- 1 Szczepionki przeciw grypie już w aptekach (81 opinii)
- 2 Podrzucili umierającego pod SOR. Nowe fakty (91 opinii)
- 3 Jakie oblicza ma przemoc domowa? (59 opinii)
- 4 Cholesterol na celowniku: fakty i mity (53 opinie)
- 5 Alergie, których nie wykrywają testy (12 opinii)
- 6 Jaka woda w pływalniach, co z chlorem? (37 opinii)
Depilacja światłem. Na jakie rozwiązanie się zdecydować?
Gładkie, pozbawione włosków ciało jest marzeniem wielu kobiet. Osiągnięcie możliwie jak najtrwalszego efektu nie jest jednak łatwe. Postanowiliśmy sprawdzić, które z metod depilacji są najskuteczniejsze.
Depilatory świetlne
- Depilatory Lumea różnią się od urządzeń gabinetowych nie tylko gabarytami, ale również parametrami zabiegowymi, co ma niewątpliwie wpływ na efekty końcowe procesu depilacji. Urządzenia do pielęgnacji domowej muszą być bezpieczne w stosowaniu dla każdego użytkownika bez względu na jego wiedzę i doświadczenie, więc z założenia musi to być taka moc IPL, aby użytkownik nie zrobił sobie krzywdy, np. nie poparzył się podczas domowej depilacji - wyjaśnia Klaudia Kurzyńska, kosmetolog w Yasumi Sopot Instytucie Zdrowia i Urody.
Czy depilacja laserowa boli? Ile kosztuje depilacja laserowa w 2022 r.?
Domowe depilatory świetlne opierają się o technologię Intense Pulsed Light (IPL). Są stworzone do użytku domowego, przez co nie mogą się równać z urządzeniami gabinetowymi.
- Lumea wykorzystuje technologię IPL, która w gabinetach już dawno nie jest stosowana do depilacji. Jest błędnie uznawana za laser, ponieważ nie mamy tutaj do czynienia ze spójną wiązką światła o konkretnej długości fali, tylko ze światłem pulsacyjnym, o różnych długościach fal. Wadą urządzeń IPL będzie więc brak wybiórczego działania na włos i rozgrzewanie okolicznych tkanek - mówi dr n. med. Igor Michajłowski, specjalista dermatolog Clinica Dermatologica.
W uproszczeniu, urządzenie, które wykorzystuje technologię IPL, będzie mniej skuteczne od depilacji w gabinecie. Będzie z pewnością opóźniać wzrost włosa, czego nie możemy powiedzieć o standardowym depilatorze czy zwykłej maszynce.
- Po depilacji urządzeniem IPL niekiedy włosy odrastają nawet grubsze. W warunkach domowych pacjent nie jest w stanie dobrać prawidłowych parametrów zabiegu i nie zawsze ma świadomość, że nie można stosować urządzenia np. na opaloną skórę, a to grozi nawet poparzeniem skóry w miejscu zabiegu - przestrzega dr n. med Igor Michajłowski.
Depilacja gabinetowa
Najskuteczniejszym rozwiązaniem, które gwarantuje trwałe pozbycie się włosków, jest depilacja laserowa wykonana w gabinecie. Tutaj również efekty będą uzależnione od sprzętu.
- Warto zwrócić uwagę, czy wykorzystuje się tam nowoczesny i skuteczny sprzęt. W naszej klinice wykorzystujemy laser diodowy, w innych gabinetach może to być laser aleksandrytowy. Depilacja laserowa typu Vectus daje świetne efekty w usuwaniu owłosienia i jest precyzyjna. Co ważne, jest zabiegiem bezpiecznym, ponieważ wykonuje ją specjalista - mówi dr n. med. Igor Michajłowski.
Warto podkreślić, że trwała redukcja owłosienia wykonywana za pomocą urządzeń laserowych lub IPL jest długim procesem, który bazuje na powtarzalności serii zabiegowej.
- Rolą kosmetologa jest każdorazowe dobranie odpowiedniej energii zabiegowej w zależności od fototypu skóry, grubości, koloru oraz rozmieszczenia włosa, partii ciała, a także uwzględnienie wszelkich indywidualnych ograniczeń pacjenta jak np. choroby, terapie, styl życia, wrażliwość skóry. Celem klientów decydujących się na trwałą depilację jest wysoka skuteczność usunięcia włosa z danego obszaru zabiegowego, która pozwoli trwale pożegnać się z niechcianym owłosieniem lub zredukować owłosienie w maksymalnym stopniu - mówi Klaudia Kurzyńska.
Depilacja - przeciwwskazania
Zanim zdecydujemy się na zabieg, warto także sprawdzić, jakie są przeciwwskazania do jego wykonania.
- Po szczegółowym wywiadzie podejmowana jest decyzja o możliwości lub niemożności wykonania zabiegu. Pacjent świadomie może podjąć decyzję o rozpoczęciu procesu depilacji, znając ewentualne zagrożenia i ryzyko lub też ograniczenia związane ze skutecznością, np. w przypadkach problemów hormonalnych, które często obniżają efektywność każdego rodzaju depilacji. Depilacja laserowa jest dość skomplikowaną procedurą, która wymaga doświadczenia i wiedzy, dlatego warto skorzystać z profesjonalnej usługi, aby uniknąć rozczarowania - dodaje Klaudia Kurzyńska.
- Joanna Puchalaj.stolp@trojmiasto.pl
Miejsca
Opinie wybrane
-
2021-01-19 08:12
a coś na zarost? (2)
mam zmiany dermatologiczne i wolę nie używać kremów do golenia ani ostrza bo to strasznie podrażnia i tak już zniszczoną skórę. Proszę o jakieś info jak ktoś zna jakiś sposób!
- 8 0
-
2021-01-19 08:58
Ja chodzę na laser. Jestem po trzecim zabiegu. Efekty widać, włosy w połowie wypadły. Niestety jest to dość bolesne.
- 2 0
-
2021-01-19 08:21
można woskiem
- 1 2
-
2021-01-21 19:51
Depilacja w domu (1)
W domowych warunkach np w wannie polecam golenie I to wszystkich części ciała za pomocą maszynki i pianki do golenia Nawet pasek można równy wygolić
- 2 2
-
2021-01-21 22:46
Większość ludzi nie ma wanny.
- 1 0
-
2021-01-19 13:31
ipl to nie laser (3)
IPL to ściema, żeby były efekty trzeba chodzić systematycznie non stop, czyli jaki w tym sens. Tylko laser diodowy daje efekty na stałe. Nie dajcie się nabrać, szkoda kasy.
- 4 4
-
2021-01-19 14:22
Nie wprowadzaj ludzi w błąd - IPL to nie ściema (2)
Stosuję IPL do depilacji domowej. Efekty przerosły moje oczekiwania. Oczywiście, depilację trzeba powtarzać. W moim przypadku to 4-5 zabiegów w roku. Jestem brunetką - laser jest bardziej efektywny dla ciemnych włosów.
- 1 3
-
2021-01-19 17:26
(1)
No właśnie trzeba powtarzać, czyli to nie jest trwała depilacja. Ja robiłam 8 lat temu diodowym i mam spokój. Także gdzie tu wprowadzanie w błąd?.
- 4 1
-
2021-01-20 08:12
Wszystko zależy od włosa, najczęściej depilację p diodowym po paru latach też trzeba powtarzać, włoski gdzieniegdzie jednak odrastają
- 1 0
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.