Problem z dopisaniem się do spisu wyborców

artykuł czytelnika
Najnowszy artukuł na ten temat

Prezydent Gdyni wybrał zastępców

Problemy z dopisaniem się do spisu wyborców mieli ci Polacy, którzy robili to poprzez platformę dostępu do usług administracji publicznej ePuap. Zdaniem PKW większość z nich zrobiła to zbyt późno, by znaleźć się na liście wyborców w lokalu wyborczym w niedzielę.
Problemy z dopisaniem się do spisu wyborców mieli ci Polacy, którzy robili to poprzez platformę dostępu do usług administracji publicznej ePuap. Zdaniem PKW większość z nich zrobiła to zbyt późno, by znaleźć się na liście wyborców w lokalu wyborczym w niedzielę.

- Chciałem podziękować urzędnikom Urzędu Miejskiego w Gdyni za uniemożliwienie mi zrealizowania mojego konstytucyjnego prawa - czyli udziału w wyborach samorządowych - pisze nasz czytelnik, pan Krzysztof (nazwisko znane redakcji). Przedstawiciele PKW uważają, że odpowiedzialność za takie problemy ponoszą przede wszystkim obywatele, a nie urzędnicy.Czy znasz kogoś, kogo nie było w spisie wyborców, choć chciał się dopisać?

tak, znam taką osobę(y) 35%
tak, ten problem dotknął mnie osobiście 17%
nie, dopisywała(e)m się i zlazła(e)m się w spisie wyborców 9%
nie, nie znam takich przypadków 39%
zakończona Łącznie głosów: 914
Przypomnijmy: przez całą niedzielę z całego kraju dochodziły informacje, że wyborcy dopisujący się do spisów wyborców przez rządowy formularz ePuap nie znajdowali się na listach w lokalach wyborczych, w związku z czym nie mogli zagłosować.

Trudno powiedzieć, ilu osób dotyczyło to w Trójmieście. Dostaliśmy tylko jedno takie zgłoszenie.

Wyjaśnienie Państwowej Komisji Wyborczej w sprawie dopisywania się do spisów wyborcówTrzeba rozróżnić dwie kwestie:

 • rejestr wyborców, prowadzony przez gminę,
 • tworzony w  oparciu o rejestr spis wyborców.


- Jeżeli ktoś dopisuje się w piątek, a urzędnik ma na dopisanie trzy dni, to w spisie wyborców pojawi się w poniedziałek - tak PKW tłumaczy problem z dopisywaniem się do spisu.
- Polska, jeśli chodzi o rejestry wyborcze, to i tak jest Eldorado w Europie - stwierdził Wiesław Kozielewicz, sędzia Sądu Najwyższego. - Nie jest winą organów wyborczych, samorządowych, że polski wyborca wszystko robi na ostatnią chwilę - dodał członek PKW.

Poniżej historia pana KrzysztofaChciałem podziękować urzędnikom Urzędu Miejskiego w Gdyni za uniemożliwienie mi zrealizowania mojego konstytucyjnego prawa - czyli udziału w wyborach samorządowych.

Jednocześnie chciałbym poznać procedurę weryfikacji, jaka jest stosowana w Urzędzie Miasta dla wniosków o dopisanie do spisu wyborców za pomocą platformy ePuap. Jakakolwiek ta procedura jest, to opiera się ona na totalnej niekompetencji urzędników, braku tzw. dobrej woli, niestaranności i... mógłbym wymieniać w nieskończoność.

Dlaczego tak sądzę:

1. Prawdą jest, że wniosek złożyłem za pomocą ePuap - to był największy błąd w moim życiu jako obywatela. Ale na moje usprawiedliwienie powiem, że zostałem zachęcony do tego pozytywną kampanią kandydata Samorządności, który zachęcał do rejestracji na listy wyborcze za pomocą tej platformy. Zaufałem urzędnikom zarówno na szczeblu lokalnym, jak i centralnym.

Ale w dniu dzisiejszym wszystkie ich działania utwierdziły mnie w przekonaniu, że niekompetencja w tym obszarze pozostaje niezmieniona od zawsze.

