Ostra debata Adamowicza i Jaworskiego w Radiu Gdańsk

Najnowszy artukuł na ten temat

Sprawdziliśmy majątki nowo wybranych radnych

Paweł Adamowicz i Andrzej Jaworski debatowali, a raczej kłócili się, podczas poniedziałkowej debaty w studiu Radia Gdańsk.
Paweł Adamowicz i Andrzej Jaworski debatowali, a raczej kłócili się, podczas poniedziałkowej debaty w studiu Radia Gdańsk. fot. Łukasz Unterschuetz/trojmiasto.pl

Godzinna debata Pawła Adamowicza i Andrzeja Jaworskiego w Radiu Gdańsk zaczęła się spokojnie, ale z każdą chwilą było w niej coraz więcej złośliwości i coraz mniej argumentów. Według piątkowego sondażu urzędujący prezydent może liczyć na 58,6 proc. głosów, a poseł PiS na 29,5 proc.Czy weźmiesz udział w II turze wyborów w Gdańsku?

tak, i mam już swojego faworyta, którego wesprę z przekonaniem 46%
tak, ale będę się kierował zasadą "mniejszego zła" 30%
tak, ale jeszcze nie wiem, na kogo zagłosuję 3%
nie, ponieważ nie popieram żadnego z tych kandydatów 21%
zakończona Łącznie głosów: 3246
Debatę zwycięzców pierwszej tury wyborów na prezydenta Gdańska prowadzili Jarosław Zalesiński z Dziennika Bałtyckiego i Jacek Naliwajek z Radia Gdańsk.

Spotkanie, które odbyło się w studiu koncertowym Radia Gdańsk, rozpoczęło się spokojnie. Na początku obaj kandydaci mieli przedstawić wizję rozwoju Gdańska na najbliższe cztery lata.

Paweł Adamowicz podkreślał, że ma w planie dwa zadania: małe i duże. Pierwsze to zajęcie się poprawą stanu podwórek, chodników, budową zieleńców, placów zabaw. Drugie to skorzystanie z ostatniej szansy na sięgnięcie z środków z UE na rozbudowę ul. Bulońskiej, Warszawskiej czy Małomiejskiej.

Kurtuazja skończyła się bardzo szybko.

Andrzej Jaworski zarzucił Pawłowi Adamowiczowi, że co innego mówią jego obietnice, a co innego pokazuje budżet miasta na przyszły rok, gdzie wydatki choćby na remont chodników są mniejsze, niż wynikałoby z obietnic prezydenta.

- Poseł Jaworski nie ma żadnej wizji dla Gdańska, jego 21 postulatów to zbór banałów, PIS w 2007 roku miał większy program. Pan nie odrobił lekcji. Gdyby pan trochę więcej czasu spędzał w Gdańsku, niż w Warszawie czy Toruniu, to wiedziałby pan, czego potrzebuje Gdańsk - odciął się Adamowicz.

- Jako były ministrant księdza Jankowskiego wstydziłby się pan. W swoim programie napisał pan bzdury. Obiecał pan wcześniej basen na Ujeścisku, obecnie nie ma o tym ani słowa - ripostował Jaworski.

W nawiązaniu do pytania o Budżet Obywatelski, kandydat PiS zapowiedział podział środków w oparciu o dzielnice, a nie o okręgi głosowania. - BO ma być dla obywateli, a nie elementem pańskiej kampanii - mówił Jaworski.

- Nie mówiliśmy, że BO jest skończonym projektem, dlatego będziemy szukać rozwiązań, by dzielnice mogły w większym stopniu w nim uczestniczyć. W obecnej kadencji zapraszamy różne środowiska do opiniowania uchwał - bronił się Adamowicz.

W tym momencie nastąpiła licytacja, który z kandydatów częściej spotka się mieszkańcami. Przy czym poseł Jaworski, parokrotnie podczas wypowiedzi Adamowicza reagował na nie śmiechem.

- Środki finansowe wydane na podziękowania dla gdańszczan za udział w głosowaniu na Budżet Obywatelski były większe, niż wydano na projekty z tego budżetu. Podczas spotkania z mieszkańcami na Oruni zamknął się pan z wyselekcjonowaną grupą, gdy na Wyspie Sobieszewskiej zadano panu niewygodne pytanie to powiedział pan, że jego autor może opuścić spotkanie - wyliczał Jaworski.

- Pan Jaworski nie spotyka się z mieszkańcami, ja miałem takich spotkań kilkaset. W sobotę i niedzielę odpowiadam na pytaniach w portalach społecznościowych i w przeciwieństwie do pana Jaworskiego, nie cenzuruję wypowiedzi na swojej stronie - mówił Adamowicz.

Poruszono wątek zaniedbanych dzielnic. Prezydent, zapytany o Biskupią Górkę, zapowiedział rozszerzenie programu rewitalizacji i realizację projektów społecznych.

- Bajki pan opowiada. Obiecywał pan odnowioną Orunię, a nic takiego nie ma miejsca. Wybrał się pan tam tylko po to, by zrobić sobie fotografię. Tymczasem na Oruni wciąż brakuje drożnego przejazdu przez linię kolejową - argumentował Jaworski.

- Jeżeli jeździ się tylko między Wiejską a Gdańskiem, to nie ma wiedzy co się dzieje w Gdańsku. Na Oruni uratowaliśmy zabytkową kuźnię, w której dziś jest centrum sąsiedzkich spotkań - odpowiadał Paweł Adamowicz.

Poruszano kwestię wysokich czynszów w mieszkaniach komunalnych, politykę prorodzinną czy prospołeczną oraz uciążliwości, które powoduje wysypisko śmieci w Szadółkach. Tu też było więcej zgrzytów niż konkretów.

W pewnym momencie kandydaci zadawali sobie nawzajem pytania.

Także ta część zaczęła się od wzajemnych przytyków. Jaworski wytkał obecnemu prezydentowi drogie i kosztowne inwestycje, jak ECS. Adamowicz, chciał wyjaśnień co Jaworski robił w stoczni i dlaczego doprowadził ją do katastrofalnego stanu.

- Pan Jaworski nie dostrzega żadnych pozytywnych zmian w Gdańsku, wyraźnie źle się tutaj czuje. Chcę wiedzieć, czy jeśli będzie pan wybrany na prezydenta, to czy doprowadzi do zmiany nazwy lotniska z Lecha Wałęsy na Lecha Kaczyńskiego? - zapytał Adamowicz.

- Nie jestem alfą i omegą, tak jak pan o sobie myśli, ja o wszystko pytam gdańszczan. Jeżeli będą chcieli żeby lotnisko nazywało się imieniem Pawła Adamowicza to tak będzie, ale jeżeli powiedzą że ma zostać z imieniem Lecha Wałęsy to będzie, bo ja pytam gdańszczan w przeciwieństwie do pana - ripostował Jaworski.

Przed debatą Radio Gdańsk poinformowało o wynikach najnowszego sondażu przeprowadzonego przez instytut Homo Homini. Według niego w drugiej turze urzędujący prezydent Paweł Adamowicz uzyska 58,6 proc. głosów gdańszczan. Jego kontrkandydat Andrzej Jaworski może liczyć na 29,5 procentowe poparcie. Prawie 12 proc. mieszkańców Gdańska nadal nie wie, na kogo odda głos. Deklarowana frekwencja w zbliżającym się głosowaniu to 45 proc.

Kandydat na prezydenta Gdańska Waldemar Bartelik, którego kandydaturę w pierwszej turze wyborów poparło 6,6 proc. (9254 głosów), w niedzielę poprosił swoich wyborców o przekazanie głosów na Jaworskiego.

W pierwszej turze wyborów Paweł Adamowicz zyskał 46,04 proc. poparcia (64674 głosów), z kolei jego kontrkandydat z Prawa i Sprawiedliwości 26,16 proc. (36736 głosów). Na kolejnym miejscu uplasowała się kandydatka Gdańska Obywatelskiego, Ewa Lieder, zdobywając 17289 głosów (12,30 proc.).

Opinie (1138) ponad 10 zablokowanych

 • (55)

  Adamowicz musi odejść i cała jego klika.

  • 975 469

  • Czy ktoś go spytał o spór z CBA w sprawie braku środków na pierdylion mieszkań, które kupił? (9)

   I czy powoływanie się w ramach obchodzenia prawa na darowizny od żyjących i nieżyjących krewnych ratujące d..... to w przypadku polityków PO norma (vide casus Nowaka i jego zegarka)?

   • 132 31

   • A czy ktoś go pytał czemu wyciera sobie na FB gębę szacunkiem dla obywatelskich konsultacji? (8)

    Wszyscy pamiętają konsultacje cynika Lisickiego w sprawie metody śmieciowej i to jak wygrała ta, która zdobyła najmniej głosów w trakcie konsultacji.
    A co z ostatnią aferą z budżetem obywatelskim i zmianą decyzji już po głosowaniu?
    To ma być demokracja? To jest kpina i pogarda dla mieszkańców.

    • 107 16

    • jaka konsultacja (7)

     przeciez jak byla konsultacja w oliwie to mieszkancow wyzwal od glupich, baran jeden, zeby tak go wsadzili wkoncu za te machloje

     • 49 12

     • Adamowicz zły,ale... (6)

      ja na oszołomów i V kolumnę Putina głosował nie będę!!!

      • 32 45

      • V kolumna Putina? Tego by nawet "gebelsik" nie wymyślił. (5)

       Typowa antydemokratyczna propaganda partii miłości fałszującej wybory

       • 33 15

       • Tak V kolumna!!! (1)

        Wy jesteście tak otumanieni nienawiścią że nawet nie widzicie,że tańczycie w rytm Kalinki!
        Dzięki takim postawom,ja konserwatysta jestem zmuszony od lat głosować na PO!

        • 29 32

       • W rytm Kalinki to chyba Sikorski tańczy, który prawie wywołał wojnę, a potem zaczął strugać głupa

        i w nagrodę został marszałkiem sejmu. Za zasługi w stosunkach z Putlerem i przekopywanie smoleńskiej ziemi zajęła to stanowisko obecna premier.
        Tekst o V kolumnie jest bardzo wygodny dla fałszerzy wyborów. "My was robimy w ch...., a wy siedźcie cicho, bo Putlerek wejdzie zrobić spokój i to wszystko będzie wasza wina". Goebbels byłby zachwycony.

        • 33 13

       • Jak dla mnie to PiS przekręcił wybory

        Skąd takie nadzwyczajnie dobre wyniki na wschodzie Polski???
        Przez proboszczowo-smoleńskie sito lokalnych komitecikow nawet mysz sie nie przeciśnie.Jak to jest mozliwe ze partia ktora dostaje w tyłek w sondażach,ktorych rzecznikiem jest(podobno był) drobny cwaniaczek chwalący sie długością przyrodzenia,mający w swoich szeregach komunistycznych sędziów "wygrywa" w wyborach dzięki niewiarygodnym wynikom na ścianie wschodniej???

        • 16 28

       • jesli falszerstwa wyborcze sa tak oczywiste, czemu nikt nie zglosil tego do sadu? (1)

        A no tak, bo nie sa tak oczywiste. Dodatkowo - jesli istnialyby nie stal za tym zaden polityk, a poszczegolni lokalni ludzie. Twoj sasiad, moze syn czy zona. Bo to Ci ludzie siedzieli w komisji i liczyli recznie glosy.

        Tak, glosy liczone byly recznie. Program Kalkulator1 nie zliczal glosow z kart wyborczych. Program ten mial sluzyc do szybszego zliczenia wszystkich glosow z calej Polski. Po wyborach te wyniki i tak powinny byc zweryfikowane za pomoca tradycyjnych protokolow z komisji wyborczych.

        Jesli sa tu jakies przekrety to nalezy sadzic i skazywac konkretnych ludzi z konkretnych komisji wyborczych, bo to oni mogli oszukiwac.

        • 7 5

       • Nie po to nowy kodeks wyborczy przygotowany i zatwierdzony przez PO jest skopany, aby

        można było korzystać z sądowych środków o których wspominasz. Okazuje się, że w oparciu o nowe błędne przepisy jest problem nawet z właściwością miejscową sądu, do którego należałoby wnosić te protesty, o czym oficjalnie wypowiadają się prawnicy.
        Poza tym nawet kilkaset protestów wnoszonych z powodu jawnego falszerstwa będzie dotyczyć tylko tych kilkuset jednostkowych spraw, nawet jeśli będzie jasne, że fałszerstwo było ogólne i masowe w całej Polsce.
        Do tego stopień skomplikowania procedury wiadomo, że zniechęci większość do wnoszenia protestów.
        Skoro Bul-Komorowski twierdzi, że ludzie są tak głupi, że mieli problem ze skreśleniem na prostym druku właściwego krzyżyka i to jest powód nieprawidłowości w wyborach, a z drugiej stronie cynicznie ich odsyła do skorzystania ze skomplikowanej procedury odwoławczej na drodze sądowej, to twierdzisz, że to jest demokracja? Taką demokrację to mieliśmy w PRL.

        • 6 4

  • Adamowicz ulica CZŁUCHOWSKA (4)

   Gorsza niż niejedna droga na wsi !

   Wstydź się !!! Co Ty gościu obiecujesz ? Jak 6 lat nie potrafisz wylać asfaltu na 1km odcinek rozwalonej jezdni na której psują się samochody!

   • 89 25

   • (2)

    bo ona jest na wsi, to co się dziwisz

    • 31 9

    • no to już wiesz,. co w niedzielę zrobić (1)

     • 17 2

     • oddac glos na adamowicza, a pozniej patrzec jak sie pisowscy separatysci wija z zawisci.

      • 16 30

   • człuchowska to lux w porownaniu z kołodzieja

    • 12 3

  • trzy pytania do kandydatów! proszę o konkretną odpowiedź! (7)

   - co z górą fosforów w przepięknym miejscu jakim jest Sobieszewo?
   -co z firmą utylizacyjną na Westerplatte?
   - co z wysypiskiem śmieci i spalarnią śmieci w Szadółkach?
   krótko i na temat proszę.

   • 85 9

   • po co zadajesz te pytania (1)

    przecież od 20 lat Adamowicz je słyszał bo pytania zadawane są od wielu lat. I co ten nierób zrobił? NIC Więc proszę więcej nie zadawać jemu takich pytań.

    • 94 10

    • Banda cym balów szadulki byly pierwsze....m

     • 9 6

   • ad 1, 2, 3 (4)

    jest, jest i jest. i co?

    ani adamowicz ani jaworski nie "zniknie" w magiczny sposób góry fosforów. zwłaszcza że to teren gminy Pruszcz Gdański. firmę na westerplatte miasto kilka razy próbowało blokować, ale musi niestety działać w granicach prawa, a to jest dziurawe. a co do wysypiska i spalarni - sorry, ale co ma z nimi niby być? są potrzebne miastu.

    • 37 11

    • czyli "niedasie"... (2)

     • 14 4

     • od kiedy "potrzebne miastu" znaczy nie da sie? (1)

      Poza tym, czy naprawde nikt nie zauwazyl, ze od 10 lat miasto przezywa dynamiczny rozwoj infrastruktury? Fakty, nie opinie.

      Sa niedociagniecia. Owszem.
      Sa takie kwiatki o jakich piszesz. Owszem.
      Same inwestycje nie zawsze sa idealnie wykonane. Oj, to jest temat na wiele artykulow.

      Mozna lubic czy nie lubic Adamowicza. Obiektywnie trzeba przyznac, ze w Gdansku buduje sie wiele, a Gdansk sie rozwija. Fakt, nie opinia.

      Mozna ewentualnie uwazac, ze inwestycje przeprowadzane sa w niewlasciwej kolejnosci, sa za drogie, za tanie, czy niepotrzebne.

      Jesli ktos tak uwaza, to moze teraz zmienic prezydenta. Ale nie biadolcie, ze nic sie w miescie nie zmienia...

      • 4 8

      • na dobre zmienia się? pkt 1,2,3 to co?

       byłem na spektaklu w Teatrze Szekspirowskim. pytam się czy ktoś za to "beknie"? ECS!

       • 4 2

    • bajdurzenie o "granicach prawa"

     to tak jak z tymi dzikami łażącymi po dzielnicach. podobno nie można było nic zrobić bo takie prawo. ale przyszło piłkarskie euro i proszę rozwiązano problem dzików w mieście w try miga.

     • 2 1

  • ale na pewno nie Jaworski... (3)

   • 50 51

   • Precz ze zlizywaczem śmietany z kolan Rydza!!! (2)

    • 13 31

    • Czy ty wiesz co działo się na plebanii u Jankowskiego? (1)

     Młodość Pawełka i ministranckie życie ;-)

     • 28 7

     • Jawor go tam wprowadził?

      • 2 18

  • Adamowicz i przyjaciele (1)

   Takie było hasło konwencji wyborczej Adamowicza. Bardzo celne hasło, bo Gdańsk jest już na kilka pokoleń w łapach Adamowicza i przyjaciół - wszystkie stanowiska w urzędzie, instytucjach i spółkach choć trochę zależnych od miasta lub innych krewnych i znajomych, wszystko mają obsadzone. I nawzajem sobie spijają z dzióbków intratne, mniej lub bardziej bezsensowne kontrakty, kontrakciki i zlecenia, jak np. projekt iluminacji jednego drzewa za kilkanaście tysięcy. A lemingi sikajo z radości, że im miasto pięknieje.
   Adamowicz i przyjaciele for ever!!!
   Na szczęście nic w przyrodzie nie ginie, a historia ma pamięć doskonałą. I choćby w marmurze utrwalali swoje marnotrawstwo, to i tak przyszłe pokolenia będą sikać na ich pomniki.

   • 81 6

   • Budyń jest albo głupi albo bezczelny. Takie hasło?

    Wszyscy pamiętają Sowę i przyjaciół - aferę, która jak wszystkie afery PO pozostała bezkarna. To jest kwintesencja rządów tej formacji.

    Ośmiorniczki dla przyjaciół i kamieni kupa dla reszty.

    • 65 4

  • W całej Polsce już ogłosili, że Adamowicz wygra w II Turze - zróbmy happening - zagłosujmy na Jaworskiego (5)

   - sprawdźmy czy w Polsce da się zrobić coś teoretycznie niemożliwego i utrzyjmy nosa aroganckim politykom - miasto na tym nie straci. Układ sił w radzie miasta gwarantuje kontynuację polityki z poprzedniej kadencji, a przy okazji odsunięcia Adamowicza jest szansa na porwanie sieci polityczno-biznesowych powiązań, która powstała podczas jego rządów.

   • 138 40

   • ktoś się pośmieje a potem męcz się z Jaworskim 4 lata

    ulubieńcem Radia Maryja , gdyby był ktokolwiek inny sensowny to dałbym swój głos na niego , a tak głosuję na budynia z dwojga złego

    • 44 58

   • NIE dla katolskich nieudaczników (3)

    happeningi odprawiaj w swoim Pierdziszewie

    • 19 38

    • Budyń to katolski nieudacznik? Wnosząc po przeszłości i obecnych zasługach, pasuje jak ulał. (2)

     • 20 5

     • kto to budyń? (1)

      • 4 10

      • to taki odwrócony kisiel..

       • 12 3

  • (3)

   A co maja zrobic osoy ktore nie chce glosowac na zadnego a jednak czuja obowiazek udzialu w wyborach? Serio pytam. Dla mnie obaj sa przegrani.

