Gdańsk już jest zalany plakatami i po pierwszej walce wyborczej

Najnowszy artukuł na ten temat

Rząd na razie nie da pieniędzy na tunel pod Pachołkiem


Do wyborów parlamentarnych mamy ponad miesiąc, a część gdańskich ulic wgląda już jak w szczycie kampanii wyborczej. Czy zaklejenie miasta plakatami lub zastawienie go lawetami to dobry sposób na przekonanie wyborców do głosowania na kandydata, który nie szanuje wspólnej przestrzeni?Czy zwracasz uwagę na plakaty wyborcze?

tak, przynajmniej wiem kto startuje 4%
nie da się nie zwracać uwagi gdy zalewają miasto 52%
w mojej okolicy nie ma ich tak dużo 2%
nie, staram się ich nie dostrzegać 42%
zakończona Łącznie głosów: 1242
Kilka dni po tym Państwowa Komisja Wyborcza zatwierdziła listy kandydatów na posłów i senatorów, na balustradach przystanków tramwajowych, płotach i słupach pojawiły się plakaty i banery wyborcze.

Pierwsza walka wyborcza już za nami

Plakaty posła Andrzeja Jaworskiego biją w oczy na całej ul. ks. Jerzego Popiełuszki zobacz na mapie Gdańska (dawniej Nowa Wałowa), we Wrzeszczu i na balustradach przystanków tramwajowych.

Poseł już w zeszłym roku, gdy kandydował na prezydenta Gdańska, wykazał się dużą skutecznością w plakatowaniu. Jednak tym razem Andrzej Kwaśniewski, szef jego kampanii wyborczej, zapłacił własnym zdrowiem rozwieszanie plakatów. W czwartek wieczorem, gdy mocował je na Oruni, na kładce nad Traktem św. Wojciecha, został napadnięty przez trzech podpitych mężczyzn, którym nie spodobało się promocja kandydata PiS. Kwaśniewski trafił do szpitala z obrażeniami na twarzy i złamanym żebrem.

Lawety i olbrzymie banery też poszły w ruch

Kandydaci na posłów z PO także nie próżnują. Swoje plakaty i banery rozwiesiła już Agnieszka Pomaska, Michał Owczarczak, Łukasz Zaręba czy Jerzy Borowczak. Ten ostatni postawił jednak na dużą formę. Przy Hucisku, na budynku od lat nielegalnie zakrywanym reklamami, zawiesił swój olbrzymi baner.

To nie wszystko: przy al. Jana Pawła II na Zaspie stoi kilkanaście lawet z wizerunkiem posła PO. Nie wiadomo, czy zostaną rozstawione po całym mieście czy będą po nim jeździć za samochodami.

Walka o każdy wolny skrawek słupka, wiaduktu czy barierki?

Choć Gdańsk niestety nie poszedł w ślady Gdyni, która zakazała wieszania materiałów wyborczych gdzie popadnie, w mieście są jednak pewne obostrzenia.

- Plakatów wyborczych nie można wywieszać w pobliżu skrzyżowań oraz na masztach sygnalizacji świetlnej i słupkach drogowych, żeby nie było sytuacji, że na jednym słupku mamy plakat, pod nim znak drogowy i poniżej kolejny plakat - tłumaczy Mieczysław Kotłowski, szef ZDiZ.
Aby móc umieszczać materiały wyborcze w pasie drogowym komitety wyborcze muszą wystąpić o zgodę do ZDiZ. Samo złożenie wniosku nie oznacza jednak automatycznej akceptacji. Obecnie taką zgodę ma pięć komitetów: Borowczaka, Jaworskiego, Pomaskiej, Owczarczaka i Zaręby. Na jazdę z lawetami ZDiZ nie wydaje zgód, to nie ich kompetencje.

Opłata za zajęcie pasa drogowego, to iloczyn liczby m kw. powierzchni plakatu wyborczego, liczby dni zajmowania pasa drogowego oraz stawki opłat za zajęcie 1 m kw. Najdroższe są drogi krajowe - 2,60 zł, najtańsze gminne 2,30 zł.

Plakaty i hasła wyborcze na ścianach budynków, tablicach i słupach ogłoszeniowych, ogrodzeniach, latarniach, urządzeniach energetycznych, telekomunikacyjnych i innych można umieszczać wyłącznie po uzyskaniu zgody właściciela lub zarządcy nieruchomości, obiektu albo urządzenia.

Gdynia dała przykład, a Gdańsk milczy

Władze Gdyni po licznych skargach mieszkańców postanowiły, że podczas kampanii do parlamentu w mieście nie będzie można wieszać plakatów i dykt na gminnych terenach.

Zaczęło się od sukcesywnego zakazu plakatowania w newralgicznych miejsc miasta: na ul. Świętojańskiej, placu Kaszubskim, alei pieszej w środkowym pasie Skweru Kościuszki i alei Jana Pawła II, na Bulwarze Nadmorskim, a także na Estakadzie Kwiatkowskiego.

Teraz jednak Gdynia zabrania również umieszczania plakatów i haseł wyborczych w pasie dróg pozostających w zarządzie Zarządu Dróg i Zieleni w Gdyni oraz na pozostałych terenach gminnych.

Plakaty będzie można wieszać wyłącznie na już istniejących nośnikach reklamowych. W Gdyni jest 81 tablic przeznaczonych na publikację urzędowych obwieszczeń i 25 tablic do bezpłatnej dyspozycji komitetów wyborczych. Do tego dochodzą płatne bilboardy.

Na nasze pytanie, czy władze ZDiZ pracują nad podobnym rozwiązaniem w Gdańsku, nie dostaliśmy odpowiedzi. W związku z tym, co widać gołym okiem na gdańskich ulicach, było to pytanie retoryczne.

Wybory do parlamentu odbędą się 25 października.

Opinie (306) 6 zablokowanych

 • Lemingrad i tak wiadomo na kogo zagłosuje (42)

  Niestety.

  • 176 98

  • Obyś się nie zdziwił (11)

   Na zdrowie prostaczku, ale wspomnij moje słowa, że za 4 lata nie będziesz mógł się doczekać kolejnych wyborów (szukając na listach wyborczych jak ty to nazywasz lemingów), o ile oczywiscie nie będziemy w stanie wojny z Rosją lub Niemcami. Generalnie jeszcze poznasz co znaczy wyższy stopień inteligencji i rządzenia w wykonaniu wielkiego tandemu: właściciela kota i człowieka który powinien mieć w Tworkach karnet na pobyt wykupiony. Bo to nie będą normalne rządy, nie. Ale skoro chcecie się przekonać, prosze bardzo!

   • 74 70

   • co za frustrat teorii spiskowych (5)

    wyszło szydło z worka:) leming podaje się za inteligenta choć nim nigdy nie był ,i oskarża jak zawsze konkurencję o to co sam robił.A gdy ludzie się już na nim poznali to dostaje białej gorączki że dalej już mu zabronią kraść i oszukiwać.Straszenie pisemne leming juz na nikogo nie działa bo die okazało że PO jest gorsza od tych których straszyła!Przez 8 lat kradli ,oszukiwał i maksymalnie utrudniała życie ludziom i swoim wyborcom!Dopiero się obudzili jak przegrali prezydenta teraźniejszych juz będą robić to do czego zostali wybrani ale już zapóźno naiwnych tylko garstka zostala!Trzeba być naprawdę w desperacji by straszyć ludzi wojną z Niemcami czy Putinem.A najnowsze przepisy utrudniające maksymalnie dostęp do prawa jazdy i zwiększenie kosztów o kilkaset złotych by wyciągnąć maksymalnie kasę od podatnika to ich gwóźdź do trumny!!!!

    • 42 46

    • obaj panowie jesteście kretynami....

     zarówno rządy piss i poo są/były złe :)

     radzę sobie przypomnieć co było 12-8 lat temu - a było to samo, podejrzewam, że na 'przypomnienie' macie obaj za mało wiosen, więc radzę sięgnąć do różnych zakątków internetu - wtedy ludzie też wyjeżdżali za chlebem na zachód, może minimalnie troszeczkę mniej osób...

     poza Polską mieszka około 10 mln polaków, dziś to już może nawet z 15-20mln ;) albo i więcej... jak ktoś wierzy w medialną propagandę, że 2mln, to jest zwyczajnym głąbem...

     idioci jak Wy, głosujący na piss żeby nie wygrało poo i odwrotnie, jesteście siebie warci...

     nie rozumiem, jak ludzie mający dostęp do netu, OGROMNEGO źródła informacji mogą być tak TĘPI......