2. W odpowiedzi otrzymałem pismo z załącznika od urzędnika Wydziału Spraw Obywatelskich. Zgodnie z nim:

a) dlaczego nie ma skanu dowodu w zgłoszeniu i adresu mojego zamieszkania - super pytanie, ale chciałbym nadmienić, że zgłoszenie w ePuap uniemożliwia jego przesłanie bez załącznika skanu dowodu i adresu mojego zamieszkania, czyli okręgu wyborczego, do którego chciałem się zapisać. Dane takie załączyłem.

b) mam wysłać rachunki potwierdzające moje zamieszkanie, umowę najmu itp. - ale do cholery gdzie? ePuap uniemożliwia przesłanie załączników! Mam wysyłać moje prywatne dane na adres ogólny Urzędu Miasta?

c) a teraz punkt potwierdzający totalną niekompetencję urzędniczą - zastanawiam się, po co mam udowadniać rachunkami czy umowami najmu, że mieszkam w miejscu, które umożliwia dopisanie mnie do spisu wyborców w Gdyni? Przecież jestem właścicielem lokalu podanego w zgłoszeniu! Zastanawiam się, ile czasu zajmie takiemu urzędnikowi sprawdzenie w systemie, gdzie podatek od nieruchomości płacę jako mieszkaniec? 5, 10, 15 sekund? I jaki będzie wynik? Urząd Miasta w Gdyni.

Przejdźmy zatem dalej.

Gdzie rozliczam podatek PIT? Ciekawe, ile czasu tym razem zajęłoby sprawdzenie temu samemu urzędnikowi, że część PIT płacona przeze mnie, a należna gminie Gdynia, wpływa z II Urzędu Skarbowego w Gdyni?

Ciekawe, to może dalej.

Z jakich usług miejskich korzystam? Może szkoły, może karta miejska, może bilet miesięczny. Hmmm, chyba za mało, żeby wpisać mnie na listę wyborców. Coś by się jeszcze znalazło, a dostęp do tych danych znajduje się w Urzędzie Miasta w Gdyni.

Dzisiaj zostałem sprowadzony całkowicie "do parteru". Czuję się poniżony, udowodniono mi, że totalnie jestem obywatelem drugiego, gorszego sortu, który ma pracować za miskę ryżu i kompletnie nic mu się nie należy. A co najgorsze, zdaję sobie sprawę z tego, że każda niekompetencja urzędnicza w Polsce zostanie przykryta i zasłonięta stekiem bzdur opartych o nic nieznaczące paragrafy, które dostanę w odpowiedzi.

Zastanawiacie się państwo, dlaczego nie zameldowałem się w tym miejscu? Odpowiedź znajdziecie powyżej. W skrócie: musiałbym odwiedzić Urząd Miasta.

Ale znajduję również usprawiedliwienie działań Urzędu Miasta Gdynia - link podany na stronie gdynia.pl, kierujący do ePuap w celu złożenia wniosku o dopisanie do listy wyborców był nieaktywny - też jest to jakieś rozwiązanie problemu z portalem przygotowanym przez Ministerstwo Cyfryzacji, które teraz zrzuca winę na samorządy.

Na moje nieszczęście, po zalogowaniu przez stronę ogólną ePuap, udało mi się taki wniosek złożyć.

Zakończę ogólnym pytaniem do Urzędu Miasta w Gdyni: jakie korzyści mam z płacenia podatków w Gdyni? Korki, zamykanie osiedla dla imprez organizowanych dla garstki osób, odcinanie nas od świata dla przeprowadzenia igrzysk dla 50 rowerzystów, 650. miejsce na liście do przedszkola (na 60 wolnych miejsc), inwestycję drogową kończącą się w środku lasu i zawsze generującą olbrzymie korki?

Po godz. 9 na list pana Krzysztofa odpowiedział pan Igor (nazwisko także do wiadomości redakcji)Po przeczytaniu płaczliwej wypowiedzi pana Krzysztofa, chciałbym przedstawić sytuację z mojej strony, jako osoby która również próbowała dopisać się przez ePuap i pokazać, że wina wcale nie leży po stronie urzędu miasta Gdyni.

Swój wniosek złożyłem w Gdyni za pośrednictwem ePuapu dopiero w piątek w południe i mimo tak później pory na dopisanie się, popołudniu zadzwoniła do mnie osobiście jakaś pani z wydziału ewidencji ludności z prośbą o dosłanie na podanego przez nią maila potwierdzenia od właściciela mieszkania o moim zamieszaniu, akt własności właściciela oraz skan drugiej strony dowodu osobistego bo miejsca na dwa załączniki w rubryce dowód osobisty wr wniosku internetowym nie było.

W moim przekonaniu Urząd Miasta w Gdyni stanął na wysokości zadania i mimo problemowi z moim wnioskiem związanym z nieodpowiednim przygotowaniem platformy ePuap zostało wytłumaczone mi co i na jaki adres powinienem dosłać. Winę za wcześniej opisaną sytuację tylko i wyłącznie ponosić może Ministerstwo Cyfryzacji bądź ktokolwiek inny odpowiadający za przygotowanie internetowej platformy.
Co Cię gryzie - artykuł czytelnika to rubryka redagowana przez czytelników, zawierająca ich spostrzeżenia na temat otaczającej nas trójmiejskiej rzeczywistości. Wbrew nazwie nie wszystkie refleksje mają charakter narzekania. Jeśli coś cię gryzie opisz to i zobacz co inni myślą o sprawie.

Opinie (246) ponad 10 zablokowanych

 • Jak coś się robi na ostatnią chwilę.... (16)

  Głowa do góry w następnych wyborach już będzie można zagł.osować

  • 130 15

  • Słoik maruda (4)

   Zemelduj się i pozniej marudź...

   • 19 7

   • Jestem zameldowany tymczasowo w Gdańsku (2)

    i prawda jest taka że nie mogłem głosować bo nie było mnie w ogóle na liście,paranoja

    • 0 0

    • czytać czytać, a najlepiej ze zrozumieniem!

     Jak wynika z Kodeksu wyborczego, osoby stale czy czasowo zamieszkałe w danej gminie, ale niezameldowane w niej na pobyt stały albo takie, które nigdzie nie mają miejsca stałego zamieszkania, ale stale przebywają na obszarze konkretnej gminy, są wpisywane do rejestru wyborców w tej gminie tylko na swój własny wniosek. meldunek czasowy nie wystarczy;)

     • 3 0

    • głąb

     głąb i jeszcze raz głąb,
     normalny głąb

     • 0 0

   • nie trzeba się meldować

    dlaczego na siłę powtarzacie tę samą bzdurę?

    • 0 0

  • (2)

   Mój sąsiad który mieszka obok mnie od 30 lat nie znalazł się na liście.
   Wiec to raczej burdel w dokumentacji a nie błąd czy spóźnialstwo zapisujących się.
   Dodam - sąsiad jest tutaj też zameldowany od tych 30 lat.

   • 6 10

   • (1)

    Ja w obecnym miejscu jestem zameldowany od miesiąca (dokładnie 36 dni ) a jakoś znalazłem się na liście i mogłem zagłosować wiec nie pisz bzdur o sąsiedzie co 30 lat jest zameldowany i nie mógł zagłosować bo w to nie uwierzę a może pierwszy raz szedł do urny

    • 10 4

    • ja się dodałem do listy bez problemu, zarejestrowałem auto też bez problemu

     a jestem słojem z dziada pradziada

     • 2 1

  • Ja również złożyłem wniosek przez ePUAP i co? (6)

   Zrobiłem to w środę, ale mnie nie dopisali. Powód? Mam wskazać ważne powody, dla których moje życie koncentruje się w Gdańsku.

   Uwaga uwaga: mam firmę od 2011 w Gdańsku, PIT rozliczam w Gdańsku. Ale tego oczywiście urzędas - p. Jadwiga Rajchel Podinspektor nie może sprawdzić. To tym bardziej kuriozalne, że składając wniosek nie można dołączyć innego załącznika, jak tylko skan dowodu osobistego...

   A, że nie wspomnę o tym, że logujesz się na epuap.gov.pl > przekierowuje na podpis.gov.pl > następnie na > pz.gov.pl > potem na epuap.gov.pl > a potem na obywatel.gov.pl

   Toż to jest farsa z tymi portalami, nigdy nie wiem gdzie jestem, a obcykany w internetach jestem dość mocno.

   • 13 6

   • A ja się dopisałem 2 tygodnie temu w urzędzie i wszystko się udało. (2)

    Mniej pretensji do innych, więcej do siebie.

    • 15 6

    • (1)

     A ja myślę, ze jesteś lemmingiem i tyle.
     Za dużo ludzi miało z tym problem aby był to problem fikcyjny.

     • 6 6

     • Problem nie jest fikcyjny.

      Ale źródło tego problemu leży w niekompetencji urzędników szczebla centralnego. Platforma e-puap została zaprojektowana jako możliwość składania podpisu. Ale pod czym go składamy to już zupełnie inna sprawa. Jaki byłby problem stworzyć stosowny formularz z możliwością przesyłania skanów.
      To nie samorządy uchwalały nowelę ustawy. Zresztą ostatnio to taka moda rząd wprowadza coraz to nowe "bez kosztowe" reformy i każe je wdrażać za darmo samorządom (przypomnijcie sobie reformę szkolnictwa).

