• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Związkowcy z Solidarności przemaszerowali przez Gdańsk

Związkowcy manifestowali w Gdańsku.Na ulicach Gdańska, tak jak na ulicach 15 innych miast w Polsce, manifestują przedstawiciele NSZZ Solidarność. Idą pod hasłem "Polityka wasza - bieda nasza" w proteście przeciwko polityce rządu.Związkowcy sprzeciwiają się polityce rządu wobec gospodarki morskiej.
Związkowcy sprzeciwiają się polityce rządu wobec gospodarki morskiej. fot. Łukasz Untershuetz
Aktualizacja 15.57: Manifestacja zakończona. Protestujący wręczyli petycję do premiera Donalda Tuska wicewojewodzie Michałowi Owczarczakowi. Wicewojewoda podziękował za spokojny przebieg manifestacji. Wszystkie ulice w Gdańsku są już całkowicie przejezdne.

Aktualizacja 15.28: Manifestacja dochodzi do Urzędu Wojewódzkiego. Podczas przemarszu kibice odpalili racę i zaczęli wykrzykiwać hasła "Przecz z komuną!". Sytuacja została jednak opanowana.

Aktualizacja 15.15: Czoło manifestacji jest już na wysokości budynku Lotu. W marszu widać transparenty nie tylko zakładów z Trójmiasta, ale także firm z całego Pomorskiego, są też przedstawiciele kibiców Lechii Gdańsk. Mieszkańcy Gdańska reagują bardzo spokojnie. Z tramwajów pokazują palce ułożone w znak "V". Przechodniom rozdawane są ulotki.

Aktualizacja 15.08: Związkowcy opuścili już skrzyżowanie pod Zieleniakiem, w związku z czym policjanci puścili ruch na jezdni Podwala Grodzkiego po stronie hotelu Scandic.

Aktualizacja 15.00: Manifestanci są już pod dworcem PKP. Stojący na Podwalu Grodzkim kierowcy wyszli z aut i opalają się w słońcu.

Aktualizacja 14.50: Związkowcy wyruszyli z Placu Solidarności. Pochód kieruje się teraz pod Pomorski Urząd Wojewódzki. Protestujący śpiewają pieśń "Aby Polska była Polską". Słychać także syreny.

O godz. 14, na Placu Solidarności w Gdańsku, rozpoczęła się manifestacja związków zawodowych, które protestują przeciwko trudnej sytuacji w branży morskiej. Napisali też petycję do premiera, którą mają zamiar złożyć na ręce Wojewody Pomorskiego.

O godz. 14.30 związkowcy mają wyjść na Wały Piastowskie i Podwale Grodzkie.

Krzysztof Dośla
Krzysztof Dośla fot. Krzysztof Mystkowski/KFP
O tym dlaczego i w czyim imieniu protestują związkowcy rozmawiamy z Krzysztofem Doślą, przewodniczącym Zarządu Regionu Gdańskiego NSZZ Solidarność.

W swoim apelu szczególne miejsce poświęcacie gospodarce morskiej. Tymczasem politycy mówią o odradzaniu się tej dziedziny gospodarki. Może kierowane przez was zarzuty są przesadzone, może to tylko populizm?

Krzysztof Dośla: O tym, że mamy rację świadczą liczby. W ciągu ostatnich 5 lat zatrudnienie w gospodarce morskiej spadło o połowę. To nie tylko Stocznia Marynarki Wojennej, to także dramat porzuconych pracowników Stoczni w Tczewie i wielu innych zakładów z branży. W 2002 roku manifestowaliśmy w Warszawie. Krzyczeliśmy o pomoc dla polskich stoczni. Były programy, były zapewnienia i obietnice. I co z tego wyszło. Teraz politycy przyjeżdżają do byłej Stoczni Gdynia i szczycą się tym co na jej ruinach powstało. A tam ludzie często pracują na zasadach urągających godności i niejednokrotnie - takie sygnały do nas docierają - wynagrodzenia za pracę muszą dochodzić w sądach. Mówimy o stoczni, a co z zakładami, które dzięki niej żyły, a które razem z nią musiały upaść. To są rzesze ludzi. A co ze Stocznią Ustka, Stocznią Radunia z Sezamorem? W województwie mamy 110 tys. bezrobotnych. Tej dziury nie załata się działalnością chodnikową czy samozatrudnieniem. A co się dzieje z polską banderą?

Tu muszę przyznać rację.

Co można myśleć o władzy, która z okazji święta oświetla na pokaz budynki państwowe na biało czerwono, a pozwala aby kawałek polski - a tym jest statek - był traktowany jak kilo mięsa. Za chwilę nawet portowa spółka holownicza będzie operować pod obcą banderą. O zamachu na rodzimą banderę donoszą nam też koledzy z Petrobaltiku. Może komuś się nie spodoba, to co powiem, może moje słowa kimś wstrząsną, ale... Może gdybyśmy mieli nabrzeże takie jak przed 1939 rokiem, to polski rząd poradziłby sobie z tym, a tak... To jest wyzwanie dla ludzi wielkich, a nie dla małych polityków.

A polskie porty? One pozostały ostatnim przyczółkiem gospodarki morskiej.

W portach zatrudnienie też zostało bardzo mocno ograniczone. Porty i firmy portowe funkcjonują, ale proszę zauważyć, że państwo wcale im nie pomaga, a wprost przeciwnie. Gdyby nie protest związkowców to nie wiadomo jakby skończyła się sprawa VAT na usługi portowe. Przecież to mało nie zniszczyło portowych firm. To się dzieje tu i teraz. W ramach dzisiejszej akcji wraz z postulatami przekażemy też wojewodzie list otwarty Związku Agentów i Przedstawicieli Żeglugowych, który jest apelem o ratowanie godności i poszanowania zawodu marynarza.

Ale nie tylko w imieniu pracowników branży morskiej protestujecie?

Protestujemy w imieniu wielu grup zawodowych i społecznych. Zaniesiemy petycję w imieniu służby zdrowia. Przecież jak tak dalej pójdzie to choroby serca i schorzenia onkologiczne będziemy leczyć u znachorów. Nie zgadzamy się z tym. Nie zgadzamy się z tym, aby nasze pielęgniarki pracowały ponad miarę na kontraktach. Niesiemy petycję w imieniu pracowników hipermarketów, którzy nie mogą przeżyć za swoje głodowe pensje. A oni nie chcą wiele. Zapewnienia pensji zaledwie na poziomie 2 tys. zł brutto. Mamy też żądania pocztowców, kolejarzy, pracowników oświaty, emerytów, rencistów i pracowników kultury, w tym pomorskich muzealników. Czy pani wie, że trwają prace nad przepisami, które ograniczą pracownikom kultury prawa do etatów. Pójdą też z nami, Ci którzy ostatnio stali się wrogiem publicznym numer jeden, czyli kibice. Nie rozumiem jak w cywilizowanym państwie można stosować odpowiedzialność zbiorową. W każdej grupie społecznej są bandyci, ale czy to oznacza, że trzeba szykanować całą grupę?

Utrudnienia w ruchu podczas wiecu i przemarszu związkowców.

Zobacz którędy przejdą uczestnicy środowego wiecu.
Zobacz którędy przejdą uczestnicy środowego wiecu.
Ok. godz. 14:30 z pl. Solidarności zobacz na mapie Gdańska wyruszą związkowcy. Protestujący przejdą ulicami: Wały Piastowskie zobacz na mapie Gdańska, Podwale Grodzkie zobacz na mapie Gdańska, Wały Jagiellońskie zobacz na mapie GdańskaOkopową zobacz na mapie Gdańska przed Urząd Wojewódzki.

Według organizatorów przemarsz nie powinien trwać dłużej niż 40 minut. Związkowcy na głównej arterii w centrum Gdańska zajmą dwa z trzech pasów ruchu jezdni w kierunku Oruni. Policja nie wyklucza jednak zamknięcia całych ulic, wszystko zależy od tego, ilu będzie protestujących.

Protest na pewno wywoła duże utrudnienia w obrębie skrzyżowania ul. Toruńskiej i ul. Okopowej zobacz na mapie Gdańska ok. godz. 15:30-16. Organizatorzy wiecu zaparkują przy ul. Żabi Kruk zobacz na mapie Gdańska autokary, którymi po zakończeniu manifestacji przejadą przez skrzyżowanie właśnie przy Urzędzie Marszałkowskim.

Opinie (495) ponad 10 zablokowanych

Wszystkie opinie

 • popieram postulaty związkowców (46)

  cieszę się że nie są typowo związkowe i że dotyczą tym razem nas wszystkich

  • 230 319

  • dotyczą Jarka (18)

   niech sobie prostestują na Długiej, albo tam gdzie by to nie było dotkliwe dla mieszkańcówPewnie piszesz sobie z wawki z gabinetu prezesa i masz w pupie stojących w korkach Gdańszczan.

   • 81 37

   • gdyby nie polityka Tuska nie byłoby manifestacji i korków (17)

    wiesz komu masz podziękować

    • 58 98

    • tak - podziękować kretynom z PiSu (15)

     to jest kampania wyborcza i nic więcej

     Liżą tyłek prezesowi to moze ich na listach wystawi.
     Od kiedy solidarność to oddział pisu?

     • 81 43

     • ale daliście się wkręcić w ten PiS (1)

      każdy atak, każde kwestionowanie polityki PO tłumaczycie jak mohery - że to atak Pisu. To jest śmieszne, nie żałosne, ale śmieszne.

      • 45 39

      • tak jak każda krytyka religii to atak na Kościół

       he he

       • 15 1

     • Od kiedy solidarność to oddział pisu? (12)

      od czasu jak pis powstał

      • 49 19

      • Jednym moherom wszystko tlumaczy Kaczyński i Rydzyk (1)

       innym moherom Niesiołowski i Tusk. MYślenie stereotypowe zabija dyskusję w tym kraju, jesteśmy społeczeństwem głupców uwikłanych w tematy zastępcze i nowomowę.

       • 19 4

       • Z ust mi to wyjąłeś

        • 0 0

      • kretyni mówią tylko: (9)

       wina moherów
       wszystko wina PiS, a Tusk rozwali kraj, a ci dalej to wina PiS i moherów
       to oni tak zrobili, Tusk to biedne dziecko
       może kosmici są winni

       • 16 26

       • (8)

        Ani ci ani ci, rozwala nas socjalizm.

        • 20 8

       • socjalizm jest też już rozwalony (7)

        nie wiem jak można tego nie widzieć

        • 7 15

       • STRESZCZENIE (4)

        POSTULATY ZWIĄZKOWCÓW - chcemy wiecej pieniędzy za mniej pracy - nierealne w dobie globalizacji i kryzysu tak naprawdę to bronią swoich stołków i przywilejów skoro tak im zalezy na innych to powinni zrezygnowac ze swoich posad i robic to non profit i po pracy... Gdańszczanin ma rację niech stoją pod budynkiem wojewody lub Budynia i tam krzyczą sobie co chcą ale tak żeby nie przeszkadzac w pracy urzednikom i przede wszystkim innym uzytkownikom dróg chodników budynków itp

        • 27 12

       • c.d. (2)

        Polityka Tuska jest może i niemrawa ale powoli zdążamy w dobrym kierunku ale żeby to zrozumiec trzeba znać się trochę na ekonomii finansach prawie itd my polacy jesteśmy narodem niecierpliwym co pokazują wyniki wyborów od uzyskania niepodległosci nikt dłużej nie rzadził niz Tusk więc jak rząd ma coś planować w dłuższej perspektywie niz 4 lata? Zobaczcie na samorządy tam rządzą juz niektórzy ponad 10 lat i czasem dopiero po tylu latach widać że warto było czekać...

        • 21 13

       • ale nakupowali hałaśliwego sprzętu

        dobrze, nakręcili sprzedaż, będą zyski i większe płace - dla kilku firm sprzedających te gadżety. Od manifestacji pieniądze się nie zrodzą.

        • 4 1

       • Polityka Tuska słuszna ???? oszczędne państwo ??? zabiera się najuboższym tłumacząc to sytuacją kryzysową w kraju a potem ogłasza się , że tyle i tyle milionów zostanie wydane na kampanie wyborcze !!! Ci ludzie chyba nigdy prawdy nie powiedzieli, sam się dziwie , że są naiwni , którzy wierzą jeszcze w to co oni mówią.
        KŁAMSTWO , FAŁSZ I OBŁUDA RZĄDZĄ TYM KRAJEM !!!!!!

        • 0 0

       • wiecej pieniędzy za mniej pracy

        To bardzo słuszne pstulaty. Polacy pracują bardzo dużo, a dostaja za to grosze. Własnie dlatego szukaja pracy za granicą.

        Problem leży w korupcji polityków i w silnym wpływie na gospodarkę komuchów nierozliczonych za grzechy, którzy teraz są biznesmenami, pracodawcami.

        • 1 1

       • Komunizm, a nie socjalizm

        Socjalizm nadal ma się dobrze w Polsce i na Świecie, choć ostatnimi czasy kryzys wyraźnie go przyciął i dobrze.

        • 12 5

       • nie ten w mózgach naszych rodziców i dziadków

        tam socjalizm ma się dobrze
        i sieje spustoszenie
        poprzez ich głosy w wyborach

        • 5 1

    • Manifestacji "S" nie było tylko za rządów PiS-Samoobrona-LPR. O czymś to świadczy. Nie wymieniam tutaj rządów AWS ale to chyba logiczne. Poza tym - Tusk nie jest winowajcą korków bo mądry na korki jeszcze się nie znalazł. Czemu nie zrobili manifestacji o 10 jak w W-wie, żeby nie utrudniać życia ludziom? Dlatego nie dziwcie się że ludzie się wściekają.

     • 20 7

  • takimi sposobami? (18)

   dlaczego ja mam za ten protest płacić?
   jak ja mam dojechać autobusem do siebie jak te barany zablokowały wszystkie 3 pasy?

   • 47 13

   • dołącz do protestujących (17)

    i też warcz na PO i premiera P.D.Tuska

    • 15 20

    • właśnie (16)

     też mi rzecz, postać chwilę w korku, kiedy inni występują na ulicy w moim interesie.
     To tak jakby wściekać się na remonty, że powodują korki.

     • 15 32

     • (11)

      A stałeś kiedyś w korku w gorącu czy tylko widziałeś w telewizji jak inni stoją? Poza tym występują raczej w swoim interesie.

      • 14 10

      • a martiwłeś się kiedyś w polowie miesiąca (10)

       co masz do gara włożyć?

       • 12 17

       • martwię się o to w każdym miesiącu (4)

        i na pewno banda nierobów ze związków zawodowych tego nie zmieni. niech się wezmą do roboty zamiast przeszkadzać pracować innym.

        • 25 7

       • jeśli nie związkowcy to kto stanie w obronie pracownika? (3)

        partie polityczne, zajęte walką o władzę? Kościół zajęty dojeniem budżetu i UE. A może my sami, rozbici, skłóceni i zamotani?

        • 9 18

       • Biedni pracownicy (2)

        przyzwyczajeni, że żyli dostatnio nie przepracowując się.

        • 13 6

       • Polacy to najbardziej zapracowane i wyzyskiwane społeczeństwo (1)

        więc nie pieprz że żyjemy dostatnio i nie przepracowujemy się. Jesteśmy Murzynami Europy, godzimy się na śmieciowe umowy, pracę na czarno i psie stawki, na dodatek gdy ktoś z nas podniesie głowę i spyta DLACZEGO - traktujemy go jak jakiegoś nienormalnego?

        Co zrobiło z tym społeczeństwem 20 lat prania mózgów przez neoliberalnych talibów.