     • 44 11

    • (2)

     przyjmijcie taki oto scenariusz: gdyby spolke nalezaca dzis przynoszaca zyski zarznac, mozna by obnizyc jej wycene o powiedzmy 90% i kupic cos co moze przynosic zyski za grosze!
     a jakby tak sprywatyzowac np kopalnie? pomysl - w sumie dzis nie przynosza zyskow - ba - same straty, ale polska energetyka opiera sie na weglu, mozwmy go spalac albo kupowac prad od innych. poki mamy ten swoj wegiel ceny pradu pewnie beda dosc niskie, ale kiedy sprzedajacy zorientuja sie, ze nie mamy alternatywy, to bedzie z nami krucho.
     tego boje sie najbardziej. dlatego wybiore tych, co beda probowac wyhamowac to wyprzedawanie majatku narodowego. trzeba ocalic jeszcze to co nasze, popracowac nad optymalizacja (zeby kasa bokiem nie uciekala i przerostu administracji nie bylo).

     • 9 7

     • Jakiś czas temu znajomy opowiadał jak to u Niego w firmie trzeba zwiększyć koszty i obroty firmy, gdyż jeden z współwłaścicieli chciał spłacić innych i wykupić wiekszosc dla siebie.
      Kilka nowych samochodów, w tym Porshe Panamera, nowy sprzęt biurowy, Iphony itd.

      Żaden problem zwiększyć koszty, tak samo żaden problem doprowadzić do sytuacji gdzie jakaś spółka jest nierentowna. W Enerdze z prezesów zrobili menadżerów, omijając w ten sposób ustawę kominową, a i tak kwartalnie przyznają sobie nawzajem nagrody dla prezesów po 30-40 tyś zł.

      • 4 0

     • To się kupy nie trzyma z kilku powodów:
      1. Kopalnie mają problemy między innymi dlatego, że bardziej się opłaca firmom energetycznym sprowadzać węgiel nawet z Australii niż kupować rodzimy. Tym samym potencjalny nowy właściciel nie będzie działać z pozycji monopolisty.
      2. Zamiast robić dzikie kombinacje z przesuwaniem kopalni między spółkami i różne formy dokapitalizowania, po prostu pozwolono by poszczególnym kopalniom upadać - stan upadłości likwidacyjnej by idealnie pasował do sprzedaży za bezcen no i wbrew pozorom nie oznacza likwidacji zakładu (patrz Stocznia Marynarki Wojennej).
      3. Kolejnym poważnym problemem kopalni jest dojenie ich przez różne spółki należące do krewnych i znajomych zarówno prezesów jak i działaczy związkowych. Nie bez powodu nikt w tych zakładach nie chce walczyć z patologią. Żadna z tych grup nie jest zainteresowana prywatyzacją, bo nowy właściciel powywala wszystkie układy i nie da się okradać.

      • 2 0

    • Sorry, ale to Tusk był jako jedyny polityk wybrany premierem 2x.

     • 3 6

   • Uwazaj Realisto zeby ci Mustafa realnie do pupy nie zajrzal

    PO pada na kolana przed zaslepionymi multikulti niemcami.....zalosna partia.

    • 29 26

   • Strasz sobie strasz... już straszenia wszyscy mają dość...zagłosujemy tak jak uważamy... a straszaka włóż sobie...i skocz z 4 metrów na ten straszak.

    • 11 16

   • hahaa (1)

    Jak będziesz dalej oglądał TVN to na pewno nie będą to dla Ciebie dobre rządy. Może to i dobrze że teraz wy się podenerwujecie :*

    • 15 7

    • Gdy PIS przejmie władzę to podejrzewam naradę w wyborczej i tvnie:

     -Przez 8 lat kopaliśmy opozycję i teraz trzeba pokazać że jesteśmy niezależną stacją więc będziemy kopać w koalicję

     • 7 2

   • następny kłamca

    Straszysz wojną jak Tusk
    Takie wstrętne typy jak ty nadają się tylko do Tworek

    • 4 5

  • (2)

   Ale wiem na kogo zagłosuje śledziograd.