      • 0 0

   • (1)

    A wskazał Pan te ważne powody we wniosku lub odpowiedzi?

    • 0 0

    • Odpowiedź z UM dostałem w piątek wieczorem, więc...nie zdążyłem ;-)

     .

     • 0 1

   • w środę? to jakby na własne ryzyko że nie zostanie rozpoznany przed wyborami;) trochę więcej organizacji a nie wszystko na

    ostatnią chwilę

    • 2 0

  • Fakt, że ten cały ePuap to o kant d.. potłuc. Zrobiłem tam PCC3 gdzie przepuścił z zerowym podatkiem. Pani ze skarbowego rozkłada ręce a ja kuźwa biegam i koryguję. Tracę czas swój i urzędnika. Miało być cyfrowo ... szybciej , prościej a jest jak widać do d...

   • 0 0

 • Jak w filmie Barei. Kiedyś było wszystko prostsze ale teraz mamy komputer, to już nikt nie wie jak jest. (2)

  Nie pomógł nawet wzrost liczby urzędników o kilkaset porcent. I tak wszyscy odsyłają od Annasza do Kajfasza.

  • 33 11

  • Dobrze ze słoiki nie głosują (1)

   Chcesz głosowac to sie tu zamelduj, kup mieszkanie i płać podatki
   Na co nam głos oczekujących na mieszkanie+

   • 4 5

   • Ale po 500+ pędzisz pierwszy.

    • 2 3

 • Zapraszamy do Gdańska

  nie jest kryształowo, ale jedziemy do przodu, na dodatek na czele peletonu w 3M..

  • 24 17

 • Wyborca PIS płacze bo Horala nie ma co kandydowac w Gdyni ? (11)

  • 59 32

  • Dokładnie. Strzelił sobie sam w kolano tym artykułem. (8)

   Najpierw - nie chcę zameldować się w Gdyni, a potem 650. miejsce jego dziecka do przedszkola miejskiego. Rozdwojenie jaźni.

   • 16 1

   • Albo nie możesz się zameldowac (5)

    Bo wynajmujesz od lat a własne mieszkanie się buduje dopiero. Ale jesteś internetowym jasnowidzem, wiesz lepiej, że obcy chcą ci coś zabrać

    • 3 5

    • Przecież we wynajmowanym mozna się zameldować (4)

     • 7 1

     • Jak właściciel mieszkania wyrazi na to zgodę. Ja w swoich mieszkaniach nie melduje malomiasteczkowych

      • 1 2

     • tylko za zgodą właściciela mistrzu - powodzenia w uzyskaniu zgody. (1)

      Ew. polecam zameldować u siebie dowolnego lokatora a potem rok się ganiać z urzędasami w "postępowaniu administracyjnym w zakresie wymeldowania osób z lokalu mieszkalnego"...

      • 1 2

      • Nie potrzeba zgody właściciela lokalu do zameldowania na pobyt stały lub tymczasowy

       Do zameldowania w danym lokalu nie jest potrzebna zgoda właściciela. Potrzebny jest tylko tytuł prawny do lokalu czyli na przykład umowa najmu lub potwierdzenie zamieszkania od osoby posiadającej taki tytuł prawny.

       • 0 0

     • nie trzeba się meldować

      • 0 1

   • PIS trole pracują już na przyszłoroczne wybory ;), czekam na jakiś artykuł w fałszowaniu wyników (1)

    • 9 1

    • Sfałszowaliście je, zamrodowaliście go, jesteście kanaliami!!!!

     • 11 2

  • Akurat elektorat PiS popiera Szczurka. (1)

   • 0 1

   • przed chwilą pisałeś że Szczurka popiera kod i po

    wynika z tego że Kaczyński popiera PO
    a Szczurka popierają wszyscy,

    no to chyba świadczy dobrze o nim

    • 1 0

 • To był ten jeden decydujacy głos

  • 30 22

 • Droga Redakcjo (17)

  Miałem podobne problemy i ostatecznie nie zagłosowałem w wyborach. Na etapie dopisywania się do spisu wyborców nie było mowy o konieczności załączenia rachunków, zeznań podatkowych, etc. I nie ma w ogóle możliwości przesyłania takich dokumentów przez epuap. pisałem do Was Redakcjo na fb w tej sprawie.