        • 8 5

       • "Jesteśmy", "godzimy", "traktujemy"

        wypowiadaj się w swoim imieniu.
        Jeszcze mi wmówisz, że jestem nieszczęśliwy.

        • 5 3

       • Jak podniosą pensję minimalną to wtedy będziesz się martwił już na początku miesiąca co do gara włożyć jak pracy mieć nie będziesz. I ja też nie zaraz po studiach.

        • 11 3

       • No jak nie masz co włożyć to wina Tuska?

        daj mi daj mi daj mi

        • 11 5

       • Proste pytanie (1)

        Ale kto ma zapewnić tym ludziom pracę i w jaki sposób? Reszta społeczeństwa ma finansować ich nierentowne zakłady?

        Jak kacykowie związkowi myślą, że tworzenie i utrzymywanie miejsc pracy jest takie proste to czemu nie pozakładają firm i nie zatraudnią tych ludzi, tylko organizują bezsensowne pochody z krzykami? Kapitał początkowy mają całkiem niezły z tych związkowych pensyjek, więc co przeszkadza założyć firmę, zatrudnić z 10 byłych stoczniowców na początek i dać im pensyjki po 5000? Skoro to jest takie proste, by wszyscy pracowali i dużo zarabiali to ich interes pewnie się rozkręci do ogromnych zakładów, czyż nie?

        • 26 3

       • "Proste pytanie"

        A nie przyszło ci przypadkiem do głowy, że w s z y s c y płacimy zasiłki dla bezrobotnych?!

        • 0 1

       • niech ci da Guzikiewicz i jemu podobni

        śniadek Dośla

        • 10 3

     • Akurat w moim interesie

      Akurat w moim interesie jest żeby komuś za płacone przeze mnie podatki zapewniać pracę dla samej pracy w nierentownym zakładzie...

      Jak normalny, szary człowiek straci pracę to musi jej szukać czasem i w całej Polsce albo za granicą. A tu mamy grupę, która ciągle tylko woła "daj, bo mi się należy", i nie ważne, że inni będą się zrzucać na to by on mógł "pracować", nic nie wypracowując. Już finansujemy nadmiar urzędników, nie wystarczy tych uprzywilejowanych?

      • 26 4

     • (2)

      nareszcie jakiś normalny, ludzki głos! cieszę się,że są jeszcze ludzie, którzy rozumieją takie działania i ruchy ludzi i to popiera. a reszta niech siedzi w domu i się podnieca tym swoim PO jakież to ono cudowne. niestety większość, która nigdy nie ma racji, wybrała tez za tych normalnie myślących,a cierpimy wszyscy. jedynym sensownym ustrojem jest socjaldemokracja, a nie żadne fałszywe prawie albo "niewiadomoco".

      • 2 7

      • jedyną sensowną drogą jest

       pozbycie się wszystkich postsolidarnościowców i post PZPRowców. Wszystkich!

       • 3 1

      • Normalny = większościowy, a że większość to idioci...

       gdyby ich postulaty zostały spełnione Twoja danina na rzecz państwa musiałaby wzrosnąć. Byłbyś szczęśliwy z tego powodu i nadal byś to popierał, prawda?

       • 4 1

  • mieli strajkować przeciwko drożyźnie w kraju,a teraz co innego? hmm

   • 8 1

  • Poniżej cytat wypowiedzi pana Dośla szkalujący firmy działające na terenie byłej stoczni gdynia. Panie Dośla proszę wymienić te

   firmy z nazwy a nie tylko posługiwać się ogólnikami. "Teraz politycy przyjeżdżają do byłej Stoczni Gdynia i szczycą się tym co na jej ruinach powstało. A tam ludzie często pracują na zasadach urągających godności i niejednokrotnie - takie sygnały do nas docierają - wynagrodzenia za pracę muszą dochodzić w sądach."

   • 16 3

  • Ci co nie popieraja to sa ludzie malostkowi o charakterze podanczym (4)

   Dlatego ze pracuja u prywaciarza i boja sie wytknac leb swoje sa zli ze inni domagaja sie swoich praw i chca przywolac do porzadku lapserdakow.

   Jak ktos nie potrafiac walczyc o swoje albo daje sie manipulowac to poznije sa takie tego efekty.

   Jestesmy narodem skloconym i manipulowanym,

   Zobaczcie jak ludzie solidarnie manifestuja w Hiszpani, Francji czy UK.

   Obecne rzady chca zdewaluować istnieie zwiazkow bo lobbuja przeciwko temu ci ktorzy finansuja ich kampanie

   • 8 20

   • DOKŁADNIE!!!

    • 2 4

   • jest dokładnie odwrotnie (2)

    jak bym miał wściekłego psa
    to bym go uśpił
    zanim mi zagryzie dziecko-
    taka jest właśnie prywatna firma,

    w państwowej pozwala się psu
    ogryźć pana do ostatniej kosteczki
    a tym panem to jesteśmy my wszyscy,
    obywatele płacący podatki.

    • 10 2

    • (1)

     1. Nie pracowałeś w sektorze Spólek Sarbu Państwa. Taka Energa daje kokosy Państwu. Pracownik szeregowy jest jechany po całości a w dziesiatkach tysiecy zarabiaja ustawieni politycznie i po konseksjach kierownicy, menadzerowie, dyrektorzy i zarzad.

     Dalej chcesz zabijac psa?!

     Zejdz na ziemie.

