "al. Zwycięstwa - Powstania Styczniowego/Weteranów" w kierunku centrum.

Prace związane z frezowaniem nawierzchni będą wymagały zamknięcia jednego pasa ruchu al. Zwycięstwa. W tym czasie wymienione na nowe zostaną m.in. balustrady w rejonie rzeki Kaczej, a na odcinku od ul. Weteranów w kierunku ul. Powstania Styczniowego będzie nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni wraz z podbudową.

W najbliższych dniach wyremontowane zostaną dwie gdyńskie zatoki autobusowe. Drogowcy rozpoczęli już roboty na wjeździe z ul. Unruga na estakadę, gdzie oprócz nowej nawierzchni pojawi się też wiata i system informacji pasażerskiej.

- Prace modernizacyjne na zatoce na Obłużu rozpoczną się od rozbiórki krawężników i chodników. Obecne, mocno nadszarpnięte znakiem czasu wiaty zostaną zdemontowane. Jeszcze we wrześniu przy sprzyjającej pogodzie planowane jest wykonanie robót wodno-kanalizacyjnych oraz teletechnicznych. W październiku ekipa remontowa zacznie ustawiać krawężniki peronowe. W ostatnim etapie, na początku listopada, planowane są m.in. roboty konstrukcyjne na chodnikach - wyjaśnia Mariusz Wilma z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »