Zwężenie głównej drogi w Gdyni na ponad miesiąc

Najnowszy artukuł na ten temat Czy remonty dróg muszą trwać tak długo?
Utrudnienia dotkną pieszych, pasażerów komunikacji i kierowców, ale po zakończeniu remontów skorzystają na nich wszyscy.
Utrudnienia dotkną pieszych, pasażerów komunikacji i kierowców, ale po zakończeniu remontów skorzystają na nich wszyscy. mat. ZDiZ Gdynia

Aleja ZwycięstwaMapka w Gdyni nieopodal skrzyżowania z ul. Wielkopolską będzie zwężona do jednego pasa w kierunku centrum od wtorku, 20.09.2021 r., od godz. 8:30. Z korkami, które na pewno będą tego następstwem, trzeba się liczyć do końca października.Gdy wiesz, że będą korki na twojej codziennej trasie, to zmieniasz środek transportu?

Zobacz wyniki (909)
W tym czasie będą bowiem trwały roboty w okolicach przystanku "al. Zwycięstwa - Powstania Styczniowego/Weteranów" w kierunku centrum.

Prace związane z frezowaniem nawierzchni będą wymagały zamknięcia jednego pasa ruchu al. Zwycięstwa. W tym czasie wymienione na nowe zostaną m.in. balustrady w rejonie rzeki Kaczej, a na odcinku od ul. Weteranów w kierunku ul. Powstania Styczniowego będzie nowa nawierzchnia bitumiczna jezdni wraz z podbudową.

W najbliższych dniach wyremontowane zostaną dwie gdyńskie zatoki autobusowe. Drogowcy rozpoczęli już roboty na wjeździe z ul. Unruga na estakadę, gdzie oprócz nowej nawierzchni pojawi się też wiata i system informacji pasażerskiej.

- Prace modernizacyjne na zatoce na Obłużu rozpoczną się od rozbiórki krawężników i chodników. Obecne, mocno nadszarpnięte znakiem czasu wiaty zostaną zdemontowane. Jeszcze we wrześniu przy sprzyjającej pogodzie planowane jest wykonanie robót wodno-kanalizacyjnych oraz teletechnicznych. W październiku ekipa remontowa zacznie ustawiać krawężniki peronowe. W ostatnim etapie, na początku listopada, planowane są m.in. roboty konstrukcyjne na chodnikach - wyjaśnia Mariusz Wilma z Referatu Utrzymania Dróg i Obiektów Inżynierskich w gdyńskim Zarządzie Dróg i Zieleni.

Opinie wybrane


wszystkie opinie (115)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najnowsze

więcej artykułów »

Najczęściej czytane