PiS i PO mają po trzech kandydatów na prezydenta Gdańska

Najnowszy artukuł na ten temat Prezydent Gdyni wybrał zastępców
Paweł Adamowicz od 19 lat rządzi w Gdańsku i nie wyklucza walki o kolejną kadencję.
Paweł Adamowicz od 19 lat rządzi w Gdańsku i nie wyklucza walki o kolejną kadencję. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl

Największe partie wybrały po trzech kandydatów, do ubiegania się o fotel prezydenta Gdańska. Mniejsi gracze wciąż rozmawiają. Do wyborów samorządowych zostało 13 miesięcy.Z kalendarza wyborczego wynika, że muszą się one odbyć 11 listopada 2018 roku, choć ten termin prawdopodobnie zostanie przesunięty o tydzień lub dwa. Tymczasem zarówno główne partie polityczne, jak i lokalne stowarzyszenia i działacze miejscy, wciąż nie wskazali swoich kandydatów na stanowisko prezydenta Gdańska.

Wyjątkiem jest Nowoczesna, która już w lipcu ogłosiła swoją kandydatkę. O stanowisko prezydenta ponownie po czterech latach będzie ubiegać się obecna posłanka tej partii - Ewa Lieder. Wcześniej była aktywną działaczką w ruchu miejskiego Gdańsk Obywatelski.

Wiceminister pracy czarnym koniem PiS?

Partia rządząca, która w ogólnokrajowych sondażach miażdży swoją konkurencję, w mateczniku PO nie będzie miała łatwego zadania. Jej kandydat w ostatnich wyborach, Andrzej Jaworski, za sukces musiał uznać doprowadzenie do drugiej tury głosowania.

Teraz jednak frakcja w PiS, z którą związany jest Jaworski, jest w odwrocie, więc nie będzie mu dane po raz kolejny powalczyć o fotel prezydenta miasta. Kto więc będzie zabiegał o głosy gdańszczan?

Prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister pracy, to nowa postać wymieniana przez PiS wśród kandydatów na stanowisko prezydenta Gdańska.
Prof. Marcin Zieleniecki, wiceminister pracy, to nowa postać wymieniana przez PiS wśród kandydatów na stanowisko prezydenta Gdańska. fot. MRPiPS

Najlepszym kandydatem PiS byłby:

Marcin Zieleniecki 26%
Karol Nawrocki 19%
Kacper Płażyński 55%
zakończona Łącznie głosów: 2852
- Obecnie możemy mówić o potencjalnych kandydatach na prezydenta Gdańska - zastrzega Marcin Horała, pełnomocnik PiS ds. wyborów samorządowych na Pomorzu. - Mamy ich trzech. Są to Kacper Płażyński, Karol Nawrocki oraz prof. Marcin Zieleniecki. Tej jesieni chcemy wyłonić z tego grona jedną osobę, by jak najszybciej mogły ruszyć odpowiednie działania promujące.
Czasu jest mało, bo prof. Marcin Zieleniecki, choć od lat zawodowo związany z Uniwersytetem Gdańskim i katedrą prawa pracy, musiałby popracować nad rozpoznawalnością w mieście. Jak podkreśla Horała, jego atutem pokazującym, że może poradzić sobie z zarządzaniem dużym miastem jest praca na stanowisku podsekretarza stanu w Ministerstwie Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej od 2015 r. W ostatni wtorek prezentował w mediach założenia zmian w kodeksie pracy.

Karol Nawrocki, obecny dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, to jeden z kandydatów PiS na prezydenta Gdańska.
Karol Nawrocki, obecny dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, to jeden z kandydatów PiS na prezydenta Gdańska. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl
Bardziej znany w Gdańsku jest dr Karol Nawrocki, obecny dyrektor Muzeum II Wojny Światowej, wcześniej szef pionu edukacji w IPN, a także wieloletni radny dzielnicy Siedlce.

O swoją rozpoznawalność walczy adwokat Kacper Płażyński, młodszy syn byłego marszałka sejmu Macieja Płażyńskiego, zmarłego tragicznie w katastrofie smoleńskiej. Dał się poznać w sporze mieszkańców z urzędnikami o parkingi nadmorskie czy tereny Gedanii.

Kacper Płażyński, prawnik zatrudniony w Enerdze, chętnie zabiera głos w ważnych dla gdańszczan sprawach.
Kacper Płażyński, prawnik zatrudniony w Enerdze, chętnie zabiera głos w ważnych dla gdańszczan sprawach. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Horała przyznaje, że wcześniej mówiło się też o Łukaszu Hamadyku, bardzo aktywnym radnym PiS w gdańskiej Radzie Miasta. Ten publicznie już kilka razy deklarował chęć ubiegania się fotel prezydenta Gdańska. Zaproponował nawet przeprowadzenie w partii prawyborów, które miałyby wyłonić kandydata. Horała jednak podkreśla, że taka forma nie jest obecnie zgodna z regulaminem PiS.

