• Kino
 • Mapa
 • Ogłoszenia
 • Forum
 • Komunikacja
 • Raport

Zwiedzamy Trójmiasto. Miejsca nad morzem w Gdyni

Arnold Szymczewski
27 sierpnia 2022, godz. 15:00 

Kamienna GóraMapka, plaża w ŚródmieściuMapka, Bulwar Nadmorski Mapkai Polanka RedłowskaMapka - to cztery miejsca, które odwiedziliśmy w kolejnym odcinku naszego cyklu atrakcji w Trójmieście. Sopot, Śródmieście i Oliwę w Gdańsku oraz Orłowo w Gdyni pokazywaliśmy w poprzednich odcinkach.Jak często odwiedzasz nadmorskie dzielnice w Gdyni?

Naszą podróż w kolejnym odcinku pokazującym Gdynię rozpoczęliśmy od Kamiennej Góry, a właściwie kolejki, która miała nas zawieźć na górę. Niestety na miejscu okazało się, że kolejka jest "w dniu dzisiejszym nieczynna". Ustaliliśmy jednak, że to "dzisiaj" trwa od dłuższego czasu, dlatego na Kamienną Górę postanowiliśmy wejść pieszo.

Kamienna Góra w Gdyni - co zobaczyć?Na Kamienną Górę w Gdyni można się dostać na kilka sposobów. Jednym z nich jest oczywiście wspomniana kolejka, która nie działa i nie wiadomo, kiedy wróci do użytku. My natomiast weszliśmy schodami, których pokonanie nie było łatwe, ale też nie było bardzo trudne.

Na szczycie góry znajduje się punkt widokowy z krzyżem zaprojektowanym przez architektów Wojciecha Dworskiego i Janusza Jarzębowicza. 25-metrowy krzyż wykonała Stocznia Remontowa "Nauta" w Gdyni. Na miejscu nie brakuje ławeczek, a nawet lornetek, przez które można podziwiać statki. Z wysokości ok. 52 m n.p.m. widać m.in. port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską.

 • Na szczyt Kamiennej Góry prowadzą schody.
 • Na Kamiennej Górze jest dużo stref rekreacji.
 • Ze szczytu Kamiennej Góry widać m.in. port jachtowy, Skwer Kościuszki i Zatokę Gdańską.

Wyjątkowa plaża w Śródmieściu GdyniPlaża w Gdyni Śródmieściu jest wyjątkowa, bo np. w Gdańsku nie ma bezpośredniego dostępu do kąpieliska ze Śródmieścia. W Gdyni natomiast jest i to powoduje, że miejsce to jest niezwykłe. Kąpielisko jest czyste, zadbane, z bogatą infrastrukturą, gdzie znajdziemy m.in. toalety, prysznice, przebieralnie, ławki, podesty dla wózków czy liczne punkty gastronomiczne. W pobliżu znajduje się wiele atrakcji jak akwarium Gdyńskie, okręt ORP Błyskawica czy Dar Pomorza.

 • Plaża miejska w Gdyni ma dużo udogodnień.
 • Latem na plaży wypoczywa dużo mieszkańców i turystów.

Bulwar Nadmorski w GdyniBulwar Nadmorski to najpopularniejszy w Gdyni trakt spacerowy. Ma 1,5 km długości, jest ulubionym miejscem spacerów i wycieczek rowerowych. Jest także znakiem rozpoznawczym Gdyni - obok Skweru Kościuszki i żaglowca Dar Pomorza. Do bulwaru można spokojnie dojść wprost z plaży Śródmieście lub przyjechać samochodem od strony al. Piłsudskiego. Bulwar prowadzi z plaży śródmiejskiej do Polanki Redłowskiej. Oprócz funkcji spacerowej pełni rolę falochronu zabezpieczającego stromy brzeg przed działaniem sztormów.

Bulwar ma około 1,5 km długości. Bulwar ma około 1,5 km długości.

Polanka Redłowska - idealne miejsce na wypoczynekOstatnim miejscem, które odwiedziliśmy w Gdyni jest Polanka Redłowska. Na "Polankę" można dostać się pieszo przez Bulwar Nadmorski lub dojechać samochodem od strony ul. Ejsmonda.

Na terenach Polanki Redłowskiej znajduje się duży zazieleniony plac z miejscami do rekreacji i ogniska.

Pomysłów na to miejsce było wiele. Hotel, odkryte baseny, amfiteatr - to tylko część z nich. Wszystkie skupiały się jednak na tym, aby była to przestrzeń ogólnodostępna, służąca rekreacji i aktywności sportowej. W styczniu prezydent miasta ogłosił, że Polanka Redłowska stanie się miejscem zielonym, służącym do spacerów i rekreacji, dostępnym dla każdego. Decyzję podjęto na podstawie wniosków płynących z wielomiesięcznych analiz, a także konsultacji z mieszkańcami.

 • Polanka Redłowska to świetne miejsce do odpoczynku.
 • Polanka Redłowska.

Opinie wybrane

Wszystkie opinie (108)

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.

Najczęściej czytane