   • 13 10

   • Oddaj głos nieważny! (2)

    • 6 17

    • i wtedy bedzie to pozywka dla sPiSkowcow, ze to byl na pewno glos oddany na Jaworskiego (1)

     Ktos jedynie wymazal krzyzyk.

     Normalnie oddanie glosu niewaznego nie jest zle. Natomiast w Polsce, w ktorej istnieje Kaczynski i Macierewicz, jest to dzialanie antypanstwowe. Na pewno zostanie przez nich wykorzystane do brudnej walki o to, aby Polacy nadal nienawidzili swojego kraju.

     To, co wyprawia PiS w kwestii zobrzydzania ojczyzny jest straczne. Ludzie, mozna krytykowac inna partie, mozna krytykowac jakies ustawy, procesy zachodzace w kraju. Jednak wieczna krytyka POLSKI i wieczne powtarzanie, ze to totalitaryzm itp. (inna sprawa, ze do totalitaryzmu to nawet Bialorusi i Rosji bardzo wiele brakuje) sprawia, ze za rok czy dwa u wladzy moze bedzie i PiS. Tyle, ze Polacy nadal beda czuli wielka niechec do swojego panstwa.

     Ot, takie pyrrusowe zwyciestwo. Miejscie to na uwadze.

     • 7 7

     • Dużo inwektyw mało merytoryki w twojej wypowiedzi.

      No to ja zapytam cię konkretnie i proszę o konkretną odpowiedź.
      Dlaczego po podsumowaniu ostatnich wyników wyborów tylko 2% wyborców oddało tzw. głos nieważny na arkuszu dot. wyborów prezydentów i burmistrzów, a wyborach do rad i sejmików było to ok.20%? Jesli wynikało to z anarchistycznego oddawania głosów nieważnych przeciwko jakiejkolwiek władzy, to czemu:
      1.tak różny wynik w wyborach do róznych organów
      2.dlaczego anarchizowanie państwa poprzez oddawanie nieważnego głosu jest OK, a sprzeciwianie się nieprawidłowościom w wyborach nazywane również "anarchizowaniem" państwa jest be.
      Eksperci PR-owscy mają schizofrenię i na siłę szukają usprawiedliwienia tego bałaganu z 16listopada żeby kryć tyłek obecnej władzy?

      Wracając do tematu rozbieżności pomiędzy głosami nieważnymi w wyb. prezydentów i rad - jako ciekawostkę należy przytoczyć, że po zmianach ordynacji wyborczej i kodeksu wyborczego - tylko nieważność dot. głosów na prezydentów i burmistrzów musi być dokładnie opisana w protokołach komisyjnych, a do pozostałych organów - nie.
      Ciekawe dlaczego. Tam gdzie procedury dla komisji są mocno wywindowane i restrykcyjne, nieważności było tyle co na lekarstwo. Czy rzeczywiście nieważność głosów była wyborem wyborców?

      • 4 4

  • ,,Budyń mi już nie smakuje,,

   • 50 5

  • Jaworski wypadł lepiej. Bez dyskusji!

   • 52 19

  • Budyń odnowil na Oruni kuźnię i jest tam teraz centrum spotkań sąsiedzkich?? (1)

   Hahahaha

   • 43 9

   • też się uśmiałem. sama taka gadka o centrum spotkań sąsiedzkich to już wystarczająca za wszystko kompromitacja. już za samo to warto zagłosować na kogokolwiek tylko nie na niego.

    • 23 3

  • (1)

   ALE SIĘ PISIE LEMINGI RZUCAJĄ. JAWORSKI DO STOCZNI!

   • 9 31

   • Żebym ja nie napisał komu Budyń ma pójść i (ob)ciągnąć ...... samolocik.

    • 24 3

  • NIE DLA ADAMOWICZA (2)

   Dość tego kociokwiku. NIE DLA ADAMOWICZA. Ludzie pomóżmy sobie.

   • 35 13

   • Liczysz na stołek od etnologa-oszołoma? (1)

    • 4 8

    • Myślisz, że każdy liczy na stołek? Nie mierz wszystkich swoją POkrętną miarą

     • 7 3

  • Sprawa mieszkań Adamowicza

   Właśnie doczytuję, iż sprawa nieprawdziwych oświadczeń majątkowych Adamowicza, to chyba jest jednak "wielka rzecz", bo ma być przedłużone postępowanie aż do 30.03.2015 roku. A przecież się przyznał, to nie wystarczy? Czy coś tam jeszcze "siedzi"?
   W tym układzie: Nie poprę Adamowicza, na 100%!

   • 27 4

  • Tylko zeby nie

   bylo "efektu ksiazeczki".

   • 12 0

  • Bez zmian

   Układ będzie trwał dalej w skorump. urzędzie -Waszymi głosami "Gdańszczanie'"

   • 4 1

  • jasne...bo PiS to alternatywa??? (1)

   glupoty gadasz. Fanatyczny PiS a zwlaszcza Kaczor powinien w psychiatryku siedziec a nie pokazywac sie na scenie politycznej. PiS to choroba, ktora trzeba leczyc wiec nie jest zadna alternatywa dla PO I Adamowicza

   • 9 10

   • A może coś merytorycznego wreszcie któryś z was klakierki Adamowicza napisze?

    Te komentarze made by PO to praktycznie zawsze niemerytoryczne inwektywy.
    Wyzywanie kogoś od wariatów to jest poziom przedszkolny, jedynie źle świadczący o korzystającym z takich środków.

    • 5 3

  • Adamowicz nie ma nic madrego do powiedzenia

   Prezydent Gdańska Paweł Adamowicz wycofał się z przedwyborczej debaty w Cytat: Radiu RMFFM i TVP Info ze swoim konkurentem Andrzejem Jaworskim z Prawa i Sprawiedliwości. Jako powód podał mało wiarygodne tłumaczenia, zrzucając odpowiedzialność na swój sztab wyborczy.
   Zdaniem Adamowicza, jego sztab zgodził się na debatę bez uprzedniej z nim konsultacji.
   - Sztabowcy trochę przegrzali. Ale trzeba być miłosiernym, wybaczyłem im ten błąd - mówił, pytany o sytuację przez dziennikarzy.

   • 2 2

  • 700 tys. zł za dwa tygodnie pracy. Prezydent Gdańska wygra przetarg?

   h t t p ://m.dziennik.pl/wiadomosci/kraj/700-tys-zl-za-dwa-tygodnie-pracy-prezydent-gdanska-wygra-przetarg?utm_source=m_dziennik_pl&utm_medium=nextclick&utm_campaign=bloczki-rc

   • 2 0

 • "Ale z każdą chwilą było w niej coraz więcej złośliwości i coraz mniej argumentów" (19)

  - i dlatego właśnie pójdę na wybory i skreślę obu Panów...

  • 181 277

  • Popieram (13)

   Mamy taki sam plan z żoną

   • 25 46

   • (7)

    Plan do d*py. Taka postawa spowoduje ze budyn dalej będzie robic co chciał, ale widać ze to Wam pasuje, tylko wtedy po co isc? Ja ide po to żeby cos zmienić, a nie po to żeby nie zmienilo się nic.

    • 98 21

    • Zamienić sr*czkę na zatwardzenie (4)

     to marny biznes.

     • 50 26

     • Masz rację, osoba nie ma znaczenia. Znaczenie ma demokratyczna likwidacja klik (3)

      przyrośniętych do stołka. Zwłaszcza takich, które mają problem rozliczyć się z zakupionych prywatnych dóbr w trakcie trwania kadencji. Zdecydowane NIE dożywotnim kadencjom władz. To nie jest demokracja.

      • 78 5

      • Najpocieszniejsze jak dwaj typowo polscy katolicy (2)

       wyzywali się wzajem: jeden, że drugi przesiaduje w Radio Ma ryja, drugi, że pierwszy był ministrantem.
       Brawo, pogratulować kościelnego wychowania

       • 19 2

       • A co miał odpowiedzieć ulubieńcowi Gocłowskiego i wychowankowi Jankowskiego z parafii Brygidy, który (1)

        teraz udaje wielkiego Europejczyka i już zapomniał kto go na stołek wsadził i czyje poparcie było istotne?

        • 16 4

       • ja zawsze dorysowuję kratkę z Batmanem

        jednego roku Batman dostał conajmniej 15 głosów ale nikt tego nie policzył. Dlatego pójdę na wybory po raz kolejny z przeświadczeniem, że są one sfałszowane.

        • 1 2

    • zmień siebie (1)

     A Gdańsk zostsw w spokoju ! Adamowicz to mniejsze zło i tyle ! Jaworski to tragedia

     • 27 57

     • ale ja nie chce glosowc na mniejsze zlo. Mam dosyc. Glosowalam tak ostatnio. Chce miec kandydata, ktory zrobi dobrze mieszkancom, a nie miastu. Teraz pora na zacisniecie pasa. A jak slucham budynia to mam wrazenie, ze on ma budzet Szwajcarii...Dzielnice sa zaniedbane, on pieknie mowi co zrobi, a robi stolec.

      • 5 3

   • tzn. skreślsz żonę? (4)

    • 45 1

    • TAK (3)

     Powód? Dwie zbyt duże dziury, w tym jedna budżetowa.

     • 9 3

     • a kto jej tak te dziury rozdymal? adamowicz?

      • 4 3

     • a druga? (1)

      Rozumiem tez, ze nie podoba Ci sie al. Zolnierzy wykletych, Sucharskiego, Ergo Arena, PGE Arena, nowe tramwaje + nowe linie tramwajowe, dojazd do obwodnicy W-Z-tka itp.?

      Podaj prosze, z czego nalezaloby w budzecie z ostatnich 10 lat zrezygnowac. Wtedy bedziemy mogli podyskutowac. Takie gornolotne slowa niewiele komukolwiek mowia. Prosze o konkrety, nie o wykrety.

      • 3 2

      • nie podoba mi się 11 mieszkan jednego z urzedników

       nie podoba mi się nieudolność na urzędzie
       nie podoba mi się afery łapówkarskie w lokalówce / a to przeciez sama esencja dzialanosci gminy/
       nie podoba mi się Amber Gold Afera itp itd

       • 5 2

  • wybory są dla tych, co nie maja co robić

   i dlatego niektórzy chodzą i skreślają obu. Równie dobrze można rzeźbić w g...nie

   • 15 13

  • A ja zagłosuje na Jaworskiego (3)

   Przynjmniej nieco ukróci ciemne interesy tych facetów od zabudowywania parków, niszczenia osiedli nowymi "dominatami" czy pomysłami na hipermarkety w centrum osiedli.

   Adamowicz się popisał jako prezydent ale nie mieszkańców Gdańska a rad nadzorczych. Zresztą w jednej zasiada - w GPECu.

   • 22 13

   • g.. to da bo plany zagospodarowania uchwala Rada Miasta Gdańsk, a PO ma większość

    więc co to zmieni...

    • 3 5

   • nie (1)

    Nie dla oszoloma z debaty wynika ze facet nie ma wizji rozwoju miasta jedynie wszystko rozwalić , a wybuduje tylko kilka pomników, trzeba tez pamiętać o jak wykazal się jako dyrektor stoczni,

    • 7 6

    • a pawelek jak wykazuje sie jako prez miasta?

     • 4 3

 • Panie Adomowicz - spokoje i bez nerw - i tak Pan wygra :-) (14)

  • 358 592

  • Czyżby? (4)

   Klakier ;)

   • 43 21

   • oczywiście!

    • 15 23

   • No wiesz. On po prostu wie ;-)

    Cudo-wyborów ciąg dalszy się zapowiada ;-)

    • 39 6

   • Pkw o to zadba (1)

    gdy się skreśli obu panów wygrywa ten kto jest pierwszy na liście ,gdy się odda pustą kartę w domyśle oznacza to że oddało się głos na pierwsze miejsce, gdy ktoś skreśli jedynie drugiego na liście głos będzie traktowany za nieważny, i zagrażający integralności państwa , Prof Belka zacznie drukować pusty pieniądz.
    Głosujcie na władzę bo władza i tak wygra.

    • 47 10

    • Dokładnie ;-)

     • 22 6

  • ....tak ty już to wiesz ha ha ha ha

   .. ale skąd ??? już policzyłeś głosy drugiej tury ?

   • 9 4

  • ministrant już zapomniał o swej roli

   i teraz potrzebuje suflerów

   • 20 1

  • Co to takiego ta nerw?

   • 4 3

  • "bez nerw"??? (2)

   wieśniaku, naucz się mówić i pisać!
   bez NERWÓW!!!!!

   • 5 11

   • Ty sie tez naucz

    Widzieć niepisane przymkniete oko.

    • 8 1

   • bez nerw, spokojnie, poluzuj warkoczyki

    • 1 2

  • Znowu "policzą głosy"?

   Strach się bać

   • 6 2

  • Goopki i cynicy głosują na Pawła. Mądrzejsi na Jawora.

   Cynicy to ci co wiedzą że Paweł to strata dla mieszkańców ale zysk dla nich osobiście. Dla nich im gorzej tym lepiej.

   • 13 4

  • Rada Nadzorcza GPEC

   I nadal będzie Pan mógł dorobić sobie do skromnej pensji prezydenta to 50 tys zł za zasiadanie w radzie nadzorczej GPEC. W firmie którą sam Pan sprzedał miastu Lipsk. A niech Pan ma !
   Młodzi wyborcy PO nie mają pracy ? Ich problem !

   • 7 2

 • Dwa oszołomy. (13)

  Jeden lepszy od drugiego...

  • 380 130

  • czy wygra budyń czy kisiel to nieważne, ważne że Gdańsk już przegrał z takimi kandydatami. (1)

   • 41 8

   • Sorry Adamowicz,ale na Ciebie i tak nie zaglosuje:)

    • 30 6

  • Dokładnie. Wybór między dżumą a cholerą.. (2)

   Ech, co za poziom. Partyjne cwaniaki. Trzeba głosować na Ruch Narodowy..

   • 15 21

   • Nie przejdzie :-)

    • 9 1

   • Drzewa wyrwą

    Kostkę z chodników...

    • 6 3

  • (6)

   To prawda, ale Pisiory jak zwykle najwięcej ujadają, a najmniej robią (tak samo w Gdyni). Poza tym PiS zupełnie nie radzi sobie z inwestycjami, które wpływają na rozwój miasta. Czysty populizm.

   • 23 19

   • I co jeszcze PiS robi? Przerabia dzieci na macę? (4)

    strachy na lachy dla głupich lemingów, dla których autorytetem są za to: półanalfabeta od rażących błędów ortograficznych, zapluty ziejący jadem psychol od wysadzania w młodości pomników i "dziecko szczęścia", które dostało urlop zdrowotny z Oświęcimia.

    • 14 9

    • Ty tak nie pusz do lemingów (3)

     Oni i tak nie wiedzą o kogo chodzi

     • 11 6

     • lepiej być lemingiem niz frustratem ..przynajmniej zdrowiej i weselej :) (2)

      Ja tak sobie myślę, że tylko debil pokroju Kaczyńskiego i całego PIS nie dostrzega potencjału tzw. leminga i nie kojarzy ,że to leming daje pracę jego elektoratowi. I pomimo kolejnych przegranych wyborów lży uczciwych ludzi,którzy nie chcą jałmużny i liczą na siebie. Nie wierzę w boga, nie wierzę politykom, mam d..pie ludową mądrość....jestem lemingiem. Znam lepiej historię Polski i powszechną oraz prawo niż całe zastępy pisoswich i narodowych działaczy ...jestem lemingiem. Głosuję na słabe PO lub PSL bo kocham ten kraj i nie chcę patrzeć na jego upadek pod rządami ignorantów i słabiaków z PIS ...jestem lemingiem. Mam pieniądze na które ciężko pracuję ..jestem lemingiem. Czytam prasę od lewa do prawa bo chcę mieć szerokie spektrum a nie jedną słuszną interpretację rzeczywistości ...oczywiście leming bez własnego zdania :) itd itd...Nie znosze tego d*p..a Adamowicza ale Jaworsi i radio maryja, jezus , smoleńsk i socjopata prezes to nie moje klimaty.

      • 18 18

      • Dobrze powiedziane, mocno powiedziane (1)

       • 2 6

       • To może w końcu zawalczmy o JOW!!!

        To będzie koniec mniejszego zła. Problem tylko w tym, ze największym partiom to się nie opłaca

        • 1 2

   • Trójmiejskie pisiorstwo to jakąś porażka - od Jawora po Horałe - rozpacz. Tym panom i ich przydupasom dziękuję bardzo :)

    • 5 5

  • Lepiej niech dalej rządzi Paweł. Tyle jeszcze do podwyższenia...

   tyle mieszkań do kupienia...

   • 3 2

 • No nie wiem.. (11)

  Moim zdaniem ani Pan A. ani Pan J. nie są dobrymi kandydatami na urząd prezydenta miasta.

  • 477 83

  • Nie ważne jak zagłosujesz, ważne kto policzy głosy.

   • 27 5

  • Ja głosuję na zmianę, nie na człowieka. (5)

   • 28 7

   • (4)

    Głosujesz na zmianę, dla zmiany?!
    Nie rozumiem Ciebie!!
    Liczysz na to, że Jaworski zrobi coś dla miasta i jego mieszkańców???
    On zrobi to co zrobił w Stoczni.
    Powiem więcej zrobi wszystko, by wypromować partię dyktatora.
    Mam nadzieję, że umiesz czytać ze zrozumieniem

    • 18 26

    • Wolę Jaworskiego

     Budyń podniósł podatki za tereny zielone (boiska, parki, trawniki itp) o pięćset procent - to nie żart. Wprowadził je po to, aby sfinansować budowę stadionu.
     Za kadencji Budynia spalarnia odpadów niebezpiecznych w Gda zaczęła palić ziemię skażoną herbicydem HCB - ma spalac ten syf do końca 2014 roku. Zezwolenia potrzebne na ten proceder wystawił UM i ich nie cofnął.
     Mało tego Budyń planuje otworzyć większą spalanię - w Szadółkach. Będziemy palić w Gdańku śmieci z całego województwa. Co gorsza - nawetr jeśli to sa śmieci - to spalania jest starego typu rusztowa - co oznacza skażone powietrze i dużo odpadów. Budyń mówi, że spalarnia będzie monitorowana - jeśli tak jak ta w Nowym Porcie to ja dziękuję.
     Budowa ECS - zupełnie niepotrzebna, nie dość że zniszczyła budynki które były tłem tamtych wydarzeń, to kosztowała krocie. A trzeba jeszcze to utrzymać....
     Mam pisac więcej?

     • 32 4

    • Co Ty wiesz o Stoczni?

     Ludzie, Stocznia Gdańska wciąż pracuje, w przeciwieństwie do wielu innych byłych już stoczni. Więc podziękujcie Jaworskiemu, że zrobił coś dobrego, co się innym nie udało.

     • 7 8

    • "Głosujesz na zmianę, dla zmiany?!
     Nie rozumiem Ciebie!!"
     Ja głosuję na zmianę, ale i na człowieka, bo Jaworskiego znam, znam jego program, wiem jakie ma wykształcenie i doświadczenie, słuchałem też debaty. Podejmuję świadomą decyzję i mam nadzieję, że gdańszczanie się obudzą z tego wieloletniego letargu!

