stat
Impreza już się odbyła

Blindead - X-Mass Noize Night XIII

Podczas tegorocznej edycji X-mass Noize Night na scenie Ucha zagrają Blindead, Lasy, Pył i Hadal.

blindead
Wydany w 2008 roku drugi album Blindead "Autoscopia/ Murder in Phazes" to jedna z przełomowych płyt w historii polskiego alternatywnego metalu. Widać to jeszcze lepiej z perspektywy lat, w których na rodzimej scenie zaczęły coraz częściej pojawiać się zespoły eksplorujące stylistykę sludge i post metal. Warto jednak pamiętać, kto wprawił to zjawisko u nas w ruch. Po dwóch świetnie przyjętych koncertach w Warszawie i Gdańsku, Blindead, ponownie z Patrykiem Zwolińskim na wokalu, wystąpi w Poznaniu oraz w Gdyni i zaprezentuje materiał z "Autoscopii" w całości.

rock - koncerty w Trójmieście


Blindead - strona internetowa
Blindead - Facebook
 
LASY
Projekt muzyczny z Trójmiasta, który współtworzą Stendek (Maciej Wojcieszkiewicz) oraz perkusista wh0wh0 (Jacek Prościński). Ten pierwszy to laureat Fryderyka w kategorii Elektronika za produkcję album Reni Jusis "BANG!". W swojej karierze supportował m.in. Nosaj Thing, Squarepusher, Tim Hecker, Booka Shade czy Boys Noize, a także zagrał na największych polskich festiwalach - Open'er czy Selector. Jacek natomiast to muzyk współpracujący z takimi artystami jak Tymon Tymański, MaJLo, Olo Walicki, delay_ok, Perfect Son. Stendek z Jackiem wspólnie tworzą także skład koncertowy Reni Jusis. 8 listopada 2017 roku odbyła się premiera debiutanckiej płyty lasów "Little Giant". Album promują 2 teledyski - nagrodzony Yachem 2017 w kategorii innowacje "Little Giant" i "Wandering" z gościnnym udziałem wokalisty MaJLo. Autorem obu klipów jest Maciej Dydyński. Album w całości wyprodukowany przez Stendka, zawiera kompozycje stworzone w przeciągu ostatnich 2 lat. Opowiada on historie opartą na kontrastach, w której mocne bity przeplatają się na zmianę z nastrojowymi, wręcz ambientowymi kompozycjami. Little Giant to eklektyczna płyta, czerpiąca inspiracje z takich gatunków jak IDM, techno, ambient i bass, zahaczająca również o elektroniczne brzmienia lat 90. Album urozmaicają utwory z gościnnym udziałem wokalistów: Lari Lu i MaJLo, oraz perkusisty Jacka Prościńskiego (wh0wh0). Wydawnictwo jest dostępne we wszystkich ważniejszych serwisach streamingowych oraz do pobrania za darmo ze strony Bandcamp artysty.

Lasy - Facebook
Lasy - Instagram

PYŁ
Formacja powstała po rozpadzie zespołów Marksman i Ampacity.

Skład:
Wojciech Lacki - bas, syntezatory
Przemek Głowacki - perkusja, sample
Piotr Paciorkowski - gitara, klawisze, syntezatory

Pył - Facebook

Hadal
Najgłębsza cześć oceanu. Strefa zmierzchu. Zimno, ciemno, wrogo. Black metal z Gdańska.

Hadal - Bandcamp
Hadal - Facebook
Hadal - Youtube
 
Bilety: 50 zł (przedsprzedaż) / 60 zł (w dniu koncertu)
Dostępne online: https://goout.net/pl/bilety/x-mass-noize-night-xiii/uttd/

Przeczytaj także

Opinie

Walczymy z przemocą słowną

Kasujemy opinie obraźliwe i nie na temat

Twoja opinia

Dodaj opinię

Odpowiedz

Dodając opinię akceptujesz regulamin dodawania opinii.
Administratorem Twoich danych osobowych jest Trojmiasto.pl Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.