   • 14 0

   • (1)

    Na pewno nie na PiS :)

    • 11 6

    • Mów za siebie :)

     • 4 5

  • (4)

   Ja tam się waham między PO i PIS.

   • 9 18

   • PIS!

    • 22 36

   • a ja między niepójściem a pójściem i narysowaniem *uja (1)

    • 24 5

    • Jak się nie ma to pozostało tylko rysować. A nóż widelec będzie to zaczarowany ołówek.

     • 10 3

   • http://x0.cdn03.imgwykop.pl/c0834752/01uvwSg_ZlX4QoQnloX64ef1ksz5lIsHzGqlakDS,wat.jpg?author=blyskotliwy&auth=7afa30e47f095aa82f465c159d3161f7 Może i słusznie

    • 1 0

  • (2)

   A na kogo Ty zagłosujesz? Bo chyba nie na Pana Posła J., magistra etnologii, który chyba w życiu nie skalał rąk ciężką pracą?

   • 29 11

   • i pan etnograf znowu straszy (1)

    z plakatów . oblepili cały Gdańsk tą facjatą. Ruszysz głową a z każdej strony etnograf Jaworski.

    • 27 4

    • on jest poważnie etnografem?!
     Może nie dostał nigdzie normalnej pracy i poszedł do polityki...

     Niestety takich jest wielu, którym nie wychodzi w życiu to startują do Sejmu. Niewielu mamy inteligentnych polityków z prawdziwego zdarzenia.

     • 23 1

  • Niestety masz prawdopodobnie rację... (14)

   Gdańsk to prawdziwy beton PO. Szkoda, może kiedyś się ludzie obudzą wreszcie.

   • 39 19

   • Ja się już raz obudziłem po 2 latach rządów PiSuarów. (2)

    Nadchodzi ciemność. Modlitwy, dziesiętnice, odsłanianie pomników, wiece i marsze. W nocy wejście do domów lemingów. Aresztowania tortury i zadowolona twarz Maciarewicza.

    • 34 32

    • Chłopie a nie masz wrażenia że ktoś Ciebie ciągle śledzi?

     • 18 9

    • aresztowania i tortury? chłopie co ty w ogóle gadasz

     wejdź sobie na stronę policji i porównaj statystyki dużo jest tam ich umieszczonych. To że tvn nagłaśniał te sporawy to nie znaczy zupełnie że było ich więcej niż jest teraz no ale ITI nie dostawał kontraktów na reklamy społeczne czy chociażby kontraktów drogowych więc pluł jak się dało na pisowców. Poczytaj sobie jakieś niezależne źródła i nie ośmieszaj się bo PIS robił porządek z tymi co na co dzień dawali/brali łapówki i nawet krauze uciekł z kraju bo się bał. Po za tym przypomnę ci że PIS obniżył podatki a PO tylko podwyżki nam funduje. Co do jednego masz rację PIS nie potrafi oddzielić państwa od kościoła a to według mnie duży błąd. Zastanów się jednak czy wolisz u władzy ludzi którzy dbają bardziej o interes niemiec niż sama merkel i kradną czy patriotów którzy czują się mocno związani z tym krajem? Nie ma idealnych polityków i nigdy nie będzie a do ciebie należy wybór których wybierzesz bo potem te decyzje się przekładają na ceny w sklepach. Dodam jeszcze że teraz PO nam szykuje największy wałek ze swojej kadencji czyli sprzedaż PKP energetyka spółki wartej 1,5 miliarda zł drugiej polskiej spółce która ma kapitał zakładowy 5 tys. zł, nie wspominając już o wykreśleniu PKP energetyki z listy spółek strategicznych bo przecież taki monopolista nie jest strategiczny. Jak jeździsz koleją i ci zdrożeją bilety to pamiętaj że na twoje własne życzenie.