     • 2 4

    • a adamowicz co robi dla mieszkancow? on nie ma pojecia co sie w innych dzielnicach niz srodmiescie dzieje. Koles w odpowiedzi na brak szkol na Ujescisku-Lostoicach mowi, ze przeciez wybudowano szkole...w Karczemkach i odciazono obwod. No zart jakis. Przeciez to inna czesc Gdanska. Albo problem Sobieszewa i mostu nazwal problemem lokalnym. Nie dosyc, ze utrudnia to zycie wielu osobom, to jeszcze w sezonie wiele osob korzysta z plaz w Sobieszewie. A dla niego to problem lokalny. Co Jawor zrobil ze stocznia? Aco Adamowicz robi z miastem? Poza zmniejszyc apetyt i zrobic cos dla mieszkancow, nie dla miasta.

     • 7 3

  • ja się wstydzę (1)

   że na PO głosuję ale muszę bo popieram afery ,kłamstwa i złodziejstwo

   • 20 7

   • Ważne, że jesteś szczery względem siebie i potrafisz sobie spojrzeć w lustrze w twarz ;-)

    Pawełek?

    • 13 1

  • Budyń mówi że będzie budował zieleńce - chyba je zabudowywał, a to nie to samo!

   Budyń podniósł o 500% - pięćset procent - spółdzielniom mieszkaniowym podatek od terenów zielonych. Wiedział doskonale, że Przymorze, Zaspa, Żabianka i Morena mają ogromne połacie niezabudowanych obszarów rekreacyjnych, których mieskzańcy tych osiedli nie chcą oddawać deweloperom. Niektórych "trawników" nawet się nie da, bo obok 10 piętrowego bloku nie da się postawić drugiego takiego samego czy mnijeszego. Budyń i spółka policzyli ile rocznie zarobią na tym podatku, mało tego, mieszkańcy nawet nie wiedza że wprowadził im ten podatek Budyń - bo ten podatek spowodował podwyżki w Spółdzielniach Mieszkaniowych... Tzw bezpieczny podatek - bo płacący nie wie kto go narzucił, a że jest dla szarego obywatela - to się od jego zapłaty nie wywinie....

   • 15 4

  • nie zniechęcaj wyborców

   należy póść i zagłosować przeciwko adamniewiczowi stawiając krzyżyk przy Jawoeskim

   • 3 4

 • (20)

  Wybór jak między dżumą a cholerą.....

  • 516 91

  • ja głosuję na adamowicza (11)

   wolę znaną dżumę od nieznanej cholery z Parlamentarnego Zespołu ds. Przeciwdziałania Ateizacji Polski.....
   Ostatecznie zagłosuję na PGN. (Partia Głosów Nieważnych).

   • 54 78

   • mentalnośc niewolnika, współczuje (4)

    • 44 23

    • (3)

     Ja tobie też PiSi lemingu. Głosujesz na PiSlamistę bo tak ci guru powiedzial.

     • 24 41

     • Nie, bo tak mi laickie sumienie (super ego) i biologiczny instynkt samozachowawczy mówią. (2)

      Głosowanie na afery z HCB w tle, zdefraudowaną kasę na modernizację Szadółek, wybór najmniej popularnej metody w reformie śmieciowej, robienie sobie jaj z budżetu obywatelskiego, likwidację pętli autobusowej w interesie dewelopera, firmowanie swoją twarzą i chwaleniem innowacyjności oszustów z Amber Gold, kupowanie mieszkań bez pokrycia w dochodach własnych i szukanie potem pomysłów u doradców podatkowych jak wyjść z tego problemu, zasiadanie w radach nadzorczych spółek komunalnych i żerowanie na mieszkańcach z tego tytułu oraz ciągłe niekorzystne podnoszenie opłat za media i dziesiątki innych skandali.
      Tylko kretyn może głosować za takimi standardami rodem z państwa trzeciego świata i republiki bananowej. Lubisz być wyśmiewany za "murzyńskość" potem przez politykierów?

      • 25 7

      • (1)

       Chyba ci słońce glace przygrzało jak byłeś z adasiem pisowskim złodziejem w madrycie

       • 5 12

       • Odnieś się do zarzutów, klakierku niemerytoryczny

        • 5 3

   • A ja wręcz przeciwnie. (4)

    1. Nie głosuję na kogoś kto ma problemy z CBA
    2. Głosuję w ramach obywatelskiego demokratycznego protestu przeciwko władzy ogólnopolskiej, która ośmieszyła demokrację doprowadzając do takiego bałaganu jak miał miejsce 16listopada. To był pogrzeb demokracji i państwa prawa w wydaniu PO.

    • 50 19

    • (3)

     1. jaki problem? nie ma zarzutów, nie ma nawet śledztwa..
     2. co am pkw wspólnego z PO? PO miało głosy policzyć za nich?

     • 12 20

     • Zasada złodzieja "złapią cię za rękę, mów że nie twoja" ;-) (1)

      Frajerzy się łapią na pustosłowia o demokracji, państwie prawa i konstytucyjnym porządku. Takich samych sloganów na okrągło w swoich przemówieniach do narodu używa mega-demokrata Putin ;-)
      Nim częściej ktoś tych wielkich słów używa i innych oskarża o anarchizację, tym większe szwindle antydemokratyczne i wymierzone w system prawa - pod nimi ukrywa.

      • 17 2

      • Info właśnie jest Polska dziś

       Mimo oczywistych przewałek nie chcemy tego widzieć

       • 4 1

     • zarzutów nie ma

      z powodu wyborów... Chronią swojaka

      • 7 2

   • Wszyscy wiemy ze oodajac głos niewazny przekazujesz go Adamowiczowi

    Budyń liczy na jak największą liczbę głosów nieważnych!Kazdy leming dopisuje pisi leming bo wie ze leming oznacza tylko bezmózgowców z PO.Jawor niejest dobrym kandydatem ale jak chcemy zmian t i rozliczenia Budynia dlatego głosujemy nie za budyniem ale przeciwko niemu!

    • 34 7

  • chyba pomiędzy (4)

   kiłą a rzeżączką

   • 28 7

   • lub (3)

    drenażem mózgu a płukaniem okrężnicy

    • 17 7

    • idżmy dalej... (2)

     wybór pomiędzy cewnikowaniem a lewatywą :)

     • 7 5

     • wybieram lewatywę (1)

      odrobina przyjemności się należy od życia

      • 1 2

      • pieszczoszek z Ciebie

       mimo wszystko wybieram wszystko byle nie budynia

       • 4 4

  • Dzięki temu Paweł wygra.

   Czyli cynik....

   • 4 2

  • nie ma żadnej dżumy czy cholery

   jeśli masz trudności z wyborem to słuchaj mądrzejszych

   • 2 4

  • I w ten sposób...

