stat

Paweł Adamowicz wystartuje w wyborach na prezydenta Gdańska

Paweł Adamowicz jest prezydentem Gdańska nieprzerwanie od 1998 r.
Paweł Adamowicz jest prezydentem Gdańska nieprzerwanie od 1998 r. fot. Edyta Steć/Trojmiasto.pl

Paweł Adamowicz postanowił po raz kolejny ubiegać się o stanowisko prezydenta Gdańska. O swojej decyzji poinformował w niedzielne popołudnie. Jak przekonuje, "musi zrobić wszystko, aby Gdańsk pozostał miastem wolności i solidarności".Kogo poprzesz w wyborach w Gdańsku?

Pawła Adamowicza 30%
kandydata PO 10%
kandydata PiS 27%
kandydata innej partii 9%
kandydata ruchów miejskich 10%
jeszcze nie wiem 14%
zakończona Łącznie głosów: 7608
Już od kilku miesięcy trwały spekulacje, czy obecny prezydent Gdańska będzie się ubiegał o kolejną, szóstą już kadencję na tym stanowisku. Na giełdzie nazwisk ze strony Platformy Obywatelskiej pojawiały się: posłanka Agnieszka Pomaska oraz europoseł Jarosław Wałęsa. Adamowicz do tej pory unikał jednoznacznej deklaracji.

O swojej decyzji poinformował dopiero w niedzielę, publikując krótki film na swoim profilu na Facebooku oraz oświadczenie na stronie internetowej. Swój start w wyborach argumentuje m.in. sprzeciwem wobec działań rządu Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj o innych możliwych kandydatach na prezydenta Gdańska

- Przed nami wybory, które zdecydują czy gdańszczanki i gdańszczanie będą nadal mieli wpływ na to co dzieje się w naszym najbliższym otoczeniu. To czas próby. Rząd złej zmiany chce przejąć samorząd, który jest ostoją demokracji - tak jak kawałek po kawałku, niszczy wszystko, co dla nas ważne. Krępuje wolne sądy, rujnuje wizerunek Polski w świecie i próbuje wyprowadzić Polskę z Unii Europejskiej. To oni niszczą wolnościowe i demokratyczne standardy, fałszują najnowszą historię i odbierają należne miejsce jej prawdziwym bohaterom na czele z Lechem Wałęsą. Słowem - chcą pozbawić nas dumy z tego, co z takim trudem osiągnęliśmy w wolnej Polsce po 1989 roku. Ten stan rzeczy budzi sprzeciw. Nie tylko mój - wiem, że bardzo wiele i wielu z Was myśli podobnie - pisze w swoim oświadczeniu Paweł Adamowicz.
Jednocześnie Adamowicz przyznaje, że wciąż brakuje "silnej zjednoczonej drużyny, która ocali Gdańsk przed złą zmianą", licząc jednocześnie na szerokie poparcie wszystkich prodemokratycznych środowisk w Gdańsku.


Na razie Paweł Adamowicz nie przedstawił programu wyborczego. Jego tezy mają zostać opublikowane "wkrótce".

Opinie (1618) ponad 100 zablokowanych

Dodaj opinię

Dodaj opinię

Odpowiedz

STOP Hejt! Przemyśl swoją opinię

Regulamin dodawania opinii

zamknij