Akademia Gdańskich Lwiątek

Akademia Gdańskich Lwiątek

Wybierz numer

58 345-29-67 517-599-027
a...@wspolnotagdanska.pl pokaż
Zamknięte - otwarte od 9:00 więcej
 

Artykuły o nas

O nas

AGL to projekt o charakterze edukacyjno-kulturalnym. Ma na celu rozbudzenie ciekawości poznawczej dzieci i promocję Gdańska poprzez edukację kulturalną przez 3 kolejne lata nauczania początkowego.
Dołącz do Akademii Gdańskich Lwiątek!

Już od 10 lat nauczyciele i nauczycielki odwiedzają z dziećmi klas I-III szkół podstawowych instytucje i miejsca kultury w ramach Akademii Gdańskich Lwiątek. Dzięki ich zaangażowaniu program ma szansę trafić do wszystkich dzieci, a nie tylko tych, których rodzice dbają
o edukację kulturalną. Podczas wizyt dzieci poznają miejsca, w których mieszkają, uczą się, spędzają czas wolny. 

Dzieci zgłoszone do udziału w programie otrzymają bezpłatnie Indeks Gdańskiego Lwiątka,
w którym mogą zbierać pieczątki z odwiedzanych miejsc, a na zakończenie roku akademickiego – w czerwcu – zostaną zaproszone na koncert finałowy. W ubiegłych latach
w Operze Leśnej i ERGO Arenie występowały m.in. Majka Jeżowska, Małgorzata Ostrowska
i Fasolki.

Dzięki Akademii Gdańskich Lwiątek:

Dzieci otrzymują:
- motywację do poznawania instytucji kultury w Gdańsku i w okolicach
- bezpłatne Indeksy Gdańskiego Lwiątka do zbierania pieczątek z odwiedzanych miejsc,
- uprawniające do bezpłatnego wejścia do wybranych instytucji kultury, zniżek na bilety lub zajęcia edukacyjne (m.in. w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku, Muzeum Narodowym w Gdańsku, Centrum Hewelianum i Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni).
- bezpłatne dyplomy i odznaki po ukończeniu kolejnych lat udziału i upominki dla 100 najaktywniejszych uczennic i uczniów z każdego roku
- możliwość bezpłatnego udziału w koncercie finałowym, na który zapraszamy znanych artystów z programem dla dzieci

Nauczyciele:
- możliwość otrzymania tytułu Koryfeusza Gdańskich Lwiątek poświadczonego certyfikatem Wydziału Rozwoju Społecznego Urzędu Miejskiego w Gdańsku oraz zaświadczenia o udziale na zakończenie trzyletniego cyklu.

Akademia Gdańskich Lwiątek w liczbach:
W roku szkolnym 2015/2016 w Akademii uczestniczyło ponad 8 tysięcy uczennic i uczniów. Do szkół przekazaliśmy ponad 3000 indeksów.
Dzieci z ponad 400 klas z 67 szkół z terenu całego województwa pomorskiego otrzymały odznaki Gdańskich Lwiątek.
W koncercie finałowym wzięło udział 4700 dzieci i dorosłych.
Realizacja programu od 2007 roku możliwa jest dzięki licznym partnerstwom: z instytucjami kultury, szkołami, Wydziałem Rozwoju Społecznego Urzędu Miasta Gdańska. Sponsorem programu jest firma ASTE, wsparcia w postaci dotacji udziela mu także Gmina Miasta Gdańska.

Patronat honorowy nad Akademią Gdańskich Lwiątek w roku szkolnym 2016/2017 objęli: Prezydent Miasta Gdańska – Pan Paweł Adamowicz, Marszałek Województwa Pomorskiego – Pan Mieczysław Struk, Pomorski Kurator Oświaty – Pani Monika Kończyk.

Sponsorem Akademii jest gdańska spółka ASTE. Jest to mała, 20. osobowa firma i jej możliwości są ograniczone. Dlatego zachęcamy inne przedsiębiorstwa do wspomagania naszego wspólnego projektu. W końcu większość rodziców gdzieś pracuje...