   Obydwaj doprowadzają Gdańsk do (powiedzonko): chory, chorszy, trup. Urzędujący ma du...żym poważaniu Gdańszczan (Galeria Metropolia- budowa układu komunikacyjnego na koszt miasta, ECS- miliony dla kształtowania "jedynie właściwej" postawy patriotycznej oraz historycznej itp.); drugi stał tam, gdzie kiedyś oni wewnątrz stoczni przy bramie i dokończył (z Guzikiewiczem i spółką) dzieła "odbudowy" SG metodą rujnowania. Na wybór nie pójdę, bo oddanie głosu nieważnego jest funta kłaków nie warte.

   • 0 0

 • Dopóki (7)

  Adamowiczowi PR robi brat - dziennikarz dopóty będzie chroniony przez media. A tylko dzięki temu wygrywa wybory.

  • 301 96

  • tak sobie to tłumacz :)

   od razu lepiej. nie? :)

   • 20 15

  • (1)

   Gdzie i kiedy Piotr robi Budyniowi PR? Jakoś nie zauważyłam tego.

   • 17 14

   • robi, robi w chwilach wolnych gdy Danuśce Wałesowej nie pisze akurat ksiązki

    • 11 4

  • jak cała Po ma poparcie w mediach ,sprzyjają i...bez wątpienia mają w tym interes..dlatego wygrywają złodzieje!

   • 26 9

  • i tesciowa (2)

   • 9 1

   • To ta co umowy darowizny robi na papierze, żeby kryć d....... (1)

    • 12 3

    • dokładnie

     kobitka która nie może związać koniec z końcem robi darowiznę mieszkań na Pawełka... Taki żarcik chyba

     • 9 5

 • Żal. (4)

  Żal żal i jeszcze raz żal.
  Poziom panów dyskusji przypominał rozmowę niedowartościowanych nastolatków.
  Aż strach pomyśleć, że któryś z was zostanie prezydentem Gdańska...
  Przykro to oglądać i słuchać. Wstyd!!!

  • 231 42

  • Strach się bać oszołoma (2)

   Po Adamowiczu wiadomo czego można się spodziewać , ale po pisowskim oszołomie, chamskim,ordynarnym to juz mozna się tylko domyślać.

   • 14 29

   • Chamski i ordynarny to jest przyd..... budynia z krzywym cynicznym ryjkiem

    • 19 6

   • Precz z Adamowiczem i tam jego przydupasem Lisickiem.Chlopaki doprowadzili do obecnego syfu w Gdansku.Przykro na to wszystko patrzec dlatego zagosuje na Jaworskiego.Mimo wszystko Adamowiczowi mozna duuzo wiecej zlego zawdzieczac:)

    • 22 6

  • Jadac przez Gdansk mozna zobaczyc kilka swietnych plakatow wyborczy Jawora i Budynia... tzw. Głupi i głupszy bardziej

   • 8 3

 • Żenada, Boże Chroń Gdańsk. (4)

  Jaworski paradoksalnie wypadł lepiej - Adamowicz najwyraźniej traci nerwy, nie jest pewny wygranej, nie zachowuje spokoju;
  gorzej jak przy wygranej Adamowicz zostawi na stanowiskach parodystów w stylu Bielawskiego czy Ducha przepustowości.

  • 370 57

  • Oczywiście, że zostawi! (1)

   A niby dlaczego miałby odbierać stołki i kasę wieloletnim współpracownikom i kolesiom?

   • 37 3

   • zostawi!

    bez tej słynnej "krętczej" dwójki prawdopodobnie większość ukladów z deweloperami padla by raz na zawsze!oj, szkoda tego miasta, szkoda....

    • 24 4

  • PO same afery

   obojętnie za co się chcą wziąść to zawsze coś nie tak, ,a wy dalej swoje-głosujecie na nich po cichu bo wiecie że żle robicie,to przez was to wszystko

   • 21 4

  • z tymi nerwami to chyba PO również je traci

   ostatnio w RG (pewnie w innych regionalnych radiach również) pojawił się pakiet strasznie nachalnych i tendencyjnych reklam wyborczych, w których m.in. Wajda i Wałęsa wychwalają PA i twierdzą, że "gdyby mieszkali w Gdańsku, to by na PA na pewno głosowali".

   PO wytoczyło zatem "ciężkie" działa :)

   • 3 2

 • Prezydencie Adamowicz - wybór taki jak między dżumą a cholerą. Wygra Pan, to nie ulega wątpliwości. Tylko pozostaje pytanie: (10)

  czy taka wygrana będzie dla Pana źródłem satysfakcji? Bycie "mniejszym złem" nie oznacza bycia dobrem.

  • 429 75

  • Wygra? I co? Lisicki znowu będzie poniżał mieszkańców i kpił z nich przez kolejne cztery lata na pseudospotkaniach

   konsultacyjnych w ramach pseudodemokracji?
   To ma być "mniejsze zło"? Dla mnie to SAMO ZŁO

   • 70 7

  • POszedł WON !!!!!!!!!

   Całe POpierdułki do pierdla !!

   • 43 14

  • Kolejne "zapomniane w zeznaniu majątkowym" mieszkanka od podpalaczy zabytków z pewnością osłodzą mu jakoś tego kaca moralnego, który - gdyby w istocie go odczuwał - już dawno skłonić go powinien do skoku na główkę w cuchnący odmęt brudnej Motławy ze swego ekskluzywnego (kolejnego) apartamentu w Nowej Lastadii.

   • 32 4

  • Naprawdę myślisz, że on się tym przejmuje??? (2)

   j.w.

   • 24 3

   • Jeśli wygra będzie jeszcze bardziej arogancki i złośliwy. (1)

    Będzie jeszcze mniej się liczył z mieszkańcami.

    • 45 3

    • PEWNIE -ODEGRA SIĘ ZA UPOKORZENIE go...II TURA ....WSTYD..!

     • 3 1

  • niema mniejszego zła zło jest zawsze złem!!Hasła wyborcze PO to własnie my jestesmy mniejszym złem

   Co do Basenów to Budyń juz jeden wybudował podobnie jak Gronkowiec narodowy w warszawce czyli u nas PGE bursztynowy kibel

   • 25 10

  • a ty jeszcze jesteś na fali i cie trzyma to hasło mniejsze zło W związku z tym czy juz jesteś po badaniach

   • 2 5

  • Debata dzieci w piaskownicy.

   I tyle w tamacie...

   • 6 4

  • nie dajcie się ogłupić mediom...

   a kto powiedział, że budyń musi wygrać?

   • 14 7

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.