     • 1 1

     • Żal

      Pytanie: ilu ludzi w ostatnim roku zwolniła Energa? ilu odeszło z własnej woli?
      Kolejne pytanie - ile dostają szefowie związków w Enerdze za organizowanie tego burdelu? coś konkretnego udało im się zrobić? mają jakieś weryfikowalne cele dla pracowników?
      Bo że walczą z rządem na życzenie opozycji to widać na odległość.
      Żal patrzeć co zrobiliście ze związkami, a ludzie nadal cierpią :( nie zabiła bym zwierzęcia, ale takiego trzymała bym na krótkiej smyczy i w mocnym kagańcu.

      • 0 0

  • czy tusek przyjdzie zrobic sobie kolorowe zdjecie

   ..jak to zrobił na tle DCT???

   • 3 8

 • (4)

  czyli będzie korek

  • 193 29

  • (1)

   Tak, "Stefan" i "Fred" znów się napiją i zrobią korek... Związkowa elita z Gdańska...

   • 8 3

   • jest zarąbisty korek

    • 5 1

  • i tradycyjnie po imprezie poszli na pywo :-) a jak bo się nalezy ....

   ....za pracę
   buahahahahh

   • 4 1

  • Wicewojewoda podziękował za spokojny przebieg manifestacji. Wszystkie ulice w Gdańsku są już całkowicie przejezdne.

   A właśnie że powinni burdę zrobić

   • 1 1

 • PiSowcy zaczęli kampanię (15)

  tylko czemu blokując główne ulice Gdańska w godzinach szczytu kiedy ludzie jadą odebrać dzieci ze szkół/przedszkoli/żłobków ?

  • 332 141

  • (1)

   a co, wg ciebie mają protestować w nocy, kiedy śpisz? będziesz narzekać, że robią hałas

   • 16 37

   • W W-wie jakoś mogli zrobić wcześniej w porze umiarkowanego spokoju o 10.

    • 24 4

  • Nie PIS-owcy a związkowcy!! (8)

   < pozatym tramwajem albo piechotką nie łaska.

   • 14 40

   • (6)

    Na jedno wychodzi. Przecież Solidarność nie robi manifestacji ku chwale PO a ku chwale PiS. Samochód się kupuje żeby nim jeździć, a nie żeby stał w garażu nie używany.

    • 22 9

    • bierzesz pod uwagę to (4)

     że większość w ludzi w Polsce ma w d..pie waszą wojenkę PO- PIS i ma dość tłumaczenia się z tego, że jak krytykują rządzącą partię to nie koniecznie popierają Kaczora?

     • 21 1

     • (3)

      Solidarność już niejednokrotnie pokazała że popiera Kaczora, Poczynając od wyborów parlamentarnych 2005 kończąc na prezydenckich 2010. Najlepszym przykładem jest Śniadek z Kaczyńskim na Krakowskim Przedmieściu.

      • 18 4

      • (2)

       wynika z tego że z Solidarnością nie masz nic wspólnego. Więc co ciebie q.. obchodzi kogo solidarność popiera a kogo nie. Ty sobie popierasz pewnie tego co "ma tole" to sobie popieraj i nie wpierniczaj się jak cyganka między wozy do Solidarności. Chyba "S" że złamała obowiązujące prawo, wtedy zgłoś to do prokuratury

       • 2 11

       • Nie o poparcie matole chodzi, a o blokowanie dróg.

        • 6 3

       • To nie dziw się wtedy, że "S" nazywa się przybudówką PiS skoro PiS i jej przedstawicieli popiera przy każdych wyborach. Gdyby wstrzymała się od popierania konkretnej partii nikt by nie nazywał jej przybudówką PiS-u. Nie chodzi mi tutaj o indywidualne sympatie polityczne, tylko poparcie całego związku jako organizacji.

        • 7 2

    • baranie kup sobie czołg,wszędzie dojedziesz..

     • 1 8

   • mam samochod i nie musze jezdzic kolejkami autobusami czy tramwajami

    i szlag mnie trafia na tych nierobow

    • 11 5

  • żeby ktoś ich zauważył ...

   a gdzie mieli się spotkać? na polu kukurydzy?

   • 9 6

  • Dziekuje protestujacym za powrot do domu na piechote. Oni maja w powazaniu to ze ludzie nie maja jak wrocic do domow. smieszy mnie to ze poszli pod urzad wojewodzki jak tam od 14:30 juz nikt nie pracuje. PIS samo strzelilo se w kolano

   • 19 5

  • ja

   dobra pora na cwaniactwo,

   • 5 1

  • O sorry, przez pomyłkę wszedłem na zebranie młodych demokratów

   zatem, spadam. Czołem towarzysze

   • 1 3

 • niech idą na Szadółki (4)

  tylko nie ulicą

  • 240 81

  • (3)

   Młody pajacu, czy ktoś tobie wytycza drogę do szkoły, chyba nie. Wiec i ty nie udzielaj darmowych instrukcji. Związkowcy będą tam demonstrować gdzie im będzie się podoba i nic ci do tego. No chyba, że związki ci się nie podoba to wtedy możesz zademonstrować swoją niechęć do nich. Ale musiałbyś odejść od komputera i wyjść na ulicę , ale wątpię żeby na taką odwagę było ciebie stać. Wystukiwać bzdury na klawiaturze, a stanąć w oko w oko z przeciwnikiem, to jednak różnica.