     • 8 2

   • (5)

    Beton PiS niczym się od tego nie różni. Niestety. Wystarczy zobaczyć rozkład głosów w kluczowych, jeśli chodzi o gospodarkę, głosowaniach. Partie były jednomyślne. Nam mydlą oczy jakimiś "sporami" o pierdoły typu in-vitro czy aborcje.

    • 16 8

    • (4)

     Gospodarczo jest różnica: PiS jest zdecydowanie bardziej lewicowy. Może to nie jest jeszcze taka prawdziwa lewica, ale PiSowi do lewicowości znacznie bliżej niż np. SLD

     • 13 4

     • (2)

      Lewicowa to jest dopiero Partia Razem. Poczytaj sobie jej program. Wojujuący socjalizm.

      • 5 3

      • (1)

       Może warto dac im szansę

       • 4 5

       • Dla kogoś kto walczy o państwo opiekuńcze i sprawy socjalne są dla niego istotne to bez 2 zdań warto. Są dużo bardziej nastawieni socjalnie niż SLD i PiS. No i może spełniliby swoje obetnice, bo jak ww. partie rządziły to w gosp. były raczej liberalne. Tyle, że mi w ekon. bliżej do Balcerowicza, więc to wybór nie dla mnie/

        • 3 0

     • Jaki lewicowy jak obniżał podatki a takie "libralne" PO podwyższa i podwyższa.

      • 0 1

   • (4)

    Nie głosuję ani na PO ani na PiS, ale jakbym musiała wybierać wyłącznie między nimi to na pewno nie oddałabym głosu na oszołomów z PiSu

    • 20 15

    • oszołomy z PISu? (3)

     a pomyśl trochę co zrobił dla ciebie PIS a co PO.
     PIS: 2 lata rządów, 2 reformy, obniżki podatków, wsadzanie łapówkarzy
     PO: 8 lat rządów, 0 reform, podwyżki podatków, akcyzy i olbrzymie afery, najdroższy gaz w europie i zero sprzeciwo dla budowy gazociągu na dnie bałtyku.

     Wolisz mieć u władzy zbycha i mira co interesy robią prywatne czy patriotów? Kto zadba lepiej o twój interes?

     • 7 3

     • Jak to 0 reform platformy? A reforma emerytalna? Czyli podwyższenie wieku do 67 lat i kradzież 150 mld zł z OFE ;)) A ZUS wysyła idiotyczne listy, że za 20 lat dostanie się AŻ 900zł ;)
      Ale dla betonu z PO to są prawdopodobnie "epokowe" osiągnięcia. Ludzie którzy po 8 latach rządów tej sitwy nadal na nich głosują to dopiero ciemnogród i oszołomeria.

      • 3 3

     • uwielbiam zapatrzonych w siebie PiS-owców... (1)

      Już chyba nie pamiętają trio Kaczyński+Lepper+Giertych ....

      ... to dopiero była masakra!

      Dla mnie PiS-owcy to w większości po prostu zacietrzewieni mali ludzie - choć są i wyjątki z którymi można normalnie porozmawiać...

      • 2 4

      • była masakra bo tak ci TVN pokazał

       a rzeczywistość była zupełnie inna. Pamiętasz jak wszystkie stacje w tym TVN dzień po tragedii w smoleńsku mówili o kaczyńskim? jak pokazywali go z dobrej strony? jak pokazywali działalność kaczyńskiej? To dobry przykłada jak dużą władzę mają media i dotyczy to nie tylko TVNu czy Polsatu a także TV trwam i wszystkich innych w tym internetowych. Na szczęście coraz więcej osób zaczyna myśleć samodzielnie i robi samemu analizę przedwyborczą nie sugerując się tym co pokazują w mediach i dzięki temu jest nadzieja że doczekam jeszcze czasów gdy ten kraj będzie miał porządnych polityków.

       • 3 1

  • Jakim być trzeba naiwnym żeby wierzyć że zbycho i miro zadbają o nasz interes a nie o swój. Ten kto głosuje na PO musi być niepełnosprawny umysłowo. To tak jakby złodziej przyszedł do kogoś domu i go okradł a ten by popierał tego złodzieja za to co zrobił.