PO "Murem za Pawłem", a Adamowicz nie mówi nie

Pawłowi Adamowiczowi w przyszłym roku minie 20 lat w fotelu prezydenta Gdańska. Choć kilka lat temu zawiesił swoje członkostwo w PO, od ostatnich wyborów parlamentarnych chce być i jest postrzegany, jako opozycja wobec PiS.

Jarosław Wałęsa, europoseł PO, nie wypowiada się jednoznacznie, czy weźmie udział w wyborach na prezydenta Gdańska.
Jarosław Wałęsa, europoseł PO, nie wypowiada się jednoznacznie, czy weźmie udział w wyborach na prezydenta Gdańska. fot. Agnieszka Potocka/Trojmiasto.pl

Najlepszym kandydatem PO był(a)by:

Paweł Adamowicz 32%
Jarosław Wałęsa 44%
Agnieszka Pomaska 24%
zakończona Łącznie głosów: 4360
Zapewne to sprawiło, że w ostatni poniedziałek, rada powiatu Platformy Obywatelskiej RP przyjęła jednogłośnie uchwałę popierającą Pawła Adamowicza w wyścigu o kolejną, szóstą już kadencję. Rada oczekuje, że w odpowiednim terminie zgłosi on swoją kandydaturę na to samo stanowisko w zbliżających się wyborach. "Jednocześnie wyrażamy uzasadnione przekonania, że kandydatura ta spotka się z gremialnym poparciem nie tylko członków PO, lecz także wyborców nie angażujących się w działalność polityczną" - czytamy w uchwale.

Mimo tego poparcia prezydent Gdańska nie może być spokojny o reelekcję. Kilka dni temu wznowiono bowiem proces w sprawie niezgodnych z prawdą oświadczeń majątkowych prezydenta, a opinia publiczna dowiedziała się, że od roku ciążą na nim zarzuty zatajenia ponad 300 tys. zł dochodów (akt oskarżenia nie trafił do sądu). Jeżeli sprawa o oświadczenia majątkowe zakończy się prawomocnym wyrokiem, prezydent w ogóle nie będzie mógł kandydować.

Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej, to na razie kandydatka na kandydatkę na prezydenta Gdańska.
Agnieszka Pomaska, posłanka Platformy Obywatelskiej, to na razie kandydatka na kandydatkę na prezydenta Gdańska. fot. Joanna Kurkowska/Trojmiasto.pl
Sławomir Neumann, przewodniczący klubu sejmowego PO, dodaje, że chęć kandydowania na stanowisko prezydenta Gdańska deklarują także posłanka Agnieszka Pomaska oraz europoseł Jarosław Wałęsa.

- Nie wyobrażam sobie byśmy pozwolili PiS-owi w Gdańsku wygrać. Na końcu i tak będzie jeden kandydat i to będzie głównie starcie dwóch wizji miasta i prowadzenia polityki - podkreśla Neumann. - Spytamy gdańszczan w sondażu, co sądzą o poszczególnych kandydatach na prezydenta. Myślę, że wyłonimy go w listopadzie.
Ruchy miejskie zwierają szyki i szykują się do wyborów

W ostatnich wyborach samorządowych w 2014 roku ruchy miejskie startowały w ramach porozumienia Gdańsk Obywatelski. Nie wprowadziły one żadnego radnego do rady miasta, ale kandydatka GO na prezydenta Gdańska Ewa Lieder osiągnęła trzeci, 12-procentowy wynik. Gdy Lieder przeszła do Nowoczesnej, a drugi z liderów GO - Piotr Dwojacki zmarł nagle kilka tygodni temu, potencjał tego ruchu znacznie zmalał.

Jolanta Banach jest liderką Lepszego Gdańska, choć jeszcze nie podjęła decyzji o udziale w wyborach samorządowych.
Jolanta Banach jest liderką Lepszego Gdańska, choć jeszcze nie podjęła decyzji o udziale w wyborach samorządowych. mat. prasowe
Inaczej jest w przypadku Lepszego Gdańska, kolejnego ruchu miejskiego, który w zeszłym roku powstał w Gdańsku. Jego liderką została związana kiedyś z SLD Jolanta Banach.

- Prowadzimy obecnie konsultacje z potencjalnymi partnerami. W październiku chcemy się rozeznać kto ma poparcie jako kandydat czy kandydatka na prezydenta. Oczywiście Jolanta Banach jest naturalną kandydatką i obecnie sprawdzamy jakie jest dla niej poparcie. Ona też jeszcze ostatecznej decyzji o kandydowaniu nie podjęła. Chcemy by powstał jeden duży, poważny komitet - przyznaje Jędrzej Włodarczyk ze stowarzyszenia Lepszy Gdańska.
Ewa Lieder z Nowoczesnej jak na razie jako jedyna oficjalnie zadeklarowała walkę o fotel prezydenta Gdańska.
Ewa Lieder z Nowoczesnej jak na razie jako jedyna oficjalnie zadeklarowała walkę o fotel prezydenta Gdańska. fot. Maciej Czarniak/Trojmiasto.pl
Mniejsze partie obserwują sytuację

Na początku roku prawicowe ugrupowania stworzyły kolejny ruch miejski Koalicja dla Gdańska. Planuje ona stworzyć wspólne listy do wyborów samorządowych i wyłonić wspólnego kandydata na prezydenta Gdańska. W jej skład wchodzą: Kukiz'15, Wolność, Republikanie oraz Polska Razem.

Pod deklaracją współpracy podpisał się także Piotr Walentynowicz, członek Polski Razem i obecny radny PiS w Radzie Miasta Gdańska. Niewykluczone, że to właśnie on zostanie kandydatem na prezydenta Gdańska, którego wystawi Koalicja dla Gdańska. Już w grudniu ubiegłego roku jego kandydaturę zgłosiła Polska Razem. Ale wtedy mówiło się jeszcze o tym, że Walentynowicz będzie reprezentował PiS. Sam zainteresowany oficjalnie jeszcze nic nie deklaruje.

Piotr Walentynowicz - radny i wnuk Anny Walentynowicz. Niewykluczone, że będzie kandydatem na prezydenta z ramienia Koalicji dla Gdańska.
Piotr Walentynowicz - radny i wnuk Anny Walentynowicz. Niewykluczone, że będzie kandydatem na prezydenta z ramienia Koalicji dla Gdańska. fot. Łukasz Głowala/Trojmiasto.pl
Ciesząca się sporym poparciem w ostatnich wyborach parlamentarnych Partia Razem pod wodzą Adriana Zandberga, też jeszcze nie podjęła decyzji w sprawie Gdańska.

- Na pewno będziemy startować w wyborach do sejmiku wojewódzkiego we wszystkich okręgach; co do miast to jeszcze nie podjęliśmy decyzji. Obserwujemy też co się dzieje. Nie wiemy jeszcze kogo poprzemy, na pewno będziemy popierać dobre pomysły dla Gdańska. Politykę miejską widzimy mniej jako festiwal gwiazd, a raczej jako konkretne rozwiązania, które będziemy popierać - wyjaśnia Barbara Brzezicka, rzeczniczka prasowa Partii Razem na Pomorzu.
SLD, którego dynamika w Gdańsku jest obecnie bardzo mała, prawdopodobnie nie wystawi komitetu wyborczego i niewykluczone, że poprze właśnie Lepszy Gdańsk. Choć Marek Formela, kilka dni temu deklarował na antenie Radia Gdańsk, że jego ugrupowanie rozważa wystawienie w wyborach prof. Andrzeja Ceynowy, byłego rektora Uniwersytetu Gdańskiego.

Opinie (1322) ponad 50 zablokowanych

 • Czy największe partie znowu zapomną o Gdyni?? (41)

  To przez nich tkwimy w marazmie, nie wystawiają dobrych kandydatów!

  • 147 71

  • Przecież u nas rządzi "najlepszy" prezydent:))! (8)

   • 33 13

   • PO Maska na Prezydenta (6)

    Zeby jescze POtrafila tak spiewac jak Mucha w Sejmie

    • 8 10

    • Pomaska byla uczestnikiem Puczu w Polskim Sejmie (1)

     to ona moze kandydowac

     • 7 10

     • jak tam Ciamajdan*

      Bredzisławow?

      • 0 0

    • p.o. Maska

     • 2 5

    • wyborcy Kundla Kaszubskiego minusuja? (1)

     • 3 3

     • 60 letniego starca Tuska?

      • 5 2

    • ta k potrafi wszczynac awantury w kurkiolku

     • 0 0

   • Mlynarska na Prezydenta

    ukonczyla Podstawowke. ..tylko to idealny kandydat PO

    • 13 3

  • no złodzieje (3)

   dalej będziecie głosować na złodziei?

   • 21 24

   • tylko nie PO (2)

    Niemcy juz zakladaja firmy

    • 12 9

    • CDU POmpuje kase (1)

     • 8 8

     • PO Maska

      • 6 5

  • (2)

   Gdynia nie lubi pajtyjniactwa jak widać i za to was mieszkańców cenię.

   • 28 11

   • Dokładnie. Jak najdalej od tego bagna polityki krajowej. A to, że nie będzie wsparcia rządowego dla inwestycji w Gdyni...

    to już zdążyliśmy się przyzwyczaić.

    • 8 4

   • POmaska

    maska PO?

    • 5 8

  • (6)

   A musi to byc ktos z partii?

   • 19 6

   • Jak widać niestety ten ustrój już wybił ludziom w głowach tak dużo piętno partiokractwa... (5)

    smutne

    • 16 1

    • (4)

     Burmistrz powinien być po studiach urbanistyki gdzieś na trudnej uczelni -
     MIT, UC, Rutgers, Harvard, ctp.
     A ci sie tu bawia w partyjki jak za Lenia i Stalina.

     • 9 4

     • a komentujący na trójmiasto.pl musi mieć doktorat z medioznawstwa. (3)

      • 7 5

      • (1)

       Niech zgadnę, chodzi ci o mój adres, a nie o boląca prawdę.

