KO: 4 baseny zamiast pływalni olimpijskiej

Zamiast pływalni olimpijskiej działacze PO i Nowoczesnej z Gdyni proponują budowę czterech basenów w dzielnicach i bony sportowe dla najmłodszych.
Zamiast pływalni olimpijskiej działacze PO i Nowoczesnej z Gdyni proponują budowę czterech basenów w dzielnicach i bony sportowe dla najmłodszych. fot. Piotr Pędziszewski/Trojmiasto.pl

Działacze PO (Koalicja Obywatelska) chcą, by Gdynia zrezygnowała z budowy pływalni olimpijskiej, w zamian przeznaczając środki na budowę czterech basenów w dzielnicach, bony na zajęcia sportowe oraz powrót do planów budowy stoku narciarskiego na górze Donas zobacz na mapie Gdyni.Czy infrastruktura sportowa w Gdyni jest na dobrym poziomie?

tak 14%
zadowalającym, ale może być lepiej 36%
nie 50%
zakończona Łącznie głosów: 751
Zapowiadana budowa pływalni olimpijskiej przy stadionie miejskim w Gdyni wciąż nie ruszyła. Władze miasta na początku roku poślizg tłumaczyły zwiększeniem zakresu projektu oraz planami rozbudowy sieci kolejowej w okolicy.

Zdaniem działaczy Platformy Obywatelskiej to ostatni moment, by się z projektu wycofać, w zamian budując cztery mniejsze baseny w dzielnicach, by dać szerszą dostępność.

- Najpierw rozbudujmy sieć basenów dzielnicowych. W oparciu o tak rozwiniętą sieć, pomyślmy w przyszłości o olimpijczykach mówi Ireneusz Bekisz, radny Platformy Obywatelskiej w Gdyni.

Bony na zajęcia sportowe dla dzieci w Gdyni?Innym pomysłem uaktywniających się w ostatnich dniach działaczy Koalicji Obywatelskiej w Gdyni na upowszechnienie sportu wśród najmłodszych, jest wprowadzenie bonów na zajęcia sportowe. Chcą, by na każde dziecko została przydzielona kwota 50 zł miesięcznie, którą rodzice będą mogli sfinansować lub dofinansować dowolne zajęcia sportowe.

Potrzebna kwota, by objąć programem wszystkie dzieci to 20 mln zł.

- Możliwe, że najpierw trzeba byłoby wprowadzić program pilotażowo i zobaczyć jego konsekwencje. Tak czy owak przyświeca nam przekonanie, że najważniejsze jest zapewnienie powszechnej dostępności do zajęć sportowych, a dzieci mają różne talenty i zainteresowania. Urzędnicy nie powinni za nas decydować, jaki sport mają uprawiać nasze dzieci - opowiada Tadeusz Szemiot,szef klubu radnych PO.

Koalicja Obywatelska: wróćmy do pomysłu budowy stoku na górze DonasOstatnim pomysłem jest budowa stoku narciarskiego na górze Donas, co w 2010 roku przy okazji uchwalania planu miejscowego dla tego terenu władze Gdyni określały jako "ciekawy i realny projekt".

Lata mijają, ale o budowie wyciągu i adaptacji stoku nie słychać.

Rok temu o postępy przy tej inwestycji dopytywali radni PiS. Urzędnicy zapewniają, że rozmawiają z potencjalnymi inwestorami, bo miasto samodzielnie nowej infrastruktury budować nie powinno. Podobnie sądzą radni PO.

- Inwestycja może wymagać partnerstwa publiczno-prywatnego. Nie boimy się realizacji takich projektów - zachęcają.

Opinie (83) 1 zablokowana

Dodaj opinię
Walczymy z przemocą słownąKasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Dodaj opinię

Odpowiedz

Regulamin dodawania opinii

zamknij

Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.