- 1 Co najczęściej poprawiają w urodzie kobiety? (8 opinii)
- 2 Co z gdańskim programem wsparcia prokreacji? (13 opinii)
- 3 Medyczna marihuana wypada z receptomatów (86 opinii)
- 4 Alkohol, marihuana czy wirus HPV - jak uniknąć nowotworu szyi i głowy? (46 opinii)
- 5 Sezon na jabłka i winogrona. Dlaczego warto je jeść? (7 opinii)
- 6 Gdzie studiować pielęgniarstwo? (33 opinie)
Nowy kompleks poradni przyszpitalnych w Gdyni. Inwestycja za niemal 10 mln zł
Po półtora roku prac modernizacyjnych Szpitale Pomorskie otwierają kompleks poradni przyszpitalnych, w których mają odbywać się konsultacje w ramach 7 specjalizacji. W odświeżonym budynku przy ul. Huzarskiej znajdzie się również centralna rejestracja. - Nie stalibyśmy tutaj, gdyby nie stoczona batalia przez Urząd Marszałkowski i Departament Majątku kilka lat temu. Budynek był pozyskiwany od Urzędu Miasta i nie obyło się bez sądu - powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu.
- Pacjenci nie muszą już krążyć po całej naszej lokalizacji. Mamy blisko postój taksówek i zajezdnię autobusową. Jest to duża dogodność, a także komfort dla pracowników szpitala. Chorzy będą też mieli zdecydowanie więcej przestrzeni - mówi Tatiana Wojciechowska, dyrektor do spraw pielęgniarskich Szpitala Morskiego w Gdyni.
W Gdyni bez radiologa podczas Open'era?
Jakie poradnie znajdą się przy ul. Huzarskiej?
Na początku, bo już w przyszłym tygodniu, w budynku zacznie funkcjonować poradnia okulistyczna. Następnie w ciągu miesiąca zostaną przeniesione następujące poradnie:
- poradnia onkologiczna,
- poradnia chorób piersi,
- poradnia endokrynologiczna,
- poradnia hematologiczna,
- poradnia urologiczna,
- poradnia pulmunologiczna.
W obiekcie zostanie uruchomiona też główna rejestracja, która będzie się posiłkować nowym system kolejkowym.
Do poradni można się zapisać przez centralną rejestrację lub infolinię (tel. 224 800 800). Ośrodek będzie przyjmował pacjentów ze skierowaniem od lekarza rodzinnego lub skierowaniem z oddziału szpitalnego, np. w przypadku leczenia onkologicznego.
"Nie obyło się bez sądu"
Budynek został zmodernizowany na potrzeby nowej funkcjonalności. Wcześniej znajdował się tu między innymi Bank Mleka i szkoła rodzenia.
- Modernizacja obejmowała szeroki zakres prac budowlanych, instalacyjnych oraz wyposażeniowych. Dotychczas rozproszone w różnych lokalizacjach poradnie teraz znajdują się w jednym, łatwo dostępnym miejscu, co znacząco poprawi komfort pacjentów oraz efektywność świadczonych usług - informuje Jolanta Sobierańska-Grenda, prezes zarządu Szpitali Pomorskich. - Nowe wyposażenie, meble i system kolejkowy znacząco poprawią funkcjonalność obiektu. Ponadto każda kondygnacja budynku została zaplanowana z myślą o wygodzie i bezpieczeństwie pacjentów oraz personelu.
Prace remontowe trwały 1,5 roku i były możliwe dzięki rozwiązaniu kwestii własnościowych.
- Nie stalibyśmy tutaj, gdyby nie stoczona batalia przez Urząd Marszałkowski i Departament Majątku kilka lat temu. Budynek był pozyskiwany od Urzędu Miasta i nie obyło się bez sądu - powiedziała Jolanta Sobierańska-Grenda.
Prace budowlane objęły: konstrukcję, wykończenie ścian, sufitów i posadzek oraz montaż nowoczesnych instalacji sanitarnych, grzewczych, wentylacyjnych i elektrycznych. Wymieniono także windę. Modernizację o wartości 9,6 mln zł zrealizowano dzięki środkom samorządu województwa, funduszom unijnym oraz spółki.
Miejsca
Opinie wybrane
-
2024-07-09 19:46
Wszystko pieknie (1)
wygląda na papierze. A ja się pytam po co te inwestycje? Kolejne wydane bez sensu pieniądze na same budynki. Co to zmieni tak naprawdę? Obsługa pacjenta nie zależy od modernizacji, wygladu ścian w poczekalni. Tylko od dostępu do personelu szpitala. Na SOR ludzie z ciężkimi przypadkami czekają godzinami aż ktoś łaskawie się nimi zajmie!!!! Co mnie obchodzi czy ściany są zielone czy różowe, kiedy ja mam problem z życiem w oczekiwaniu na lekarza
- 38 3
-
2024-07-09 23:55
Może gdybyśmy jako społeczeństwo ogarnęli na poważnie temat alkoholizmu w Polsce to kolejki by się zmniejszyły.
Połowa pacjentów na sorach, to osoby poszkodowane w wyniku działania alkoholu ( osoby nadużywające, osoby doświadczające przemocy ze strony osób nadużywających i ofiary wypadków samochodowych spowodowanych przez osoby pod wpływem). Nie pomagają promocje w dyskontach 12+12 piw gratis, alkohol na stacjach benzynowych i przy kasach w sklepach. Wszędzie na tym tracimy a korzystają producenci.
- 1 1
-
2024-07-09 19:46
Usługi medyczne (3)
Nie mają problemu z infrastrukturą sprzętem problem jest z wykwalifikowaną kadrą medyczną teraz coś kupić wybudować to nie problem tylko kto będzie przeprowadzał te zabiegi i leczył tych ludzi?
- 40 1
-
2024-07-10 15:31
Lena
Ten szpital nie chce płacić doświadczonej kadrze. A bez pieniędzy nie ma pracownika.
- 1 0
-
2024-07-09 19:57
w punt (1)
sprzęt, nowoczesne oddziały wszystko na wysokim poziomie, tylko dokładnie nie ma kto leczyć ani operować
- 6 0
-
2024-07-09 23:51
No, ale za poprzedniej władzy do strajkujących rezydentów krzyczano, żeby wyjeżdżali z kraju jak im się nie podoba.
No, to zbieramy żniwo.
- 1 2
-
2024-07-09 18:02
Super (3)
Tylko dojazd do szpitala w Redłowie jest do kitu. Wszystkie linie jeżdzą rzadko, przez całe miasto. Potem wielki płacz, że wszyscy wybierają samochody i nie ma jak zaparkować.
- 77 3
-
2024-07-09 23:59
Jak miałyby jechać? Jeżdżą co 10-15 minut, 3 linie. (2)
- 0 8
-
2024-07-10 10:15
(1)
No nie bardzo. 105/125 jezdza co 30 minut. 252 ma tylko 7 kursow w ciagu dnia. W jezdzi roznie, podobnie jak 121, a 180 ma 8 kursow przez caly dzien.
- 6 0
-
2024-07-10 13:56
Jest jeszcze W. Jeździ co pół godziny.
To tak naprawdę co chwilę jest jakiś autobus do szpitala.
- 0 1
Portal trojmiasto.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.