  • 51 11

  • Dlatego ja olałem wybory. (1)

   Cuda wianki, zamiast iść i normalnie zagłosować.

   • 3 10

   • czyli idiota, żalisz się czy chwalisz?

    • 1 0

  • (4)

   Jest taka możliwość, bo sam składałem. Niewielu jednak dotarło do ostatniej strony. Po dokonaniu podpisu elektronicznego wyskakiwała plansza z napisem: "Twój wniosek nie został wysłany. Undefined". I przypuszczam, że niewielu się tym przejęło. Ja zgłaszałem ten błąd, ale mnie olano. Więc w odpowiednim czasie udałem się osobiście do UM, by dopisać się do listy wyborców.

   • 9 1

   • (3)

    Nie ma takiej możliwości Kolego. Ja dopisałem się do spisu, a po jakichś 2-3 dniach zostałem wezwany do uzupełnienia braków formalnych. Niestety tylko na ePUAP, bez jakiegokolwiek info na maila prywatnego. Po zalogowaniu do ePUAP okazało się, że wspomniany brak dot. potwierdzenia zamieszkania w Gdańsku. Ale na wiadomość z urzędu nie ma opcji "odpowiedz i załącz plik". Nie ma żadnych wytycznych. Zakładam więc, że muszę udać się do urzędu, co jest absurdem bo nie po to korzystam z opcji internetowego dopisania.

    • 10 2

    • (1)

     przez e-PUAP nie ma możliwości odpowiedzi na wezwanie, musisz złożyć nowe pismo ogólne z powołaniem się na nr sprawy i nie będzie problemu. Masa ludzi sobie jakoś poradziła

     • 1 2

     • A ja doszedłem do etapu wysłania pisma ogólnego na wezwanie z uzupełniem

      Ale co z tego - nie dostałem dotąd żadnej odpowiedzi. Tydzień czasu nie wystarczył w moim przypadku na dopisanie sie do listy w Gdańsku przez ePUAP.

      • 1 0

    • jak dostaniesz wiadomość na ePUAP to przychodzi mail na skrzynkę wskazaną w systemie

     Sprawdź czy masz poprawnie wpisany adres, może była literówka. Ew. mail masz na kupopoczcie typu wp.pl

     Z ePUAP korzystam od kilku lat i zawsze dostaje powiadomienia na mail (mam skrzynkę na Gmail), w tym o doręczeniu mojego pisma, o odebraniu mojego pisma przez urzędnika, o wysłaniu do mnie odpowiedzi na pismo.

     • 1 3

  • (1)

   Mialem to samo. To byla urzednicza blokada.

   • 2 1

   • dopisałem się bez problemu

    albo klamiecie
    albo jesteście mało inteligentni i prostej rzeczy nie umiecie załatwić,

    ja mam silną nominację w tej kwestii

    • 1 0

  • (1)

   A co ma do tego redakcja

   • 0 0

   • ruble z pisu za anonimowe artykuły

    • 0 0

  • Również nie zagłosowałem, bo nie było mnie na liście wyborców. (2)

   Niestety mój problem wydaje się być poważniejszy. Mieszkam w jednym miejscu prawie 30 lat i zawsze głosowałem w tej samej okręgowej komisji wyborczej, aż do wczoraj kiedy zwyczajnie mnie nie było na liście. Nawet nie musiałem zgłaszałać chęci dopisania mnie na listę bo ja tam po prostu powinienem być! A jakiś typek z komisji mi mówi, że wyjaśnią sprawę i albo poczekam z 30 minut i może się coś wyjaśni, albo będę przychodził i sprawdzał co jakiś czas może za którymś razem się uda i już coś będą wiedzieć, a do 19 można próbować. Tak bo nie mam co innego do roboty.

   • 1 3

   • przepraszam ale dlaczego obrażasz ludzi bez powodu, czemu nimi gardzisz?

    człowiek z komisji mógł trzymać cię na stojąco przez 30 minut przed stołem, zaproponował ci że dowie się, spróbuje wyjasnić czy to pomyłka w ewidencji i jak wrócisz, to ci przekaże

    do kogo masz te chamsie pretensje?

    co taki człowiek w komisji może zrobić?

    z tekstu wynika, że wyraźnie ci słoma z butów wychodzi

    • 4 1

   • pisowski trollu, kłamiesz

    z dodaniem się do listy będą mieli tylko problem oszuści wyborczy

    • 1 0

  • Miałem dokładnie tak samo - nie ma miejsca na dołączenie takich dokumentów (1)

   O które proszą potem we wiadomości zwrotnej. Po co tracić czas swój i urzędnika, jak można by dać odpowiedni punkt w formularzu z opcją załączenia dokumentów, których potem oczekują.