       • 1 5

       • a dres to sobie sam kup, ty żulu i stypendysto MOPS-u.

        • 2 7

      • -po tresci komentarzy wnosze ,ze pacjenci ze "srebrzyska " maja dostep do neta...

       -dziwne ,bardzo dziwne ,a najlepszy kandydat to kandydat z miasta ,niezalezny z poza ukladu ,spolecznik ktoremu blizsze jest dobro miasta nad partyjnymi podzialami.

       • 2 7

  • Kochani Gdanszczanie! (5)

   Obudzcie sie, wystarczy budynia w naszym miescie to musi byc koniec, ciagle jakies afery zlodziejskie ciagle cos, przeciez jak bedzie mozliwosc znowu ciagnac samolot po plycie lotniska to ta skorumowana osoba to zrobi nie wspominajac kupowania mieszkan za nasze pieniadze!

   • 40 27

   • (3)

    Tyle afer w Gdańsku, a PiS jeszcze nikogo nie skazał... to jak z tymi aferami jest naprawdę. Może istnieją tylko w pisich łbach?

    • 34 22

    • Spokojna Twoja rozczochrana

     Przyjdzie pora na każdego POtwora.

     • 19 17

    • Jak może skazać, kiedy sądy, prokuratura to mafia (po)tologiczna.

     • 15 16

    • postarszą postraszą krzyku na robią jak pod belwederem i tyle będzie z tej pisiej rewolucji, krowa która duzo ryczy mało mleka daje

     • 8 7

   • oj bardzo polityczny komentarz, pełen uproszczeń, stereotypów, półprawd i nieprawd.

    O polskich znakach już nie wspominam, że brak, czyli typowy, codzienny nasz troll trójmiasto.pl

    • 10 3

  • Ty nie się nie martw (1)

   PIS od dawna szykuje Marcina H. do tej roli.

   • 14 9

   • Nieśmiertelna kandydatura

    Jak walenie głową w mur. Kompletny brak wyciągania wniosków a tylko prywatny interes.

    • 14 6

  • PiS namaścił Horałę do Gdyni (1)

   • 8 5

   • Horała sam siebie chyba namaści, jeśli jest pełnomocnikiem ds. wyborów samorządowych.

    Przecież to on będzie zatwierdzał kandydatury PIS na wójtów, burmistrzów i prezydentów na Pomorzu i przekazywał dalej do prezesa Jarka i zarządu PIS.

    • 7 1

  • Ale przytyk dla Marcina Horały, bo napisałeś, że nie wystawiają dobrych kandydatów.

   • 3 1

  • Porażka

   Tych 3ch kandydatów PO w sondażu to totalna przegrana PO!!! Musicie wystawić niezależnego kandydata PO nie umoczonego,tylko i wyłącznie prawdziwego samorządowca który nie będzie patrzył i myślał tylko ile ja ukradnę z tego tortu!!!Inaczej to PO przegra z kretesem!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

   • 6 1

  • Powiedzmy sobie szczerze

   Ze Szczurkiem nie ma nikt szans.

   • 6 3

  • Ale się spasla trzoda na naszej krwawicy

   • 2 0

  • hAMADYK (1)

   Łukasz Hamadyk.Reszta to ludzie wyciągnięci z tapczana

   • 1 1

   • Ten islamofob Hamadyk ?? Koleś oderwany od rzeczywistości.

    • 1 0

  • Prezydenci (1)

   No w jakim marazmie,przeciez Szczurek zbudowal lotnisko(przez nie Gdynia jest bankrutem),zarąbal Gdynie pasami dla rowerzystow ktorymi nikt nie jezdzi i postawil pomnik "Sea Towers" oraz nie naprawia drog:-) :-)

   • 0 5

   • No, no, nie ma to jak o godz. 2 w nocy wypisywać głupoty na necie.

    • 1 0

 • Kandydaci PO (131)

  Smiechu warte.
  I dlatego pierwszy raz w Gdansku wygra PIS.

  Najwazniejsze, zeby prezydent mial 1 konto

  • 765 448

  • (21)

   Żaden PIS i żadne PO oraz nowoczesna, czy nie ma innych papart i osób które godnie reprezentowały by Gdańsk i mądrze nim rządziły?

   • 80 33

   • (17)

    lenin budyn wiecznie żywi.nie masz za grosz honoru (po)paprancu.

    • 48 72

    • Milcz mały pisiaku (16)

     • 73 50

     • (15)

      Boli buraku ale ma BOLEĆ.

      • 17 53

      • (1)

       może towarzysz Piotrowicz pissowskie ubeckie trole?

       • 51 17

       • A jak tam Rzepliński?

        Który pierwszy był w PZPR?