   • 4 3

  • PO nam przyjmie masę uchodźców i będziemy im płacić zgodnie z unijnym prawem duży socjal

   To przecież będzie szło z naszych pieniędzy pamiętajcie o tym kupując chleb czy płacąc za prąd.
   Swoim nie pomagamy a będziemy innych futrować. To jest przecież skrajne nielogiczne. Jestem jak najbardziej za przyjęciem uchodźców ale na takiej samej zasadzie jak np. ukraińców, niech idą do pracy i pracują na swoje utrzymanie. W stoczni pełno jest pracowników z ukrainy, są też z rumunii i białorusi a nie ma żadnego araba ani cygana bo ci ludzie niechcą pracować i tylko wyciągają rękę po socjal. Taniej ich będzie deportować.

   • 4 2

  • He he dokładnie

   Katotaliban nie ma czegu tu szukać.

   • 1 3

  • Słoiki trójmiejskie ...

   • 3 1

 • walka na ryje (10)

  • 183 6

  • Ryj + hasło (1)

   Zero programu

   • 45 0

   • raczej nie hasło a szyld typu

    głosuj na dżumę albo cholerę czy inny syf

    • 10 0

  • I to pisowskie.
   Oni są tak rządni władzy, że atakują miasto swoimi gębami.

   Nie zagłosuję na nich nawet pod groźbą chłosty.

   • 16 15

  • W tym portalu wygrywa pan Borowczak Jerzy 7 Ryjow w 1 miejscu brawo gratulujemy Po góra haha (1)

   2 miejsce Jaworski 4 ryje na 1 skrzyżowaniu gratulujemy pomysłowości jak pan wpadł na ten pomysł ??by tak pięknie się reklamować na poziomie rozporkow ludzi przechodzących tak nisko na ziemi??Z Buzia i blisko do butów ludzi błota brudu ,politycy pchają się jak najbliżej nieczystości ......hymmmm to zastanawiające tak im zależy by ktoś kopnął plakat w twarz?? By się zabrudzily te buski?? Trochę brak szacunku do samych siebie jak później są połamane ich twarze leżą na ulicy zdjęcia i każde je depcze leżą w śmieciach itd....co o tym myślicie szczera prawda

   • 16 2

   • to i tak nic na płocie przy GB wsiało 7 jaworskich obok siebie przy czym dwa padły już dzisiaj na jezdnię. Jutro może kolejne dykty się odkleją.

    • 16 0

  • Znów Andrzej J... (2)

   weź schudnij chłopie

   • 24 0

   • a pani byłej ostatniej pierwszej damie też to mówiłeś? (1)

    • 3 5

    • ja tak

     • 3 0

  • Im więcej danego ryja tym gorszy łgarz..

   Dlatego głosujemy z rodziną na KORWiN w trosce o silne państwo i bezpieczne granice RP.

   • 8 7

  • A to gęba Guzikiewicza to plakat wyborczy, a ja myślałem że list gończy. Jak to człowiek się może pomylić.

   • 9 1

 • (6)

  Gdańsk milczy, ponieważ w ramach akcji PO "wszystkie ręce na pokład" p. Adamowicz pomaga jak może.

  Powinien być zakaz plakatowania w całej Polsce dla wszystkich partii i kandydatów. Po to są firmy posiadające billboardy na wynajem, aby na nich umieszczać treści reklamowe. Ponadto skoro są, to WSZYSTKIE powinny być usunięte przed rozpoczęciem ciszy wyborczej zamiast sterczeć później przez kilka miesięcy po wyborach.

  • 254 14

  • (2)

   Przejdź się Grunwaldzką to zobaczysz kto obwiesił wszystkie słupy i przystanki, raczej nie PO.

   • 25 7

   • (1)

    Przejeżdżałam dziś główną ulicą i wisieli głównie Pisowcy bleeee

    • 23 8

    • nie martw się niedługo będą wisieć "POrządni"obywatele zamiast liści.

     • 20 9

  • ale...

   nowi, którzy nie mają finansowania z budżetu, nie mają funduszy na drogie billboardy... lepszy całkowity zakaz

   • 12 0

  • Jaworskiego gęba jest prawie na każdym słupie. To też robota Adamowicza?