   No ale widać że to za trudne dla ludzi zatrudnionych za nasze pieniądze.

   • 2 1

   • pisowskie trolle dostały wytyczne z centrali

    judo będą pisać że wybory sfałszowane

    a jak wygrał PiS to jakie były?

    • 2 0

  • do spisu to możesz się dopisywać, masz dopisać się do rejestru a nie do spisu

   to 2 różne rzeczy i w zależności od wyborów, są inne wymagania

   • 2 0

 • Ja miałem to samo, to jednak wina systemu (7)

  Dlatego że na epuap nie ma słowa o tym, że trzeba było dodać zaświadczenie o deklarowanym miejscu zamieszkania. Chcieli tylko dowód. Dowiedziałem się w komisji. Aha, um Gdyni jeszcze rozważa mój wniosek. Szef komisji zadzwonił do urzędu, mają w poniedziałek, najpóźniej wtorek rozpatrzyc mój wniosek. Po prostu cudnie, ktoś musi za to odpowiedzieć

  • 16 11

  • a kiedy : (2)

   a kiedy wniosek był składany ? tak ze zwykłej babskiej ciekawości pytam ?

   • 7 4

   • Jestem w podobnej sytuacji, wniosek składałem tydzień temu w poniedziałek tyle, że w Gdańsku (1)

    Dzwoniłem, dosyłalm dokumenty i nie udało się. Pewnie, gdybym nie słyszał że 3 dni wcześniej wystarczy, to zrobiłbym to wcześniej.

    Podstawowym problemem okazało się to, że stosując sie do instukcji na ePUAP można wysłać wniosek bez wymaganych przepisami załączników.

    • 1 1

    • ty idioto

     • 1 0

  • Miałem identycznie! (1)

   Niestety.

   • 0 1

   • nie kłam pisowski trollu

    trolle dostały wytyczne z Moskwy co pisać
    żeby odwrócić uwagę od największej porażki Kaczyńskiego w historii

    • 1 0

  • Mnie też to spotkało, niestety. W identyczny sposób jak opisałeś Jacoo. (1)

   Przykre to i wkurzające.

   • 0 1

   • największa porażka Kaczyńskiego w Polsce

    kaczka zieje strugami brązu,
    tak ją wykręciło

    • 1 0

 • No cóż, teraz pan widzi jak jest w Gdyni. A Szczurek i tak ma 70% głosów za odstawianie fuszerki. (6)

  A nie takie rzeczy w tym urzędzie odchodzą. Wniosek taki, że większość Gdynian to masochiści, albo ludzie, którzy głęboko uwierzyli w wieloletnią propagandę Gdyńskiego Sukcesu Szczurka, że nie widzą już rzeczywistości.

  • 22 29

  • Widzę, raczej frustrata życiowego i człowieka nie oagraniającego ePUAP. (1)

   • 10 2

   • NIE. to kwestia niedziałającego ePUAP

    Niedawno meldowałem się (dwa razy próbowałem) przez ePUAP.
    System gubi załączone pliki - w moim wypadku np. skan aktu notarialnego.
    Dodatkowo jak nieodpowiednio go wypełnisz to też gubi dane z kwestionariusza - np. w miejscu gdzie jest pole wyboru dzielnica/miasto - nie można zaznaczyć dzielnicy - ponieważ wtedy następne pole z adresem przechodzi do urzędu jako puste.

    Ewidentnie spitolony jest ePUAP.

    • 1 1

  • (2)

   Hahaha Uwielbiam takie gadki... 70% masochiści Hahaha a ty jesteś najnormalniejszy Hahaha Padlam... chyba jesteś jednak w mniejszości

   • 3 2

   • to powstan

    twierdzenie ze szczur to dobry prezydent jest idealnym przykladem d**ilizmu panujacego w naszym miesice w takim razie madra gimnazjalisto co szczur nam dal oprocz korkow i deweloperki w miescie. Jesli sprowadzilas sie tutaj dwa lata temu z Wa wy to nawet nie odpisuj bo sloiki glosu nie maja. Ale widac niestety jak ten narod i tobie rowni ludzie dziewczyno to d**ile. dramat

    • 0 1

   • Normalna ?