        • 18 18

      • (7)

       po paprany po walony - co ten pis wam z mózgiem zrobił ? drożyzna - ceny w górę - stagnacja - wiele gadania nic nie robienie - kolesiostwo , posłowie ponad prawem - prywata - a wy dalej PiS i PiS ... nosz ja pie...le, kaczor nerke każe wam oddać a wy dalej PiS i PiS - gdzie jest krzyż - oddać wrak, może jesze bojówki niczym wyklęci załóżcie i terroryzujcie i okradajcie uczciwych ludzi a tych co się wam sprzeciwieą - na bagnety

       • 54 18

       • I kto tu teraz jest lemingiem?

        Za 500 miesięcznie i hołdzie Jarkowi to i nerkę oddadzą i matkę sprzedadzą.

        • 44 13

       • (3)

        Debil na przepustce.

        • 6 12

       • (2)

        ubogać słownictwo pustaku pisowski

        • 9 10

       • (1)

        (po)nfident pusty łeb brukselski

        • 1 10

       • won to w twoim ojczystym języku

        • 3 1

       • juz my pamietamy (1)

        Ceny za POpapranych!
        Waha dochodziła do 6zł
        A zakłady państw. W 90% były nie rentowne?

        • 8 7

       • a ile dziś kosztuje mało, za po czereśnie były po 12 zł za pisu 18zł za pisu węgiel podrożał już 15% żeby mieć na 14 dla darmozjadów górników

        • 4 1

      • dlaczego zwolennicy PiS są tacy chamscy ? (4)

       czy to wynika z zakompleksienia czy z czego ?

       • 28 14

       • Bo za 6 tys. pracuje złodziej lub idiota.

        • 12 12

       • reaguja na prymitywizm wyznawcow Tuska Kaszubskiego

        • 12 13

       • same grubasy z owłosionym rowem - kto popiera debili - tylko debil, jedyne co znają to Powaleni , Poje..y itd itp ograniczeniu umysłowo , ograniczone słownictwo ...

        • 3 3

       • Moj maz jest chamem , a nie jest zwolennikiem PiS.

        • 5 1

   • Polecam fragment artykułu "Ruchy miejskie zwierają szyki i szykują się do wyborów" (1)

    Tam masz parę odpowiedzi.

    • 4 4

    • buhahahahahahahahahahahahaha

     • 7 2

   • nie

    wszystkie pozostałe ugrupowania to lewactwo (popłuczyny sld/razem, tak samo było zresztą z go- mocno w lewo itp)lub neonaziści. nie ma z czego wybierać. nie ma niezależnych ugrupować kładacych nacisk na gospodarke i ograniczenie rozdawnictwa

    • 10 5

  • Może parkingowy Plazynski:)))? (28)

   • 66 31

   • (2)

    Oby nie korupcujny budyn .

    • 64 60

    • oby nie pisiaki na smyczy rydzyka

     • 44 20

    • jawor tłuku przecież cię nie wystawią a ty ciągle w amoku, taki poziom prezentuje ten motłoch.

     • 6 1

   • (23)

    no wlasnie jak sie patrzy na kandydatow to tragedia stary budyn kontra bezmuzga karierowiczka pomaska a w pisie prof prawa kontra mlody mecenas
    jak bym mial wybierac madrze to wybralbym mlodego ktory nie jest umoczony skorumpowany i zepsuty doswiadczenie se zdobedzie
    tu bardziej chodzi o zmiane pokoleniowa z opcja na przyszlosc a ten profesor prawa to typowa kukielka a pomaska wystarczy spojrzec na walcowa w warszawie nawyprawiala a ten mlody lepiej zaryzykowc a jak nie to do zmiany bedzie

    • 58 38

    • Przecież on nie jest żadnym mecenasem:))!!!! (4)

     • 43 11

     • moźe jest mecenasem kultury ? ;) (2)

      • 18 2

      • Hahah, dobre!!1

       • 5 1

      • W PiSie kultury mało jest

       • 0 1

     • Ma nazwisko i wielu wystarczy, niestety

      Ojciec kojarzony NIESTETY z pisem, choc przeciez zakładał PO z Tuskiem.

      • 3 1

    • Nie jest umoczony? (4)

     Przeciez pracuje w panstwowej spolce Energa. Z ogloszenia się tam nie dostal zapewne, a z politycznego polecenia.

     • 74 7

     • Prawo pracy (2)

      niby cacy, a i tak rzeczywistość wygląda jak wygląda..... Czy sądzicie z całym szacunkiem dla dorobku naukowego profesora, że taka osoba będzie dobrze zarządzać miastem?

      • 30 3

      • Problem jest w tym

       że polityka, zwłaszcza w tym kraju, przyciąga głównie męty. A nawet jak znajdą się tam jacyś porządni ludzie przez przypadek to i tak nie mają przebicia bo inne męty poprą męty a nie kogoś takiego. Normalny człowiek, posiadający zawód i jako taką pracę nie pójdzie się babrać w bagnie. I spośród takich kandydatów trzeba niestety wybierać. Ruchy obywatelskie w Polsce mają nadal zbyt słabą pozycję głównie przez brak tradycji i negatywne kojarzenie „społeczniactwa” z czasów komuny.

       • 25 1

      • Oczywiście, że nie. Praca na uniwerku to nie zarządzanie miastem. Kompletnie różne światy.