   • 14 1

  • Ale przecież w całym Gdańsku wisi głównie Jaworski

   Twierdzisz, że Adamowicz pomaga Jaworskiemu?

   • 10 1

 • Niestety !!! (2)

  Znowu nastał sezon na pasze na dykcie ( plastikowej tekturze falistej ) na każdej latarni.
  A nam, prostemu ludowi mówią: segreguj odpady.
  OK.
  Sami wywalcie od razu zdjęcia ze swoimi gębami do odpowiednich pojemników
  a miasto będzie czystsze i ładniejsze.

  • 173 2

  • okropny błąd

   miało być paszcze a nie "pasze"

   • 13 0

  • tym panom co załatwili plakaciarza to trzeba dać nagrodę a nie grozić karą

   czemu plakaciarze działają po ciemku i w nocy jak złodzieje? czyżby wiedzieli że robią coś złego?

   • 11 1

 • A niech plakatuja (3)

  i tak to zlewam. Szopka, nie wybory.

  • 25 63

  • Nie szkodzi, że na końcu Ty za to zapłacisz... (1)

   za zrobienie, za wieszanie i za ściąganie.

   • 25 1

   • i za wiele innych rzeczy

    na ktore nie mam wplywu

    • 10 3

  • Może nas uratować..

   Tylko KORWiN.

   • 4 8

 • Masakra plakatami wyborczymi (5)

  Szczerze mówiąc jak tylko widzę te wszystkie plakaty i inne "twory" wyborcze robi mi się niedobrze.

  A tyle mówi się o estetyce przestrzeni publicznej... I mówią to (również) ci, którzy sami ją psują.

  Może weźmiemy przykład z Gdyni?

  • 171 1

  • (2)

   W Gdyni Pisior, który startuje do Sejmu (ten wariat w krawacie) też powywieszał swoje szmaty niszcząc przy tym drzewo!!! (na Oksywiu). Weźcie tę mordę z widoku, bo nie wytrzymam!

   • 24 3

   • (1)

    Oni nie pierwszy raz zniszczyli zieleń miejską. W listopadzie przez wieszanie pisowskich plakatów przy Wiśniewskiego (na każdej latarni) zniszczone zostały krzewy.... :( niestety byłam świadkiem :(

    • 21 2

    • Po co minusujesz? boisz się prawdy? Ci kolesie od Horały zniszczyły zieleń jesienią, a teraz kontynuują dewastację...

     • 15 2

  • (1)

   Zastanawiam się właśnie nad jakąś luką w prawie żeby to badziewie móc pousuwać bo aż słabo mi się robi na widok tych wszystkich świń pchajacych się do koryta. Zwyczajnie nie koresponduje to z moją estetyką otoczenia. Pies się boi wyjść na dwór, a kot zaczyna szczekać jak tylko pojawiają się pierwsze materiały wyborcze :/

   • 16 0

   • A dzieci po spacerze maja w nocy koszmary!

    • 10 0

 • Brawo Gdynia...Brawo JA! (4)

  Brawo Gdynia...Brawo JA!

  • 124 7

  • Za to na Pustkach i nie tylko . . . (2)

   . . . Pan Horała bije swoim biednym wizerunkiem po oczach z bilbordu mocowanego po nocach.

   • 11 2

   • U mnie na dzielni też - jako jedyny..... Porażka i wstyd pisiorku !!!
    a jego koledzy rozdają krówki, aby na niego głosować. Koleżance wciskali tekturowy kubek.... Żal tyłek ściska.
    horała pcha się do koryta jak mucha do g....

    • 12 1

   • No właśnie, czy ktoś się może zainteresować tym szczekającym Pisklakiem Horałą, który wywiesza banery ze swoją podobizną ???!!!!
    Jestem już w stanie zrozumieć to stanie pod parafią i skomlenie o głosy wiernych (sic!) ale koleś łamie zwyczajnie prawo i zaśmieca przestrzeń miasta!!!
    Może Straż Miejska coś z tym zrobi??