   • 8 26

   • (2)

    I kto to mówi. Osoba, która siedzi przed kompem plotąc bzdury. "Związkowcy będą tam demonstrować gdzie im będzie się podoba i nic ci do tego". Jeśli przez nich stoję w korku i spóźnię się np. na pociąg, autobus, samolot to wiele mi do tego.

    • 18 5

    • (1)

     Jeżeli potrafisz jednocześnie prowadzić samochód i pisać nie-bzdury, to se chłopie poradzisz i zdążysz i na pociąg i na samolot i na na autobus i do kina nawet. Związkowcy protestują zgodnie z prawem i mają na manifestacje wszelki pozwolenia.Jak na razie zakazu ten co MA TOLE nie wydał. A siedzę sobie przy kompie, bo sobie zrobiłem wolne. Jestem w tej dobrej sytuacji że sam decyduję kiedy pracuję a kiedy odpoczywam..

     • 2 18

     • A kto Tobie powiedział że jadę samochodem i jednocześnie piszę komentarze na trojmiasto.pl? Jestem w takiej dobrej sytuacji że mam wolne. W przeciwieństwie do niektórych potrafię wczuć się w sytuację kierowców stojących w korkach i idealnie w sytuację ludzi śpieszących się.

      • 13 0

 • banda nierobów (33)

  kto o tej porze ma czas na marsze itp. wiece?
  normalny człowiek siedzi w pracy i jak piszecie wbije się w korki przez nierobów
  chore

  • 342 138

  • a ty nierobie (2)

   zamiast pracować siedzisz w necie.Zaraz twój szef cie namierzy i pojdziesz na zielona trawke.Może PO pomoc udasz sie do tych nierobów ?

   • 14 57

   • Pracownik pracujący 8 h ma 15 minut przerwy na odpoczynek (1)

    o prawo walczysz a podstawowych przepisów nie znasz

    • 20 0

    • a ile przysługuje pracownikowi niepracującemu ?

     np. związkowcowi
     czy innej mendzie
     drącej japę
     i chowającej się za łopatą

     • 15 3

  • a dasz im prace mądralo??? (7)

   Myślisz, że jak ludzie chcą pracować to od odrazu pracodawcy czekają z otwartymi rękami???!!

   Niestety ale tutaj jak nie masz znajomości to pozostaje Ci albo własna działalność, albo wyjechać.

   • 9 39

   • (2)

    Co to znaczy: "dasz". Mi pracy nikt nie dał. Sam ją musiałem znaleźć!

    • 42 6

    • (1)

     to miałeś fart, ja szukam już ponad rok...

     • 0 13

     • to jesteś cienias

      l

      • 10 4

   • A co potrafisz? (3)

    • 6 1

    • A co ma młody potrafić jak na starcie mu nikt nie chce dać szansy bo wszyscy chcą z kilkuletnim doświadczeniem, hę???!! (1)

     • 1 6

     • osoby minusujące poprostu jak się urodziły to już miały kilkuletnie doświadczenie;-)

      • 0 0

    • Jak to co?Potrafię być związkowcem!;)

     • 3 1

  • lepiej robić przez monitorem na trójmiasto.pl (5)

   buahahahha, co za debil. Gratuluje ci zakutego łba, i btw zjedz budyniek

   • 6 23

   • (4)

    bez inwektywn nie da rady! oto elektora pisu

    • 27 1

    • kolejny internetowy spec od psychologi (1)

     mam w pupie pis po i całą tą waszą polityczną popierdółkę, panimajesz ?

     • 6 5

     • ja mam tak samo

      śmieszą mnie ludzie, zarzucający mi jakieś powiązania z Kaczorami. Mam w w głębokim poważaniu Kaczyńskiego i Tuska, a te wasze wojenki i gryzienie się po kostkach PO-PIS jest już nudne aż wymiotować się chce.
      Halo tu ZIemia! Tu jest normalny świat, a nie ciągle jakieś tematy zastępcze.

      • 12 2

    • i zjedz budyniek dzbanie

     • 3 7

    • masz też plusa ode mnie frajerze

     buhahahah

     • 0 4

  • to fajną masz robotę pajacu, siedzisz przy komputerze i wypisujesz pierdoły. W tym czasie ktoś za ciebie pracuje. Ale po pensje pewnie pójdziesz ?

   • 3 4

  • bardzo dobrze (12)

   to sa ludzie ktorzy pracy nie maja!!!!!!!! a starjkuja zeby cos siE poprawilo!!!!! idz do pracy za 6 zl na reke za godzine!!!! ciekawe czy dasz rade????????? ja sama syna wychowuje, do zlobkamiejsc nie ma jak chce dorobic to za 6 na godzine sprzatanie w knajpie obrzyganej to jest zycie??????

   • 5 13

   • bardzo dobrze

    tacy madrzy jestescie????????? czemu tutaj nikt nie daje zloscliwych komentarzy?????

    • 2 8

   • Monisiu rzeczywiscie Dośla ,Guzikiewicz ,Śniadek pracy nie maja hahahahah (1)

    to skad pobieraja taka wielka kase co ?

    • 14 3

    • A skąd wiesz, że pobierają wielką kasę. Ty im ją wypłacasz?

