Fakty i opinie

stat

Zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości lekiem na nocne wyścigi w Oliwie?

Najnowszy artukuł na ten temat

Zamknięty parking i zwężenie sposobem na nocne wyścigi?

Ograniczenie prędkości i zwężenie jezdni to pierwszy sposób gdańskich policjantów na nocne wyścigi w Oliwie.
Ograniczenie prędkości i zwężenie jezdni to pierwszy sposób gdańskich policjantów na nocne wyścigi w Oliwie. fot. czytelnik Trojmiasto.pl

Gdańscy policjanci znaleźli doraźny sposób na zapobieganie nocnym wyścigom sportowych aut na Grunwaldzkiej w Oliwie zobacz na mapie Gdańska. W czwartek późnym wieczorem zwęzili tam jezdnię do dwóch pasów i ograniczyli prędkość do 30 km/h. Znów posypały się mandaty. Ukarano prawie 30 kierowców na łączną kwotę niemal 10 tys. zł.Czy ograniczenie prędkości i zwężenie jezdni okaże się skutecznym sposobem na nocne wyścigi w Oliwie?

tak, pod warunkiem, że policja będzie w ten sposób działać regularnie 36%
trudno powiedzieć, wszystko zależy od tego, kto będzie miał więcej cierpliwości 19%
nie, kierowcy przeniosą się w inne miejsce, tu potrzeba systemowego, a nie doraźnego rozwiązania 45%
zakończona Łącznie głosów: 5158
Wieczorne działania funkcjonariuszy to efekt naszego poniedziałkowego artykułu o powracającym problemie nielegalnych wyścigów na głównej arterii Gdańska.

Scenariusz czwartkowych wieczorów w Oliwie od lat wygląda tak samo. Tłum gapiów przygląda się szybkiej jeździe sportowych i drogich aut, a ich kierowcy niewiele robią sobie nie tylko z narzekających na hałas mieszkańców, ale i obecności policji.

Po tym, jak wróciliśmy do sprawy czwartkowy wieczór w Oliwie wyglądał nieco inaczej. Co prawda znów w okolicy skrzyżowania Grunwaldzkiej i Bażyńskiego pojawił się tłum młodych osób i kilkudziesięciu kierowców w sportowych autach, ale byli też lepiej przygotowani funkcjonariusze drogówki.

- Podczas czwartkowej akcji, celem zapewnienia bezpieczeństwa uczestnikom ruchu drogowego, policjanci podjęli decyzję o zawężeniu jezdni ul. Grunwaldzkiej do dwóch pasów w stronę centrum, a co za tym idzie, o ograniczeniu prędkości do 30 km/h na tym odcinku. Takie prewencyjne rozwiązanie zwiększyło bezpieczeństwo na drodze, jak i zapobiegło nielegalnym wyścigom - mówi nadkom. Magdalena Ciska z Wydziału Ruchu Drogowego KMP w Gdańsku.

Na zmiany uwagę zwrócili także nasi czytelnicy w Raporcie z Trójmiasta.Podczas wczorajszych działań policjanci skontrolowali w sumie 33 kierowców. Aż 27 z nich ukarano mandatami na łączną kwotę 9,9 tys. zł. Mandaty nałożono za niestosowanie się do znaków i sygnałów drogowych, kierowanie pojazdem niesprawnym technicznie, niestosowanie się do ograniczenia prędkości czy brak dokumentów.

- Wobec dwóch kierowców policjanci skierowali wnioski o ukaranie do sądu. Policjanci zatrzymali też 16 dowodów rejestracyjnych w związku z niezgodnościami stanu technicznego pojazdów z obowiązującymi przepisami prawa. Za przekroczenie dozwolonej prędkości jeden kierowca stracił prawo jazdy - dodaje Ciska.

Opinie (476) ponad 50 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.