    • 12 1

  • Brawo Gdynia, ale jeden Pan z PiSu i tak wiesza swoje plakaty na drzewach.
   W ogóle ta grupka jest strasznie dziwna, bo pchają się na siłę do mediów narzekając na miasto (ale sami nic nie robią dla niego), poparcie mają praktycznie wielkości główki od zapałki, a zachowują się jakby zjedli wszystkie mądrości świata. Wkurza mnie to, że wprowadzają w Gdyni taki klimat, jaki jest w innych miastach, czyli partyjnych przepychanek. Nie znoszę gości całą siłą, ale te plakaty mnie dobiły.

   Kiedy w końcu zrozumieją, że ludzi nie obchodzi co oni myślą?

   • 10 0

 • Szkoda kasy na te bzdrury (4)

  tym bardziej nie będę głosował na gęby które widzę z taką częstotliwością.

  • 149 1

  • Nie głosuję na bandę czworga (2)

   Oczywiście, że szkoda. Ale naszych kandydatów to nie interesuje ... w końcu to pieniądze obywateli. Banda czworga wstydu nie ma. gdyby mogli to by nam szyby w autach pozaklejali, plakatami wyborczymi!

   • 8 3

   • (1)

    Korwin? Ten nieudacznik, przez ktorego śmieje się z nas pół Europy? Swietny wybór. Zapewne Twoja dziewczyna też jest zadowolona (Korwin twierdzi, że kobiety są głupsze i nie powinny raczej pracować - debil).

    • 1 2

    • widzę że wiedzę o korwinie to czerpiesz z tvnu

     przeczytaj czasem coś to naprawdę nie boli i uruchamia myślenie którego brakuje ci i to bardzo.

     • 0 1

  • dokładnie!

   im częściej widzę jakiś plakat tym chce mi się rzygać! to odstrasza a nie zachęca

   • 4 0

 • Plakaty (2)

  To już zaczynają wieszać kandydatów na p - osłów tylko dlaczego szubienicy nie postawili.

  • 77 2

  • (1)

   Ja pierdziele oseł Jaworski !!!!?!?!?!? Wstydu , ani honoru nie ma !!! Won dziadu do tarcia chrzanu !!! Tylko nie spieprz tego jak wszystkiego co się dotkniesz.
   Gdzie są pieniądze ze Stoczni Gdańskiej złodzieju !!!!
   Pazerna menda - jeszcze mu mało.

   • 24 2

   • pewnie poszły w eter

    on sterowany radiowo

    • 13 1

 • Ha Ha (11)

  A w Gdyni spokój. Czysto i żadne gęby nie straszą na słupach ;)

  • 170 2

  • żadne inwestycje też nie straszą ;) (1)

   a dobrze schowany jeden gryzoń po cichu trzepie kasę

   • 12 24

   • nie kłam pisowski klakierze

    • 3 4

  • (1)

   Czysto z wyjątkiem plakatów Horały - w nocy (!) mocował się z instalacją na Cisowej, wywiesił baner na Obłużu oraz na Oksywiu (jego przydupasy weszły na wysokie ogrodzenie, a jaki jest efekt np. drzewa, każdy widzi). Mam nadzieję, że dostanie niezły mandat.

   • 23 2

   • Małpa za banana wszędzie wlezie

    • 5 0

  • W Gdyni straszy Pan Horała swoimi horałkami. (5)

   Szybki Lopez z tego ambitnego "polityka". Niech się wynosi do Warszafffki, będzie tam pasował. Tym czasem, my od niego odpoczniemy.

   • 8 0

   • oby na zawsze

    • 6 0

   • Biernacki (1)

    W Gdyni jest Biernacki

    • 0 0

    • Nie widziałam jego plakatów, za to pisiora tak.

     • 5 0

   • poczekaj, zobaczysz jako poseł jak się bedzie wpieprzał we wszystko (1)

    będzie mącił, interpelował, składał zawiadomienia o popełnieniu.... rozwinie skrzydła konfident jeden

    • 0 0

    • myślisz, że go wybiorą? nieeeee

     • 0 0

  • Wsi spokojna, wsi wesoła...

   • 0 0

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.