     • 0 2

   • (8)

    jak by sie za mlodu uczylo to by sie rzygow nie mylo!!! jakos przeszedlem studia powalczylem o prace i mam dobra a nie narzekam ze mi nikt na talerzu milionow nie da

    • 10 5

    • bardzo dobrze (7)

     ja tez mam skonczone studia!!!!!!!!!!!mialam prace a jak w ciaze zaszlam powrotu nie bylo co ty na to madralo?????????

     • 1 11

     • (1)

      ja na to jak na lato, nie uwierze ze pracy nie ma, poprostu niektorym sie w d poprzewracalo i chca zaraz byc prezesami i tyle, sam zatrudniam pare osob i jakos pomimo dobrych warunkow marudza

      • 5 4

      • bardzo dobrze

       6zł/h??? dobrze warunki? gratuluje

       • 1 6

     • było nie zachodzić :-P

      byłaby praca i kasa!

      • 3 5

     • Kłamczucha !! (3)

      Po studiach i sprząta. Smiechu warte kochana moze masz zawodowe to bym się zgodziła.

      • 1 4

      • aga - ile masz lat ???bo zapewne jeszcze nie szukałaś pracy??? (1)

       statystyki ci powiedż jakie jest bezrobocie wśród absolwentów wyższych

       • 2 3

       • odp.

        Stażu pracy mam już 30lat niestety.Bywało różnie nie przeczę.Generalnie uważam ,że dla chcącego nic trudnego a doswiadczenie zawodowe jest bardzo ważne i dlatego dluga droga do sukcesu którą należy przejść.A studia to nie gwarancja ,że ktoś będzie dobrym pracownikiem lub fachowcem a z to bywa róznie.

        • 7 0

      • bardzo dobrze

       oj boze jak was slucham. po studiach i sprzata\?????????????takie to dziwne?? a co mam zrobic z dzieckeim jak miejsc w zlobkach nie ma ??? a praca jest popoludniu jak was czytam to mi niedobrze sie robi jak ma sie rodzicow ktorzy zycia was nie nauczyli bo za wszystko placato wam wspolczuje!!!!!!!!

       • 2 2

  • to ty

   sam jesteś nierobem, a na dodatek agresywnym i posługujesz się językiem nienawiści. W jakim strasznym miejscu się wychowałeś, że taki chory jesteś? Pozdrawiam serdecznie i życzę powrotu do zdrowia

   • 2 0

  • nierób siedzi w pracy i pisze komentarze na trojmiasto.pl zamiast pracować

   • 2 0

 • Ten typ na zdjęciu to Krzysztof Dośla ??? (1)

  myślałem że Komucho-ruski przybył !!! a to ci numer

  • 46 76

  • Grunt, że dobrze odżywiony

   tzn. chciałem napisać "zabiedzony" oczywiście.. ach, te freudowskie przejęzyczenia.. ;)

   • 12 3

 • Oby takim akcjom cokolwiek się zmieniło na lepsze ...

  • 50 54

 • Precz z PO - partią obłudy (11)

  Donald Tusk i spółka nie zasługują na odwołanie w demokratycznych wyborach. Oni muszą być pogonieni jak Premier Węgier

  • 145 208

  • Premiera wegier jeszcze nie pogonili (9)

   ale niedługo to nastąpi - chore prawicowo-kościelne rządy nie mają racji bytu.
   To spotka każdego nacjonalistę.

   • 23 16

   • czemu zymykasz innym usta (2)

    nazywając ich nacjonalistą. Czy tylko lewicowcy maja rację? Może rozwiązać partię wszystkie na prawo od PO? A jak już to więcej jest nonkomformizmu w Kościele niż u lewaków. Pomyśl, zobacz.

    • 14 8

    • Nie popieram PO

     PiS do partia nawołująca do nienawiści, skłócająca rodaków, odnosząca się do najniższych instynktów czyli "znajdźmy wspólnego wroga".
     Kato-prawica nie ma u mnie głosów.

     • 31 10

    • A komu on zamyka usta? Mówi tylko, że rządy prawicowo-kościelne nie mają racji bytu. Jeśli mówisz że w kościele jest więcej nonkonformizmu niż na lewicy to chyba sam nie wiesz co mówisz. KRK przecież opiera się na konformizmie..

     • 7 2

   • a co na wzór interwencji w czechoslowacji w 1968 r (4)

    Bruksela wysle czołgi do Budapesztu?

    • 7 4

    • po co? (3)

     70% Węgrów nie popiera rządu i sami obalą. Nie wypowiadaj się człowieku o rzeczach o których nie masz pojęcia.

     • 5 7

     • a kto to powiedział że 70 %? (1)

      Tamtejsza Wyborcza?

      • 8 3

      • Nie

       tamtejszy Nasz Dziennik

       • 7 5

     • 70% Węgrów wybrało Orbana do władzy

      dając mu konstytucyjną większość. 70% Węgrów POPIERA zmiany które przeprowadza. Tzn obniżenie podatków, likwidacja komuszych przepisów, likwidacja sitw tamtejszego sb, wolność gospodarcza, wywalenie na pysk administracji. Jedz na Wegry a zobaczysz jak wygląda rozwój
      GWna nie czytaj, grozi zaczadzeniem

      • 0 0

   • póki co to pogonili socjalistycznego i nie tylko na wegrzech bo i w Hiszpanii

    Socjalista Zapatero odlicza godziny do ustąpienia

    Tak kończą wszystkie lewackie rządy

    • 0 0

  • Idź Krzyża poszukaj

   • 3 1

 • Jak zawsze hałasują, że się pracować nie da (4)

  To jest typowe: zwiąchole się promują kosztem zwykłych szarych pracowników, chcących po prostu wykonywać swoją pracę....