    Nie wiem z czego tak heheszkujesz skoro gość ma 100% racji. Tak się właśnie znacie tłumoki...

    • 0 0

  • co, wielu strateg Kaczyński poległ na całej linii?

   porażka jego drugie imię,
   pierwsze to marny aktor dziecięcy

   • 1 1

 • Nie rozumiem gościa. Obsługuję swój epuap, a właściwie Profil Zaufany, i widzę że można dołączyć załączniki. (6)

  Koleś nie potrafi ogarnąć tej platformy i ma pretensje. A już ostatnim akapitem skreślił się jako bezstronny mieszkaniec, który chciał tylko sobie zagłosować. Teksty o zamykaniu osiedla dla "igrzysk" (zwracam uwagę na hasło klucz igrzyska - stosowane często przez przeciwników politycznych obecnych władz Gdyni, często pojawia się też tu w komentarzach na trójmiasto.pl), 650 miejsce na liście do przedszkola itp. Sorry, ale jak ktoś nie jest zameldowany w Gdyni, to czego oczekuje, że miasto zapewni mieszkańcowi Rumi, Redy, Pruszcza Gdańskiego miejsce w miejskim przedszkolu ponad interes mieszkańca Gdyni? Absurdalny tekst pana Krzysztofa. Zresztą są prywatne przedszkola.

  • 86 15

  • Tak, mozna (1)

   Ale nie było słowem we wniosku o dodanie do listy wyborców, żeby załączyć oświadczenie o za mieszkaniu. Chcieli tylko skan dowodu. To jest ten problem

   • 8 4

   • Czyli

    d... dał rząd bo to platforma rządowa.

    • 14 0

  • jak nie rozumiesz to zrozum (2)

   Akurat jeśli chodzi o państwowe przedszkola to decyduje adres zamieszkania, a nie zameldowania, zresztą tak jak z rozliczaniem się w US. Tak naprawdę, każdy kto choć raz doświadczył cyrku jaki się odprawia w urzędach, jest w stanie zrozumieć kolesia z artykułu jak i innych, którzy mieli problem z dopisaniem się. Nie ma znaczenia czy było to na ostatnią chwilę czy nie - jeżeli ktoś was zapewnia, że łatwo szybko i przyjemnie dopiszecie się przez ePUAP to znaczy, że tak to powinno działać, a skoro coraz więcej ludzi pisze, że miało problem to jednak coś jest na rzeczy.

   • 5 3

   • Żale swoje kieruj do Państwowej Komisji Wyborczej, a nie do Gdyni. (1)

    Ktoś postanowił uruchomić taką procedurę dopisywania do spisu wyborców przez ePUAP i ktoś za system ePUAP odpowiada. Podaj argument za tym, że to wina Urzędu Miasta.

    • 1 0

    • bo tak orzekł Naczelnik Wielkiej Polski

     • 0 0

  • Problem nie był z epuapem tylko z serwisem eobywatel. Przynajmniej do tego serwisu przekierowywała strona urzędu miasta Gdańska.

   Miałem ten sam problem - dostałem wiadomość przez epuap o braku spełnienia wymogów formalnych w ciągu 7 dni. W moim przypadku udało się złożyć odwołanie przez epuap i w piątek wieczorem dostałem potwierdzenie o dopisaniu do listy.

   • 0 0

 • Podobnie w Gdańsku (10)

  Ja też w Gdańsku pocałowałem przezroczystą skrzynkę bez możliwości wyboru.A najlepsze to ,że jak mnie na liście nie było to Pani przewodnicząca dzwoniła do urzędu w celu wyjaśnienia sprawy . A teraz najlepsze .Urząd podał 6 numerów na które dzwoniliśmy i ŻADEN numer nie działał !!!!!!!!!
  Kpina urzędu i olewanie ludzi !!!!!!!!!!!

  • 32 12

  • trzeba sie słoiku zameldować

   • 12 5

  • trzeba było jechać do siebie na wieś i w gminie byś mógł zagłosować i wybrać sobie radnych i soltysa

   • 10 2

  • ! (1)

   Mnie też na liście nie było chociaż od 10 lat głosuję właśnie w tym okręgu. Kazali mi jechać do poprzedniego okręgu czyli do Wrzeszcza. Jak się wykręcił lekki dym to zaraz dopisali. jeszcze przewodnicząca dzwoniła i potwierdziła po numerze PESEL że jestem zameldowany we Wrzeszczu chociaż od 10 lat nie jestem. Koniec końców zagłosowałem tam gdzie zawsze. Ciekawe co będzie przy II turze.

