Fakty i opinie

Zwiedziliśmy oczyszczalnię ścieków

Po raz kolejny drzwi oczyszczalni ścieków Gdańsk Wchód zostały otwarte dla mieszkańców Trójmiasta i okolic. Zwiedzający z bliska zobaczyli, co dzieje się z naszymi nieczystościami, gdy te już spłyną rurami kanalizacyjnymi. Drugą otwartą wizytę dla mieszkańców zaplanowano na 22 września.Czy twoim zdaniem oczyszczalnia ścieków to atrakcyjny do zwiedzania obiekt?

tak, jak najbardziej 39%
raczej tak, to interesujący obiekt 28%
raczej nie, znam lepsze obiekty do zwiedzania 24%
nie, to musi być nudne 9%
zakończona Łącznie głosów: 673
"Otwarta Oczyszczalnia" to wspólna inicjatywa Saur Neptun Gdańsk i Gdańskiej Infrastruktury Wodociągowo-Kanalizacyjnej. Dzięki projektowi od kilku lat mieszkańcy Trójmiasta mają okazję poznać procesy, jakim poddawana jest zużyta przez nas woda.

- W ramach naszego projektu chcemy edukować mieszkańców Trójmiasta, ale też uświadamiać ich, jak ważny jest to obiekt dla miasta, naszego codziennego funkcjonowania i dla środowiska. Podczas zwiedzania pokazujemy naszym gościom, jak wygląda oczyszczalnia "od kuchni" i jakie procesy w niej zachodzą. Udostępniamy im obiekt, który nie jest otwarty dla każdego - tłumaczy Monika Piotrowska-Szypryt, rzecznik prasowy GIWK.
Dowiedz się więcej na temat procesu oczyszczania ścieków

Oczyszczalnia ścieków Gdańsk Wschód zobacz na mapie Gdańska zajmuje obszar 74 ha i obsługuje ponad 750 tys. mieszkańców. Obiekt zlokalizowany nieopodal gdańskiej rafinerii przyjmuje nieczystości z Gdańska, Sopotu oraz sąsiadujących gmin: Pruszcza Gdańskiego, Kolbud i Żukowa.

Obecnie oczyszczalnia przetwarza 90 tys. metrów sześciennych ścieków na dobę. Dla porównania, podczas nawałnicy, która przeszła nad Trójmiastem na początku sierpnia, przyjęła aż 240 tys. metrów sześciennych ścieków.

Kolejna, a zarazem ostatnia okazja w tym roku do zwiedzenia oczyszczalni ścieków już 22 września. Żeby wziąć udział w wydarzeniu, należy zapisać się na wizytę na stronie internetowej projektu. Obiekt mogą zwiedzać osoby, które ukończyły 12. rok życia. Zwiedzanie odbywa się w czterech turach, w grupach od 10 do 30 osób.

Opinie (111) 4 zablokowane

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.