       • 9 3

     • To jest rzeczywiście słabe. Że nikt mu tego nie odradził, trudno zrozumieć

      • 0 0

    • (8)

     Akurat nie jest umoczony.Cała rodzinka Płażyńskich jest poustawiana.Naiwniaki zwolennicy PIS....hahaha

     • 37 2

     • (2)

      debilom łatwo mydlić oczy

      • 13 2

      • Może jeszcze nie wszyscy debile,ale na pewno to ciemny lud smoleński,kupiony za ochłapy.

       • 4 4

      • Dowodem ostatnie 5 kadencji

       • 2 1

     • (4)

      Cała ridzina plazynskich.A ja (po)wiem tak.Cała mafia budyniiwa od 20 lat ustawiona.Urzedy.Sądy prokuratura.Anty buznes.

      • 18 16

      • Komuchy zacierają ręce na posadki ?

       • 6 3

      • prokuratura i sądy to raczej domena Zbysia, a urzedy państwowe to rząd (2)

       ps. co to jest buznes ?

       • 4 9

       • (1)

        Bo u tluku jest koło i na klawuaturze.

        • 2 1

       • Bo u tluku jest koło i na klawuaturze

        A paluchy się trzęsą po chlaniu denury za 500+.

        • 0 4

    • jak jest w partii

     lub ma jej poparcie, to na 99% już dawno jest umoczony. takie realia. a do tego pracuje w enerdze :D

     • 11 2

    • (1)

     Interpunkcja na 5+, "bezmuzga", "se zdobedzie", użycie polskich znaków. Znajomość ojczystego języka na poziomie niższym niż przedszkolak i jeszcze prawi o wyborach? Nie życzę sobie żebyś głosował synku, demokracja to paskudny system ale najlepszy jaki do tej pory powstał.

     • 3 5

     • xxx

      Nie ma prawa głosu?-to podatków tez niech nie płaci, a jeśli płaci, to i glosuje.

      • 0 0

    • bezmuzga

     Oto klasyczny przykład indywiduum po lobotomi ,absolwenta trzech klas i to zaliczonych korespondencyjnie.

     • 1 0

   • każdy zul pilnujący aut na parkingu ma większą wiarygodnosc

    Niż. .

    • 8 1

  • nie chodzi o konta czy mieszkania... ważne by miał trochę oleju w glowie i (18)

   nie był bucem, czy złodziejem
   mieszkań może mieć 100, kont również ale zdobytych własna pracą nie kradzionych

   • 97 17

   • Nikt normalny nie ma 36 kont (11)

    A wmawianie, ze kazdy tak ma pokazuje, ze PA jest oderwany od rzeczywistosci

    • 64 40

    • ja mam o wiele więcej (2)

     • 31 10

     • (1)

      Sle chyba długu w banku.

      • 10 13

      • Oto klasyczny bełkot tępaka z pis uaru ,absolwenta trzech klas.

       • 0 3

    • Bzdura. (4)

     Każdy kredyt to konto, każde dodatkowe oszczędnościowe - konto, waluta każda z osobna - konto, transakcyjne - konto. Mam niby tylko w 3 bankach konta, ale jak policzyłem to mi wyszło kilkanaście w sumie.

     • 25 10

     • Tos frajer. tyle kont i kasy bokiem uciekajacej. (3)

      • 3 9

      • taka kasa to drobniaki, przy dużych obrotach

       a do tego sporo kont jest darmowych

       • 3 3

      • Przecież niektóre są darmowe.

       • 3 1

      • gdzie mi niby kasa wycieka jak mam wszystkie konta za darmo? :-)

       • 3 2

    • wszyscy normalni tak mają (1)

     gdy prowadzą interesy i mają różne rozliczenia
     Gdybym miał kilka mieszkań w wynajmie to też bym założył oddzielne konta dla każdego z mieszkań, bo łatwiej ogarnąć płatności, a do tego każdy kredyt to też oddzielne konto.
     Tak robią wszystkie duże firmy które mają indywidualne konta dla każdego klienta - np. ubezpieczeniowe, energetyczne, telefonia komórkowa a nawet spółdzielnie mieszkaniowe. NIC W TYM DZIWNEGO

     • 10 7

     • Uhm. Ale czy prezydent

      • 0 0

    • taa najlepiej nie miec ani jednego. i prawa jazdy;)

     • 5 2

   • (3)

    a komu i co ukradł budyń?

    • 16 11

    • (2)

     Ukradł rozum swoim wielbicielom

     • 10 12

     • (1)

      Rydzyka i tak nie przebije

      • 15 2

      • Rydz wysysa mózgi

       • 2 1

   • Mniej niż 10 kont, może mieć ogon.

    I powinien odkorkować Gdańsk. Bo to co tu się dzieje od 20 lat to dramat. Tunel, 2 drogi jeden most 10 galerii.

    • 8 9

   • bucem juz jest i ze rodzina przelewa chociaz niewydolna

    • 0 0

  • Oho.. (19)

   Dyżurne pelikany #dojnej zmiany już na stanowiskach. Nie bójcie żaby, wybory zweryfikują wasze klakierskie, opłacane komentarze. Ciemny lud już przestał patrzeć na sondaże, komentarze, plusy i minusy.. Ciemny lud otworzył oczy na Misiewiczów, Szyszków, córki leśniczego, miliony na papcia Maybach i zaczął ze sobą rozmawiać. Obiecuję wam sromotną porażkę, nie tylko w wyborach samorządowych.

   • 55 35

   • (4)

    Dali dzisisj przepustke w SREBERKU.

    • 16 18

    • (2)

     dzieciaku - do szkoły - i na takich debili idą moje pieniądze , żebym cztał opinie niedorozwojów , se niedorozwój założył partię niedorozwojów i banda niedorozwuinietych polakówów mu przyklaskuje , ja pier.. le ale cyrk - a raczej pisowy srebrzystan

     • 6 15

     • (1)

      Do szkoły ANALfabeto z (po)tologi.

      • 3 7

      • po Anal to do prezesa albo wazsego psudoksiędza

       • 6 5

    • pis-dnięty powstań ludu ziemi

     • 0 3

   • (7)

    To się dziwisz papudraku.Jeśli będzie inaczej niż myślisz ,to potem nie wyłaź na ulicę z KODem i nie drzyj japy na demokratycznie wybrany rząd.

    • 20 19

    • (2)

     pisi pisi papudrawy Po waliło Pis. da na szkoły , Po je..ńcy ... co wam to daje - obrażasz i obrażasz - może jeszcze czarne jest białe ?

     • 5 7

     • (1)

      Tak!!!!!. wybierając tuska budynia walec to zielone jest czarne.

      • 5 5

      • Skoki to dopiero lipa

       • 4 2

    • Zbieg okoliczności? (3)

     Wszystkie przegrane przez PiS wybory były fałszowane, a jak wygrali to sa uczciwe??? Na serio w to wierzycie???
     Nie na jak za 5 stówek mózgi sprzedać.

     • 17 8

     • (2)

      Debil!

      • 6 6

      • choć pocioumkaj snikersa - dobrz się sPISałeś

       • 3 4

      • klasyka w psychiatrii klinicznej: każdy debil widzi wokół siebie samych debili.

       • 1 0

   • (2)

    naprawde jestes glupi. jaki maybach? w tvn widziales? pewnie w ufo i ze ziemia plaska, tez wierzysz.

    • 9 7

    • pewnie jeszcze Jarosław jest mądry i kompetentny i wcale nie pała nienawiścią a Rydzyk pobozny i nie naciąga staruszków na pieniadze - weź obejrzyj kabaret Neonówka - wiadomości i wstydź się

     • 7 8

    • pytanie

     Czy dobrze się podmywasz przed wizytą na plebanii.

     • 0 1

   • Nie jestem z dojnej zmiany. (1)

    Mam około 20 apartamentów+-5szt. i 40 parę kont. Na rachunkach kilka milionów +- 300 tysięcy.

    • 7 2

    • Oto do jakiego skretynienia doprowadza zazdrość i zawiść.

     • 0 0

   • xxx

    ohohoho, ktoś tu gardzi człowiekiem"ciemny lud"-pewnie urzędnicze stanowisko do głowy uderza. Gdyby nie ten"ciemny lud", to pewnie byś butelki w skupie sprzedawał, bo tylko to potrafisz, no i przystawiać pieczątki.

    • 1 0

  • (9)

   Pomaska? Litosci....

   • 53 15

   • (8)

    Piotrowicz? Wstyd....

    • 27 8

    • Rzepliński (7)

     POrażka

     • 16 18

     • (3)

      Grokowiec i całe sadownictwo Krakowa.PORAŻKA.

      • 7 7

      • A co masz do sadowników z Krakowa? (2)

       • 6 3

       • śliwki są za małe, a jabłka mało dojrzałe

        • 4 1

       • A co masz do sadowników z Krakowa?

        Tak mu w pustym łbie nagrali w wydziale propagandy kc pis pod egidą komisarza plaszczaka.

        • 0 3

     • Lieder jakie to Polskie nazwisko.... (2)

      • 6 5

      • Chopin, Cure

       Takie polskie nazwiska...

       • 5 2

      • Haaaa....ha. ....tych Liderów to coraz więcej: )
       Brawo Ty!

       • 1 1

  • Wolne Miasto Gdańsk nigdy nie zgodzi się na prezydenta z PIS (8)

   "Kacper Płażyński, prawnik zatrudniony w Enerdze, chętnie zabiera głos w ważnych dla gdańszczan sprawach" --> świetny podpis i dorobek ;)

   • 41 22

   • Polskie miasto Gdańsk! (6)

    Stocznia lenina, zamiast poczty polskiej postampt, nazi patroni tramwaju. PO gardzi polskością, wstydzi się polskości, pluje na wartości chrześcijańskie i wyznaje kult UE jako nieomylności i raju gospodarczego. Niech będzie pochwalony Donald T. i Engela Merkel. Amen, usiądźmy.

    • 20 19

    • (2)

     pluje na hipokryzje kościelną i pedofili w koloratkach - pluje na okłamywanie ludzi - a wasze bojówki ci pseudonarodowcy bezmózgowcy ? to co innego niż naziści ?

     • 7 15

     • Pluj, najlepiej ci to wychodzi, cały się już zaplułeś. (1)

      Nienawidzisz i plujesz. Sam jesteś najświętszy, może papieżem kiedyś zostaniesz?

      • 11 5

      • narazie tata jest waszym biskupem

       • 4 4

    • Beton 1945-nomen omen, bez dalszego komentarza.

     • 2 0

    • Beton 1945

     Wyprałeś już zarzyganą koszulkę z orłem z ostatniej imprezy z zamawianiem 5 piw podniesioną ręką a teraz podmyłeś się przed wizytą u katabasa.

     • 0 4

    • Dlaczego zwolennicy PiSu wykluczają ze wspólnoty narodowej tych, którzy się z PiSem nie zgadzają?

     Potrafi ktoś wyjaśnić agresję, przypisywanie nienawiści do polskości, chamstwo, brutalny język?

     • 1 0

   • to sie ździwisz

    • 4 2

  • albo w ogóle nie miał konta, jak Kurdupel! (7)

   Zawrzyj ty lepiej ryj pisowski imbecylu

   • 18 13

   • (4)

    przez te wszystkie lata jako duce dorobił się ok 5000 zł majątku. Jak ktoś taki może czymkolwiek zarządzać?

    • 10 5

    • (3)

     rodziny nie ma , prawa jazdy też - dorobek życia ... nie ma się czym chwalić ... a on sie bierze za rządzeniem państwem - przecież to jakaś kpina

     • 9 10

     • bo jego pasją i życiem jest polityka (2)

      Dlatego was ograł, pacany w krótkich majteczkach i czapeczkach z peru.

      • 7 3

      • nie NAS ograł tylko (1)

       za 500 + kupił małpoluda i gmin, motłoch który za to zapłaci najwięcej. Tylko za jakiś czas. Rozsądni z opozycji też będą cierpieć i to oni będą musieli dekadę naprawiać syf, który Kurdupel z kamratami zrobili.

       • 3 5

       • PiSto chyba ma zwolenników motloch i dziecioroby dla 500+

        • 0 2

   • co dziwnego w braku konta? banki instytucje zaufania hahahahah (1)

    • 7 3

    • OOO!!!! i w plejadzie indywiduów znalzł się też menel fedujący w śmietnikach,takiemu konto też nie potrzebne

     • 0 1

  • Oby nie!

   • 2 1

  • Parówkowym skrytożercom mówimy NIE!

   My tym Misiem ( Jaworskim ) mówimy ludziom: to nasze ..... i to nie jest nasze ostatnie słowo!

   • 9 6

  • Piosenka

   Gdzieś jest lecz nie wiadomo gdzie,świat,w którym baśń ta dzieje się.Malutki prezes mi eszka w nim,co wśród mocherow wiedzie prym.
   Ta kaczke która tu widzicie zowia Jarkiem
   Karzel fruwa tu i tam , koscioly budujac nam.
   Jarus jarus coz dobra zmiana spiepszy dziiissss

   • 6 9

  • Chyba śnisz jak wygra pis w gdańsku

   • 4 9

  • Wygra Mieszkaniowicz (1)

   Jeszcze potrzebuje parę mieszkanek

   • 3 3

   • Widzę jak bezdomne kundle spod mostu ujadają i skomlą ,tyle waszego nieudaczniki.

    • 0 1

  • Najlepiej puste.

   • 0 1

  • same układy

   Z całą pewnością z tych wszystkich kandydatów największe zasługi ma Pan Łukasz Hamadyk dla gdańszczan.Bardzo dużo zrobił dla Nowego Portu,Oruni czy Dolnego Miasta
   Jest z PIS ale nie za bardzo zawsze był im posłuszny i dlatego nie poierają go
   Wg. mnie powinien wystartować

   • 0 7

  • uważajcie tylko!

   sie nie mylić i dwoch krzyzykow ,dwoma różnymi dlugopisami nie stawiać!

   • 1 1

  • 36 kont- to marzenie skomlącego kundla z pis uaru a to marzenia dla idiotów.

   Nigdy żadna kreatura z pis uaru nie wygra w Gdańsku. Jedyny wariant jak zmanipulują wybory, co będzie możliwe jak przejmą sąd najwyższy i ten na polecenie wyda werdykt o ważności wyborów.

   • 2 6

  • 1 konto

   w SKOKu?

   • 2 2

  • precz z pastuchami ktorzy maja wiele kont!

   a c/b/s im robi lizaczka psie-paly

   • 0 0

  • Głosuję (1)

   na PiS !!

   • 1 1

   • To się leczy a nie głosuje.

    • 0 0