   • 2 1

   • Fajnie, mnie nie było na żadnych listach.. w ogóle człowiek nie istnieje. I jeszcze kazali przychodzić i sprawdza czy się coś wyjaśniło.

    • 1 1

  • (2)

   ja miałem dokładnie to samo. I co? Pojechałem do komisji obsługującej mód adres i tam byłem w spisie i mogłem zagłosować mimo, że w dowodzie mam inny adres.

   • 0 0

   • (1)

    Co ty masz za dowód że tam masz adres?

    • 3 2

    • widocznie jeszcze sprzed reformy, dowody z adresami wydawano do 2015 więc jeszcze z 6 lat są ważne

     • 2 0

  • nie nie działał, ale wszystkie były zajęte - potrafisz ogarnąć to człowieku? (1)

   jak sygnał jest zajęty, to znaczy że ktoś na tej linii rozmawia - pewnie z innej komisji i sprawdza jakiegoś pieniacza, któremu nie chce się załatwić niczego na czas, bo 'mu się należy'

   do mnie przyszedł podobny do ciebie straszy pan i od razu zaczął wrzeszczeć co z tym transportem - pytam się z jakim?
   - dla mnie i zony, bo ledwo chodzimy
   - a pan zamawiał?
   - ja się pytam gdzie ten transport
   - a zamawiał pan?
   - ja niczego nie muszę załatwiać
   - a jak było na poprzednich wyborach? gdzie pan załatwiał transport?
   - piec lat temu to ja biegałem, teraz ledwo chodzę
   - my nie zapewniamy transportu, jedyne co mogę zrobić to zadzwonić do UM i dopytać się, choć o ile wiem UM tego tez nie zapewnia, jeśli pan poczeka to dowiem się
   - pan się obijasz... i wyszedł

   typowy polski pieniacz

   zadzwoniłem potem z ciekawości pod jeden z numerów, które mogły służyć do zapewnienia transportu (na co straciłem pewnie 10 minut i wiele prób połączenia), okazało się że to nie UM ale ZKM po pierwsze, po drugie że można próbować załatwiać taki transport, ale na tą godzinę, można było zamówić dopiero na późne popołudnie

   tak wiec drodzy Polacy - mniej chamstwa, mniej pretensji i więcej myślenia PRZED a nie oczekiwania, ze nagle ktoś ma wam czerwony dywan rozwinąć - oczywiście natychmiast

   PS
   w tym roku ilośc osób w komisjach to 50% - minimalny skład 5 osób, zmieniono także zasady i 4 osoby MUSZĄ być na sali przez cały czas - pracowaliśmy wczoraj ok 14 godzin bez przerwy (lub z krótka przerwą), w sobotę 4 osoby liczyły ok 3.000 zlepiających się kartek przez 3 godziny, bałagan jaki zapewnia PKW/UM jest zwalany na zwykłych ludzi, którzy pracują dla was w komisjach - nie mających ani wpływu, ani uprawnień - a wy wyładowujecie często swoje frustracje na nas?

   może tak mały wysiłek i zacznijcie mieć pretensje do UM do PKW, do polityków, którzy wymyślają idiotyczne ustawy, do prezydenta, który te ustawy podpisuje?

   bo ja od początku wskazywałem, że przy wymogu obecności 4 osób na 5, może dojść do sytuacji, gdy wymaganej ilości NIE będzie i co wtedy? Na ten temat ustawodawca, sejm, prezydent się nawet nie zająknął - a PKW nawet nie raczyła odpowiedzieć

   bylejakość to immanentna cecha Polaków - pretensje miejcie do siebie, że tacy jesteście w 90%

   • 4 0

   • Popieram. W mojej komisji podobnie, tylko że kart dostarczonych dwa razy więcej, a praca 17 godzin.

    • 0 0

  • Nie kłam wszystkie nr tel.działały ,ale były max zajęte!

   Paniom przy tych tel.współczuję 6 nr to było mało!tylko z mojej kom.wykonałem kilkadziesiąt poł.do nich a kom.wyb.było prawie200!Poza tym przy 5os.składzie wyjście 2osób do wc to było już oficjalnie przerwanie pracy komisji co za idiota z pis to w PKW i sejmie wymyślił?postanowił ukarać czł.kom.wyb.?

   • 2 2

alert Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.