  • 197 58

  • (1)

   Młody skończysz gimnazjum, szkołę średnią pójdziesz do pracy to wtedy pogadamy o związkach. A teraz do lekcji.

   • 6 18

   • Szkołę skończyłem już jakiś czas temu pajacu bez argumentów.

    • 15 5

  • Ciesz się, że jeszcze Masz pracę bo już nie... (1)

   ...wczoraj dostałem wypowiedzenie

   • 0 0

   • To z pewnością wina rządu i Tuska i protest uliczny to zmieni

    • 3 0

 • Precz z liberalizmem! (13)

  • 77 152

  • Precz z klerem! (4)

   • 49 9

   • Ja wole kler (3)

    bo to chrześcijańtwo to prawdziwy bunt. Dogłębny.

    • 6 36

    • hahaha, weź bo mi zajady popękają :)! (2)

     dogłębny tak,
     ale dla ministrantów.

     "Bydlęta klękają..."
     taki to jest dogłębny bunt.
     Sam bym tego lepiej nie ujął.

     • 4 4

     • Oto tekst nowej kapeli Litzy. Moze tu znajdziesz odpowiedź na inne argumenty niż swoje.

      dziś homo homini jak świnia świni
      anno domini modlimy się do wieprzowiny
      być nie znaczy dla nas już nic
      tylko mieć żeby żreć chcieć i pić tyć i gnić
      dziś białe kołnierze racicami grzebią w chlewie
      business lunch key account jak stairway to heaven
      nad krawędzią drapaczy chmur
      pędzą lub lecą w dól

      3000 świń rzuciło się w urwisko
      oni płakali stracili wszystko
      3000 świń rzuciło się w urwisko
      oni płakali stracili wszystko

      świat umiera powoli ginie
      odrzuca perły wybiera świnie
      świat umiera powoli ginie

      mają swoje prawa które są dla nich święte
      chęć posiadania i własne szczęście
      bóg jest tu w trzech osobach
      władza wpływy mamona

      człowieczeństwo zostało rozmienione na drobne
      zło wie często jak stać się do dobra podobne
      by głosić wszem i wobec
      jak masz myśleć i co masz robić

      nie będziesz decydował o moich wyborach
      nie będziesz uczył mnie zła ani dobra
      nie będę spijał lepkich słów kłamstwa
      dla świń jest urwisko a dla ludzi prawda
      nie będziesz decydował o moich wyborach
      nie będziesz uczył mnie zła ani dobra
      nie będę spijał lepkich słów kłamstwa
      dla świń jest urwisko a dla ludzi prawda

      świat umiera powoli ginie
      odrzuca perły wybiera świnie
      świat umiera powoli ginie

      (3000 świń rzuciło się w urwisko
      a ludzi płakali myśleli że stracili wszystko)

      nie będziesz decydował o moich wyborach
      nie będziesz uczył mnie zła ani dobra
      nie będę spijał lepkich słów kłamstwa
      dla świń jest urwisko a dla ludzi prawda

      3000 2000 życie ludzkie czy pieniądze
      ja nie mówię że nie walczę nie błądzę
      3000 2000 życie ludzkie czy pieniądze
      ja nie mówię że nie walczę nie błądzę

      świat umiera powoli ginie
      odrzuca perły wybiera świnie
      świat umiera powoli ginie
      odrzuca perły wybiera świnie

      • 2 0

     • Ja jestem pogardzanym przez ciebie katolem

      i czuje się buntownikiem. Ewangelia to prawdziwy bunt. Anarchia lewacka to przy tym pikuś. Prawdziwy wróg człowieka, władza z którą trzeba walczyć - to demon - czyli władca tego świata. To, co też oddala mnie od prawdziwej wolności to też ja sam - i mój egoizm. Nie stosunki społeczne, instytucje państwowe. Jak bedę wolny wewnętrznie to one będa mogły mi skoczyć.

      • 2 0

  • a kiedy w Polsce był liberalizm?? Jakos nie zauważyłem (2)

   Jak wyłaczysz TVN i zaczniesz myśleć to okaże sie cudownie, że Tusk ma z liberałem tyle w spólnego co zakonnica z gwiazdą porno

   • 32 6

   • żebyś się nie zdziwił (1)

    z tą zakonnicą

    • 16 5

    • w co się bawią zakonnice na polu ogórkowym????

     • 1 3

  • a w ogóle wiesz czym jest liberalizm??

   Czy masz tyle wiedzy co osławiona ostatnio "działaczka" PiSowskiej młodzieżówki na YT??
   Ludzie rzucają hasłami typy liberalizm, konserwatyzm, socjalizm nie wiedząc co oznaczają te terminy... Najpierw się douczcie, a potem wypowiadajcie...

   • 19 5

  • Precz z preczem! (1)

   • 16 1

   • I dość dościów! A od war wara!

    • 12 1

  • dowcipniś z Ciebie

   PO jest tak samo liberalne jak PiS i SLD.

   • 5 1

  • Liberalizm - tak, oderwany od rzeczywistości Neoliberalizm - Kategorycznie nie

   jw.

   • 0 1

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane